A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Yeni İş Fikirleri / Kahvaltı Salonu Açmak
Kahvaltı Salonu Açmak
Kahvaltıcı

Kahvaltı Salonu Açmak

Kahvaltı Salonu Açmak

Kahvaltı salonları, sabahları müşterilerine omletler, menemenler, gözlemeler, çaylar ve kahveler ikram ederler. Özellikle günümüzde yaşanan yoğun iş temposu nedeniyle insanlar evlerinden kahvaltı yapmadan çıkıyorlar. Genellikle işe giderken yol üstünden simit veya poğaça gibi atıştırmalık bir şeyler alıyorlar. İşte bu noktada kendi kahvaltı salonunuzu açarak güzel paralar kazanabilirsiniz. Yeni bir iş kurmak isteyenlerin göz ardı etmemesi gereken bir iş fikri.

Kahvaltı salonu nasıl açılır?

1- Hedef kitlenizi belirleyin. Y kuşağı olarak tanımlanan 1980’den sonra doğanlar yenilikçi ve dışadönük özellikleri nedeniyle yeni tatlar denemekten hoşlanırlar. X kuşağı(1961-1979) daha mantıklı tercihler yaparlar ve daha çok self servis ve makul fiyatlı yiyecekleri tercih ederler. Çocukları büyüyüp evden ayrılmış ebeveynler daha ufak porsiyonları tercih ederler ve yulaf ezmesi veya yeşil çay gibi daha sağlıklı yiyecekleri tercih ederler. Hedef kitlenizi belirlerken rakiplerinizi gözlemleyin ve onların hizmet vermediği kitleye odaklanın.

Kahvaltı Salonu Açmak
Kahvaltıcı

2- İzinler için resmi kurumlara başvurun. İşletme ruhsatı, vergi numarası ve mali sorumluluk sigortasına ihtiyacınız olacaktır. Bağlı bulunduğunuz belediyeye başvurarak gerekli evrakları teslim edin. İşletme ruhsatı müracaatının ardından imar, itfaiye ve emniyet için raporlar istenir. Raporlar teslim edildikten 30 gün içerisinde ruhsat komisyonu işyerini denetler ve eksikleri bildirir. Eksikler giderildikten sonra yapılan denetlemenin ardından ruhsat verilir. Kahve kupaları veya tişörtler gibi markalı ürünler satacaksanız satış ruhsatı da almanız gerekebilir.

3- Salonunuz için ekipmanlarınızı alın. Yiyecekleri hazırlamak ve servis etmek için ve aynı zamanda salonunuzu işletmek için ekipmanlar almanız gerekecektir. Endüstriyel pişirme ve havalandırma üniteleri, derin dondurucular, bar tabureleri, yemek masaları ve rahat oturma yerleri, raflar ve yiyecek hazırlama birimleri gibi ekipmanlara ihtiyacınız olacak. Müşterilerin çoğu kahvaltılarının yanında çay ve kahve içmek isteyeceklerinden kahvaltı salonlarında çoklu kahve ve çay hazırlama ekipmanlarının olması gerekir. Bilgisayar, muhasebe yazılımı, telefon, yazıcı ve faks gibi ekipmanları da almayı unutmayın. Restoranların çoğu eskiden siparişleri bloknot gibi yerlere yazardı. Ancak artık satış noktası bilgisayar sistemleri çıktı. Bu sistem sayesinde siparişleri elektronik ortamda yazabilirsiniz.

4- Menünüzü tasarlayın. Menünüzde omletler, menemenler, krepler veya gözlemeler yer alabilir. Müşterileri etkilemek için mevsimlik lezzetler ekleyebilirsiniz. Örneğin menünüze yaz aylarında taze meyveler ve meyve suları, kış aylarında da salep veya turtalar ekleyebilirsiniz.

İpuçları

Daha önceden kahvaltı salonu olarak kullanılmış bir yeri almanız veya kiralamanız başlangıç sermayenizde tasarruf etmenizi sağlayacaktır. Bununa birlikte eskimiş veya bozulmuş malzemeleri atmanız ve yenilerini almanız gerekebilir.

Hakkında Admin

Avatar of Admin
Sizlerde sitemizden iş fikirleri, hibe & destek fonları, banka kredileri, bayilik fırsatları, evden para kazanma ve internetten para kazanma imkanları hakkında bilgi edinebilir. Bizimle fikirlerinizi paylaşıp; fikrinizin gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz. www.yenibiriskurmak.com

Kontrol Edin

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG)

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG)

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG) 2017 ÇAĞRISI 2. DÖNEMİ PANEL TAKVİMİ (17.10.2017) 1512-TEKNOGİRİŞİM SERMAYE DESTEĞİ PROGRAMI …

Bir cevap yazın