A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Yeni İş Fikirleri / Kısa Zamanda Kazandıracak İş Fikirleri
Kısa Zamanda Kazandıracak İş Fikirleri

Kısa Zamanda Kazandıracak İş Fikirleri

Kısa Zamanda Kazandıracak İş Fikirleri

Kısa sürede kazanacağınız iş imknaları mı araştırıyorsunuz. Aşağıdaki makaleyi okumanızda yarar olacaktır. Bataklık orman alanları, karides çiftlikleri, karides hasadı, karides üretimi, karides üretmek, karides yetiştiriciliği, kazandıran iş fikirleri, kompost uygulaması, organik patates, organik patates üretmek, organik patates yetiştiriciliği, organik patatesler, organik ziraat, Çiçek tarlaları, hususi tür solucan, solucan gübresi, solucan gübresi iş fikirleri, solucan üreticiliği, solucan yetiştiriciliği, gurme mutfağı, gurme mutfakları, Mantar Üretmek, mantar yetiştiriciliği, Portobello mantarı, Portobello mantarı yetiştirmek, Portobello mushroom

Bu girişimler kısa sürede oldukça kazandirabilir. Ergonomik bir eğilimden sonrasında en uygun yatırımı kolayca yapabilirsiniz…

KARİDES pahalı gıda maddelerinin başlangıcında geliyor. En oldukça yetiştiriciliği meydana getirilen coğrafya Güneydoğu Asya ülkeleri ve Çin. ABD’da ise kontrollü yetiştiricilikle karasal sahalarda karides çiftliklerine izin veriliyor.
Asya’da ‘mangrov’ (bataklık orman alanları) ve pirinç tarlaları yakınına meydana getirilen suni havuzlar yardımıyla yüksek oranda karides hasadı yapılıyor.

Mühim olan havuzlardaki su sıcaklığının 17 derecenin altına inmemesi. Üstelik bu yetiştiricilik hususi türler haricinde yeraltı suyuyla da yapılabiliyor.

Milyonlarca yumurta bırakan karides türlerinin derhal hepsi alg orijinli hususi yemlerle besleniyor.
Yumurtalar için ‘inkubasyon’ tanklarına gerekseme var. Yavrular takviye edilmiş ışık deposu altında kapalı mekânlarda besleniyor, averaj 25 gün içinde havuzlara aktarılıyor.

Yetiştiricilikte ‘jumbo boy’ olarak malum ve ‘prawn’ olarak adlandırılan dev karides çeşitleriyle en iyi sonucu almak mümkün.

Hasat yılda bir kez olmasına karşın oldukça verimli. Sıcak sularda iki yılda üç kez ürün alma imkânı var.
Karasal ya da denizel karides yetiştiriciliği minimum müdahale ve yüksek data birikimiyle yapılacak bir iş.
ABD’da geliştirilen yeni bir teknolojiyle mineral içinde ne olduğu uygun sıcak su kaynaklarından da yararlanılabiliyor.
Uzun bir eğitim sürecini göze alan girişimciler çevrimiçi ortamda “shrimp farms” tanımı altında yoğun teknolojik bilgilere ulaşabilirler.

ORGANİK PATATESE TALEP VAR

Organik ziraat giderek yayılıyor. Kirlenen topraklarda yetiştirilen ürünlerin sağlığa zararı dokunan olduğu artık malum bir gerçek.

Dünyada buğday, pirinç ve mısırdan sonrasında en oldukça talep gören temel besin patates. Sadece, patatesin toprak altında yumrular halinde yetişmesi onun çevre kirliliğinden etkilenebileceğini gösteriyor.

İşe sertifikalandırılmış uygun organik patateslerin elde edilmesiyle başlanıyor.

Toprak kalitesi oldukça mühim! Muhteşem bir yetiştiricilik için ‘kompost’ uygulamasına dikkat etmek gerek. Toprağın asalak ve böceklerden temizlenmesi koşul.

Bu amaçla organik patatesler tarlalarda değil, hususi hazırlanmış seralarda yetiştiriliyor.

Bildiğimiz patatesin dünyada genetiği değişmemiş türlerinin bulunması hala büyük bir talih. Bir süre sonrasında bu tarz şeyleri elde etmek zorlaşabilir.

Girişimciler patates mevzusunda kendilerini eğiterek en orijinal türleri organik özellikte yetiştirebilirler.

Sonuçta patates deyip geçmemek lazım! Mühim olan onun değişik türlerinin yetiştirilmesi ve organik olarak sertifikalandırılması. Ambalaj ve markaya dikkat etmek ise ön şart.

KANATLILAR VE BALIKLARA DOĞAL YEM

Bazı çiftçiler kimi ürünleri için bu canlı materyale gerekseme duyuyor. Bunlar toprağı havalandırıyor, biyo-çevrimin tamamlanmasını sağlıyor. Çiçek tarlaları, ekin bahçeleri için gereksinim duyulan naturel bir destek.

ABD’da bahçe bitkileri ve bahçe gereçleri satan perakendecilerde en fazla satılan ürünlerden biri…
Seralarda ‘hususi tür solucan’ üretiminden bahsediyoruz!

Solucanlar bununla birlikte kıymetli birer protein deposu. Derhal her şeyi yiyor ve uygun toprakta oldukça kolay çoğalıyorlar.

Yumurta kabukları, ekmek atıkları, ıskarta yeşillikler başlıca gıdaları içinde.

Standart dışı meyveler ile elma ve muz kabukları dilimlenerek verildiğinde üremeleri oldukça süratli.

Islatılmış karton artıkları, saf pamuklu bezler hatta boyasız pizza kutulan bile onların beslenme menüsüne dâhil.

Süt ve süt ürünleri solucanlar için tehlikeli. Acele fermente olan yiyecekler yem olarak verilmiyor.

Turunçgiller, sarımsak, soğan yasaklı besinler içinde. Ananas benzer biçimde yoğun enzim içeren meyveler ise solucanların ölümüne yol açıyor. Buna taze kesilmiş ot. çimen de dâhil!

Asitli ve tuzlu yiyecek artıklan da üremelerini etkilediği için tehlikeli. Bunların haricinde hiçbir külfet yok.

Solucanlar canlı olarak amatör balıkçılıktan sınai balık çiftliklerine kadar oldukça geniş bir yelpazede canlı yem olarak kullanılıyor.

Büyük talep ise şimdi kanatlı yetiştiricilerinden geliyor. Tavuk ve hindi çiftlikleri mühim tüketiciler içinde.
Devamlı hasat edilen solucanlar işlemden geçirilerek hazır ‘pelet yem’ için en iyi protein kaynaklarından biri. Jelö’ (jelatinleşmiş) formları *pet’ (hayvan) mamalarının formülüne giriyor.

Son zamanlarda kozmetik endüstrisinin ilgi gösterdiği bu hayvancıkları yetiştirmek zevkli bir uğraşı olmasa da oldukça kolay.

Lüzumlu ön bağlantıları kurarak ilgili endüstriler için anlaşmalı yetiştiricilik yapmak mümkün.
Daha çok data icin sanal ortamda ‘worm feedingW anahtarıyla araştırma yapılmasında yarar var.

SOYLU MANTARLARDAN BİRİ DAHA

‘Portobello mantarı’ en iyi ticari türlerden biri. Yetiştirilmesi kolay olmasa da bu işte büyük para var.
Kapalı ortamda yetiştirmek en uygun yöntem, ilkin iyi bir eğitim almak gerekiyor. Hem tipik bir ihraç ürünü, hem de iç pazarda gurme mutfakların vazgeçemediği bir lezzet!

Bu mantar yumuşak toprak karışımına gerekseme duyuyor. Kapalı mekânda hususi tarhlar kurulması lazım. Ortam sıcaklığı mühim! Toprağa mantar sporlarım karıştırmak ve mantarı beslemek için hususi huniler ve gereçler kullanılıyor.

Gelişmenin yakından takip edilmesi koşul. Mantarın hasat edilmesi dikkat gerektiriyor. Uzmanlaşmak mühim.
Taze ya da kurutulmuş olarak pazarı hazır. Üstelik fiyatı oldukça tatminkar düzeylerde…

‘Portobello mushroom’ için literatür dünyasında yüzlerce gösterim var. Tabiat sevginiz ve mantarlara hususi bir yaklaşımınız var ise bu iş tam size nazaran…

Penceremden

‘Bakery cafe’ olarak anılan meşhur işletmelerin franchising sistemiyle yayılmış olduğu biliniyor. Türkiye’de tanınmış markalar şimdiden boy göstermeye başladı bile. Sadece ‘franchise fee’ olarak malum ortaklığa giriş harcamasını göze alamıyorsanız kendiniz orijinal girişimlerle bu alana adım atabilirsiniz. Dünyada birçok marka olmakla beraber örnek alabileceğiniz işletmeler Fransa ve ABD’da var.

‘Panera1, ’Au Bon Pain’ en tanınmış markalar içinde. Ekmeklerin yanı sıra salata, çorba ve hususi spesiyaliteler, soğuk sıcak sandviçler en dikkat çeken çeşitleri temsil ediyor. İçi oyularak çorba tası haline getirilmiş küre biçimindeki ekmekler ise yaratıcılığın ileri aşamalarından biri. Amaç daha çok hususi yapım ekmek satmak ve faaliyeti müşteriye bir ’kafe’ konsepti içinde sunmak. Sıcak ekmek kokuları içinde çeşitli hamur harcı işlerini kahve eşliğinde almak başlı başına bir zevk. Markalaşma yolunda adım atılacak mühim girişimlerden biri. Tavsiyeye kıymet değişik bir uğraş.

Kaynak: Para Dergisi

Hakkında Admin

Avatar of Admin
Sizlerde sitemizden iş fikirleri, hibe & destek fonları, banka kredileri, bayilik fırsatları, evden para kazanma ve internetten para kazanma imkanları hakkında bilgi edinebilir. Bizimle fikirlerinizi paylaşıp; fikrinizin gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz. www.yenibiriskurmak.com

Kontrol Edin

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG)

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG)

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG) 2017 ÇAĞRISI 2. DÖNEMİ PANEL TAKVİMİ (17.10.2017) 1512-TEKNOGİRİŞİM SERMAYE DESTEĞİ PROGRAMI …

Bir cevap yazın