A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Yeni İş Fikirleri / Kadın Girişimcilere Yönelik Tavsiyeler
Kadın Girişimcilere Yönelik Tavsiyeler

Kadın Girişimcilere Yönelik Tavsiyeler

Kadın Girişimcilere Yönelik Tavsiyeler

2017’de de hanımefendiler tarafınca kurulan şirket sayısında artış söz mevzusu. Gelişmiş ülkelerde etkinlik gösteren şirketlerin ortalama %30’u hanımefendiler tarafınca kurulmuş durumda ve bu firmalar milyonlarca kişiyi istihdam ediyor. Ve toplam iş gücünün neredeyse 1/7’si kadınlarca kurulan firmalar tarafınca sağlanıyor.

Bayanlar iş hayatında yaşamak zorunda kaldıkları zorlukları çoğumuz biliyoruz. Onlara yalnız annelik ve eşlik vazifesi biçilmesi hem devletimizde hem de dünyanın pek oldukça yerinde yaygın bir tutum. Sadece son yıllarda tüm bu basmakalıp tutumlara karşın hanımefendilerin iş hayatına daha oldukça entegre olmaya başladıklarını görüyoruz.

Bu sebeple bu yazımızda kendi işini oluşturmak isteyen hanımefendilere yararlı olacağını düşündüğümüz bazı tavsiyeler vereceğiz.

1. Tutkunuzu keşfedin.

Kendi işinizi kurduğunuz süre, maaşlı olarak çalıştığınız işinizden oldukça daha uzun saatler çalışacaksınız. Bu yüzden yaptığınız işi tutkuyla sevmeniz koşul. Yaptığınız işi severseniz “iş” olarak görmezsiniz. Dolayısıyla bu da çalışanlarınıza, müşterilerinize ve kendi çevrenize pozitif yönde şekilde yansır.

Ne olursa olsun okuyun: Tutkunuzu Nasıl yapılır Bulursunuz?

2. İşiniz ve kişisel hedefleriniz örtüşmeli.

Ek gelir mi amaçlıyorsunuz? Yoksa tam zamanlı bir iş mi oluşturmak istiyorsunuz? Sizin için para mı daha mühim, yoksa özgür süre mı? Yoksa her ikisi de mi? Doğrusu iş kurarken önceliklerinizi ve kişisel hedeflerinizi göz önüne almalısınız. Ve buna bağlı olarak sizi memnun edecek bir iş bulmalısınız.

3. İş yaşamını ve hususi yaşamı ayrı tutun.

İşinize de ailenize de ihtiyaç duyulan önemi ve zamanı verebilmelisiniz. Emek harcama saatleriniz belli olsun ve bu saatlere acil bir durum oluşmadığı sürece riayet edin. Doğrusu iş saatleri haricinde e-maillere yanıt vermeyebilir, telefonda müşterilerle konuşmamayı tercih edebilirsiniz. Eve geldiğinizde de iş yaşamını bırakıp hususi hayatınıza, eşinize, çocuklarınıza, arkadaşlarınıza zaman ayırmalısınız. İkisi birbirine karıştığı süre ne iş hayatınızdan ne de hususi hayatınızdan keyif alabilirsiniz.

Ne olursa olsun okuyun: Hem hususi hayatta hem de iş hayatında başarı göstermiş olmak için 10 mükemmel ipucu

4. Teknolojiyle barışık olun.

Hızla gelişen teknolojinin nimetlerinden yararlanarak iş hayatınızı daha verimli yapabilirsiniz. Bir örnek verecek olursak: Bazı eklentiler yardımıyla telefonunuza sizin belirlediğiniz saatlerde e-mail uyarısı gelir. Bu sayede amiyane tabirle “zırt pırt” maillerle bakmak zorunda kalmazsınız. E-mailler belirlediğiniz saatlerde düşer. Bu benzer biçimde pek oldukça ipucundan istifade ederek verimliliğinizi artırabilirsiniz.

5. İyi bağlantılar edinin.

Yalnız çalışmak oldukça zor olsa gerek. Bu yüzden bağlantılarınız ve çevreniz iyi olmalı. İş hayatında size düşünce verebilecek bir akıl hocası bulun ve fikirlerine güvendiğiniz kişilerden destek alın. Hanım girişimcilere yönelik dernek ve kuruluşlara da üye olabilirsiniz.

Hakkında Admin

Avatar of Admin
Sizlerde sitemizden iş fikirleri, hibe & destek fonları, banka kredileri, bayilik fırsatları, evden para kazanma ve internetten para kazanma imkanları hakkında bilgi edinebilir. Bizimle fikirlerinizi paylaşıp; fikrinizin gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz. www.yenibiriskurmak.com

Kontrol Edin

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG)

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG)

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG) 2017 ÇAĞRISI 2. DÖNEMİ PANEL TAKVİMİ (17.10.2017) 1512-TEKNOGİRİŞİM SERMAYE DESTEĞİ PROGRAMI …

Bir cevap yazın