A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Yeni İş Fikirleri / Kitap Cafe Açmak
Kitap Cafe Açmak

Kitap Cafe Açmak

Kitap Cafe Açmak

Ülkemizde kitap okuma alışkanlıkları bilindiği üzere son derece düşüktür. Japonya’da halkın %14’ü, Amerika’da halkın %12’si kitap okurken, ülkemizde her 10000 kişiden 1 kişi derli toplu kitap okumaktadır. Kitap okumak nedeni net olmaksızın insanımıza zor gelmektedir. Gerek uzun oluşu gerekse de genel Türk kültürüne yakın konular içermemesi bu oranı azaltan nedenlerden sayılabilir.

Böylesi bir olumsuz görselde bu yüzdeyi arttırmak için çeşitli teknikler üretilmekte ve halkımıza kitap okuma alışkanlığı kazandırılmaya çalışılmaktadır.

Bu tekniklerden biri de son dönemlerde örnekleri görülmeye başlayan sistem, kitap cafe açmaktır. Kitap cafeler genelde kütüphane ortamındaki gibi kitap okunan, gelen oklinkarın da bir yandan kahvesini, çaylarını içebildiği sıcak ortamlardır.

Tercihe göre arka arka planda klasik müziğin de çalabildiği ortamda genelde eski tip koltuklar, sehpalar, seyrek olmak suretiyle şömine veya eski tip soba, başta dünya klasiklerinden seçmelerin bulunduğu kitaplar ile beraber son dönemlerde çıkan kitaplar da bulunmaktadır. Kitap cafe açmak edebiyata ve ticarete ilgi duyan her bireyin hayalleri arasında yeri olan bir hizmettir.

Kitap Cafe Açmak
Kitap Cafe Açmak

Zamanla bilinen bir mekan olmak, herkes tarafından uğrak yeri haline gelmek, yalnızca hizmet alanı değil küçük çapta tiyatro ve pandomim gösterilerin de yapıldığı bir ortama sahip olmak, kitap cafe açmak isteyen girişimcileri heyecanlandıran, bu minvalde çalışmalara yönelten, katiyen geçici olmayan aksine gerçekçi de yapılabilir olan gerçeklerdendir.

Para kazanma endişesi olmadan yapıldığında, yıllar sonra bulunulan şehre bir iz bırakabilmek, hatırlanabilmek kitap cafe sahipleri için fazlasıyla kâfidir.

Hakkında Admin

Avatar of Admin
Sizlerde sitemizden iş fikirleri, hibe & destek fonları, banka kredileri, bayilik fırsatları, evden para kazanma ve internetten para kazanma imkanları hakkında bilgi edinebilir. Bizimle fikirlerinizi paylaşıp; fikrinizin gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz. www.yenibiriskurmak.com

Kontrol Edin

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG)

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG)

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG) 2017 ÇAĞRISI 2. DÖNEMİ PANEL TAKVİMİ (17.10.2017) 1512-TEKNOGİRİŞİM SERMAYE DESTEĞİ PROGRAMI …

Bir cevap yazın