A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Yeni İş Fikirleri / Kendi İşimi Kurmak İstiyorum Diyenler
Kendi İşimi Kurmak İstiyorum Diyenler

Kendi İşimi Kurmak İstiyorum Diyenler

Kendi İşimi Kurmak İstiyorum Diyenler

Kendi işinizi oluşturmak istiyor musunuz işte size iş oluşturmak için 50 niçin. Bazı insanoğlu girişimcilik hayallerinin belirli bir süre sonrasında söndüğünü belirtiyorlar. Ikimiz de bu sebeple sizler için, kendi işinizi oluşturmak için 50 sebebi araştırdık.

Girişimciliği hedef edinmiş kişiler haricinde, girişimcilik ürkütücü ve stresli bir işmiş benzer biçimde görünür. Açıkçası bunda doğruluk oranı olsa da ne yapacağını bilen insanoğlu için fazlaca ta büyük bir sorun yoktur. Bilhassa kendi işini kurmanın getireceği avantajları iyi kullanmak gerekiyor. Peki bunlar nedir ? İşte size kendi işinizi kurmanın avantajları.

1. Esneklik: Kendi istediğiniz saatlerde çalışabilirsiniz.

2. Daha çok boş zaman: Aileniz ve sevdiklerinizle daha çok zaman geçirebilirsiniz. Sadece heralde bu duruma gelmek için belirli düzenleri kurmuş ve işinizi belirli bir noktaya getirmiş olmanız gerekmektedir. Aksi taktirde başarısız olma ihtimaliniz de oldukça büyük. Başarı göstermiş bir işletme olana kadar boş zaman elde etmeyi aklınıza getirmeyin.

3. Sizin kurallarınız: Kuralları siz koyar ve uygularsınız.

4. Bitiş düdüğü: İşin tamamlanma süresini siz belirler buna bakılırsa çalışır, esnetebilir ve değiştirebilirsiniz.

5. İstediğiniz benzer biçimde pazarlama: Satışlarınızı ya da hizmetinizi istediğiniz ortamda istediğiniz benzer biçimde yapabilirsiniz. Online, yüzyüze, yurtiçi ya da yurtdışı. Buna siz karar vereceksiniz.

6. Hoşunuza giden ortamı oluşturabilirsiniz: Ofisin ya da mağazanın ortamı, görünüşü ve düzeni tamamen sizin istediğiniz benzer biçimde olacaktır. Bu sayede kendinizi daha rahat ve verimli hissettiğiniz bir ortamda çalışabilirsiniz.

7. Tutkularınızı takip edin: Sizi mutlu eden ne ise onu yaparsınız. Sevmediğiniz ve hoşlanmadığınız işleri yapmak zorunda kalmazsınız.

8. İçinde bulunma: Firmanızın başlangıcından bulunmuş olduğu konuma kadar her birşeyini bilecek ve bu tecrübeler yardımıyla daha doğru hareket edebileceksiniz.

9. Yeni insanlarla tanışma fırsatı: Bir işletmenin başındaysanız, .alışanlar, müşteriler, iş ortakları, servis sağlayıclar, araç-gereç satıcıları benzer biçimde bir fazlaca kesimden kim bilir yüzlerce yeni insanla tanışacaksınız.

10. Kendi takımınızı kurun: İş ekibinizde kimlerin olacağına ve olmayacağına siz karar verecek, istemediğiniz insalarla çalışmak durumunda kalmayacaksınız.

11. İş imkanı: Yarattığınız iş imkanları yardımıyla ekonomiye destek vereceksiniz.

12. İnsanlara yardım: Ürettiğiniz ürün ya da hizmetlerle insanların hayatlarını güzelleştireceksiniz.

13. Bir uzman olun: Bulunduğunuz sanayi hakkında ilk elden informasyon sahibi olacak ve bu mevzuda deneyim kazanacaksınız.

14. Kendine itimat: Riski kendiniz alacak ve bu risk yardımıyla kazanılan ödüllere siz haiz olacaksınız.

15. Daha çok kazan: Eğer zam istiyorsanız, bunu kendi kendinize verebilirsiniz.

16. Ekonomik özgürlük: Ödemelerinizi kendiniz yapacaksınız ve başka birine gereksinim duymayacaksınız.

17. Vergi avantajları: Şirketiniz adına yaptığınız harcamalar vergiden düşülecek ve vergi avantajından yararlanacaksınız.

18. Her gün yeni bir savaşım: Zihninizi ve işletmenizi geliştirmek için her gün yeni bir serüven başlamış olacak.

19. Yeni fikirler edinmek: Tanıdığınız insanoğlu, çalıştığınız insanoğlu ve gün içinde kontakt kurduğunuz tüm insanoğlu yeni ufukların açılması için size destek olacaktır. Hem de bir çok süre siz farketmeden.

20. Yeni sahalar keşfedin: Endüstriye derinlemesine nüfuz ederek yeni pazarlar ve ekonomik fırsatlar keşfedebilirsiniz.

21. Bir kıymet oluşturun: Kendi işinize ilişik bir kıymet bir marka oluşturarak bunun gururunu yaşayın.

22. Alan kişi ilişkileri: Gerçek ve kişisel ilişkiler kurarak işinizi daha da geliştirin.

23. Bunaltıcı işlerden kaçınma: Gerektiğinde yapmak istemediğiniz işleri yapmak zorunda kalmazsınız.

24. Emek harcamayı bırakabilirsiniz: İstediğiniz süre emek vermeyi bırakıp dinlenebilir, kendinizi, veriminizin daha yüksek olduğu anlara saklayabilirsiniz.

25. Güç yetkisi: Fiziki, zihinsel ve finansal gücünüzü istediğiniz vakalara kanalize edebilir bu mevzuda ortaya bir şeyler koyabilirsiniz.

26. Çevreye uyum: Etken olarak çevreyle kontakt kurabilir ve bölgede adınızı duyurabilirsiniz.

27. Endüstriyi geliştirme: Bulunduğunuz sanayi koluna, yaptığınız yenilikler ve fikirler ile katkıda bulunabilirsiniz.

28. Eğitici kişiler: İşinizde tecrübeli ve daha ilkin piyasada bulunmuş kişilerle iletişime geçebilir, tavsiyeler alabilir ve işinizi geliştirebilirsiniz.

29. Eğitici olun: Tecrübelerinizi ve bilgilerinizi ümit vadeden kişilere aktarıp onları eğitebilirsiniz.

30. Yeni kabiliyetler edinin: Yeni departmanlar kurabilir ve işinizi daha da geliştirebilirsiniz.

31. Yeni derslere ve seminerlere katılın: Devamlı olarak informasyon ve yeteneklerinizi canlı tutmak hatta geliştirmek için derslere ve seminerlere katılabilirsiniz.

32. Büyük bir ofis sahibi olun: Eğer çalıştığınız ortamın büyük ve heybetli olmasını istiyorsanız tek yapmanız bunu gidip almaktır.

33. Heryerden çalışabilme: Evden ya da bir ofisten istediğiniz benzer biçimde emek verme imkanınız var.

34. Yeni iş kolları: Eğer işinizi başarıya ulaştırmış ve belirli bir yere getirmişseniz, yeni bir maceraya atılıp değişik bir işe koyulma imkanınız daima bulunuyor.

35. Girişimcilik tecrübesi: Girişimcilik tecrübesi sizi neredeyse her mevzuda daha tecrübeli bir insan yapmış olacaktır. Çalışacağınız pozisyon ne olursa olsun bu mevzuda informasyon sahibi olacaksınız.

36. Tanınmak: İnsanlar tarafınca tanınacak, anımsanacak ve adı malum biri olacaksınız.

37. İşlerin yapılmış süresi: Neyin ne sürede yapılacağına siz karar vereceksiniz.

38. Kişisel marka: Kişisel bir marka oluşturabilecek ve bunun gelişimi için çalışabileceksiniz.

39. Daha çok yaratıcılık: Kendi çözümlerinizi ve fırsatlarınızı gene kendiniz yaratacaksınız.

40. Örnek olmak: Öteki insanları etkileyecek onları umutlandıracak, yüreklendireceksiniz.

41. Masraflardan kurtulmak: Gerektiğinde evinize daha yakın bir ofis tutabilir ve işleriniz buradan yürüterek harcamanızı azaltabilirsiniz. Ofisinizde kullandığınız elektronik cihazlar ve sistemler hatta emek verme düzeni bile sizin emrinize amade.

42. İşiniz güvende: Herhangi bir kovulma ya da işten çıkarma durumuna maruz kalma ihtimaliniz yoktur.

43. Gurur: Yaptığınız işlerle ve başarılarınızla gurur içinde yürüyeceksiniz.

44. Hayallerinize kavuşun: Her insanın bir imgesel ve isteği vardır. Artık bunlara ulaşmak tamamen sizin ellerinizde olacak.

45. Başarısızlık tecrübesi: Kaybettiğinizde bile kazanan aslına bakarsak sizsiniz. Bir işte başarısız olduysanız umutsuzluğa kapılmayın. Ders çıkarın ve bu tecrübenin sizi doğru bölgelere getirmesine olanak tanıyın.

46. Anlatacak hikayeniz olsun: Yaşlanıp arkaya bakmış olduğunuzda torunlarınıza anlatacak hikayeleriniz olacaktır bol miktarda.

47. Miras: Çocuklarınıza ya torunlarınıza bırakabileceğiniz mükemmel bir işiniz olabilir. Bu da adınızı sonsuza kadar yaşatacak birşeydir.

48. Dünyayı değiştirin: Fikirleriniz, yenilikleriniz, çalışanların, müşterilerin, iş ilişkisinde bulunduğunuz insanların hayatlarını değişiklik yapmak, yeni ufuklar açmak, dünyayı değiştirmektir.

49. Kaynaklar sınırsız: Bilhassa web yardımıyla artık istediğiniz her türlü kaynağa oturduğunuz yerden ulaşabiliyorsunuz.

50. Sizi durduracak bir şey yok: Risklerden korkmayın. Risk olmadan yaşam olmazdı. Girşimci olmak ve kendi işinizi oluşturmak istiyorsanız, gidip bunu hayata geçirin.

Kendi işini oluşturmak isteyenler umuyoruz ki Kendi İşinizi Kurmanız İçin 50 Niçin adlı yazımız sizi iş kurmanız için cesaretlendirecektir. Bu yazımızı iş oluşturmak isteyen girişimciler ile paylaşarak sizlerde arkadaşlarınıza cesaret verebilirsiniz.

Hakkında Admin

Avatar of Admin
Sizlerde sitemizden iş fikirleri, hibe & destek fonları, banka kredileri, bayilik fırsatları, evden para kazanma ve internetten para kazanma imkanları hakkında bilgi edinebilir. Bizimle fikirlerinizi paylaşıp; fikrinizin gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz. www.yenibiriskurmak.com

Kontrol Edin

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG)

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG)

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG) 2017 ÇAĞRISI 2. DÖNEMİ PANEL TAKVİMİ (17.10.2017) 1512-TEKNOGİRİŞİM SERMAYE DESTEĞİ PROGRAMI …

Bir cevap yazın