A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Yeni İş Fikirleri / İthalat İhracat Firması Kurmak
İthalat İhracat Firması Kurmak
ithalat ihracat firması kurmak

İthalat İhracat Firması Kurmak

İthalat İhracat Firması Kurmak

Hiçbir şey yapmadan ve eğlenerek etkin bir iş kurmanın yolu nedir? İhracat ve ithalat işi problemin cevabı olabilir. Ufak bir finansal yatırım yapmanın yanısıra prestijli bir işe sahip olursunuz ve dünyanın dört bir tarafından müşterileriniz olur.

Bu alanda geçmiş deneyimlere sahip olmanız gerekmez yalnız organizasyon konusu ile ilgili zeki ve becerikli olmalısınız. Tatmin edici ve etkin bir ihracat/ithalat işi kurmak için ufak ayrıntılara dikkat etmeniz gerekir.

Ürünlerinin pazar payını arttırmak isteyen mahalli üreticiler tanıyor musunuz? Veya yurtdışı seyahati yapmayı ve bazı temkatiyenr kurmayı mı planlıyorsunuz?

Satış becerileriniz varsa ve diplomasinden anlıyorsanız ithalat-ihracat tam size göre demektir. Yapmanız gereken hevesli ve kararlı olmaktır.

İlerledikçe çoğu etken daha basit ve daha açık hale gelecektir. Örneğin nakliye işleriyle ilgilenmesi için nakliye aracısı denilen birini bulmanız gerekir. Ayrıca güvenilir tedarikçilerle sağlam temkatiyenr ve güçlü ilişkiler kurmanız gerekir.

İşinizin patronu olma fikrinden güzellanıyor musunuz? İthalat- ihracat işinin bir sürü üstünlükı vardır.

En büyük üstünlükı kazanacağınız paradır. İşleri yoluna koyduktan sonra ayarladığınız satışların komisyonları son derece kazançlı olacaktır.

İthalat-ihracat işine bir göz atın. Riskleri ve üstünlükleri değerlendirin. Bu işi yapan insanlarla görüşün. Sizin için makul mu?

İthalat ve ihracat nasıl yapılır?

Malların yabancı pazarlara satılması ihracattır. Diğer taraftan ülke dışında üretilen herhangi bir ürünün alınması da ithalattır.

Bütün üreticiler global pazarda yer almak istese de kapsamı ve kabiliyetleri sınırlı firmalar için bu hiçte basit olmaz.

İthalat-ihracat acentesi arabuluculuk yapar. Yerli malları üreten üreticiler yabancı ülkelere dağıtım yapmak ister. Bu üreticileri bulmanız, bağlantı kurmanız ve bu firmalarla iş ilişkileri geliştirmeniz gerekir.

Acente komisyonu genelde yüzde ondur. Şimdi 500,000 doların %10’ununu ya da 1.000.000 doların %10’unu düşünün.

Pazar sınırsızdır ve yabancı ülkelere dağıtım yapmak isteyen yüzlerce üretici vardır. Spor ürünleri, saatler, elektronik oyunlar, radyolar, beyaz eşyalar, giysiler, araç-gereçler ve daha bir sürü mal çeşidini çabucak ithal edilebilir ya da ihraç edilebilirsiniz. Tabi ki tüketici isteği varsa ve ürünlere erişebilirseniz.

İthalat ve ihracat yapmada temel noktalar

İthalat-ihracat işine evinizden bir telefon vasıtasıyla başlayabilirsiniz. Dosyalama sistemine, kartvizitlere ve telefon aramalarını yanıtlayacak bir makineye ihtiyacınız olacaktır.

Ve zarif biçimde geliştirilmiş antetli kağıtlara ihtiyacınız olacaktır. Kişisel bağlantılar kurana kadar antetli kağıtlarınız sizi temsil edecektir. Profesyonel gözükmesine dikkat edin, kabartmalı ya da iki renkli olsun. Hafif ağırlıkta bir kağıt kullanın ki posta gönderimleriniz basit olsun. Unutmayın hem ülke içi hem ülke dışı çoğu yazışmanız olacaktır.

Ofis ekipmanlarının ötesinde nasıl çalışacağınıza karar vermeniz gerekir. İlk başlarda yavaş olabilirsiniz. Hareketlerinizi planlamalı, temkatiyenr kurmalı ve kendinizi satmalısınız. Ancak birkaç satış yaptıktan ve iyi anlaşmalar imzaladıktan sonra kararlı ve sabırlı olmanın olumlu sonuçlarını göreceksiniz.

Temkatiyenr kurmak

İthalat-ihracat işine başlamanın en önemli adımı bağlantılar bulmaktır. Yabancı ülkelerde yaşayan akrabalarınız olabilir ya da bu ülkeler ziyaret edebilir ve iş ilişkileri kurabilirsiniz. Ayrıca böylece hangi ülkede ne satıldığınız da öğrenmiş olursunuz. İş dünyasında bilgili olan kişiler hep bir adım öndedirler ve global trendlere iyi ahenk sağlarlar.

İthalatını ve ihracatını yapacağınız ülkelerin konsolosluk ve elçilikleriyle iletişime geçin. Bu kuruluşlar iyi bir başlangıç yapmanızda size yardım ederlar.

Ticaret odaları temkatiyenr kurmanıza yardım eder.

Küçük başlayın. Dünyayı ele geçirmeye kalkışmayın. Malları nerede satmak istiyorsunuz? İhraç etmek istediğiniz ürünlerin ticaretini hangi ülkeler yapıyor? Ülkeleri araştırın, neleri sunmak zorunda olduklarını öğrenin ve genel isteği araştırın.

Daha sonra büyük kapsamlı bir posta kampanyası hazırlayın.

Yüzlerce postayı aynı anda postalamanın en basit yolu aynı mektubu kullanarak zarflara farklı adresler yazmaktır. Bu sayede hem tasarruf edersiniz hem de bir sürü benzer mektup yazmak zorunda kalmazsınız.

Olası her bağlantı için firmanızı tanıtan bir mektup yazın, bağlantıya geçmeniz gereken isimleri ve firmaların adreslerini rica edin. Bu kişilere aylık bültenler gönderin.

İsimleri öğrendikten sonra diğer bir mektup daha yazarak tekrar kendinizi tanıtın ve firmaları hakkında bilgi rica edin. Doldurulabilecek anketler kullanabilmeniz mümkün.

Hangi malları ithal etmek isterler? Hangi malları ithal ediyorlar ve dağıtımı nasıl gerçekleştiriyorlar? Firmanın belli bir bölgesi var mı? Başka kentlerde satış temsilcileri ve şubeleri var mı? Faaliyetin ayrıntıları neler? Firmanın tarihçesi, aktifleri ve borçları, büyüme planları nasıl?

Ne alacaklarını ve neler satmak zorunda olduklarını öğrenebilmek için ihtiyaç duyduğunuz tüm bilgileri isteyin. Firma imalatçıysa kataloglar ya da numuneler isteyin. Aynı zamanda dağıtım kanalları hakkında net verileri ve ülkelerindeki ürün isteği hakkında bilgilerin tarafınıza yollanmasını rica edin.

Pazarı analiz edin

Her şeyden haberdar olun. Dünya ticareti hakkında her şeyi okuyun. Ticari yayınları, uluslararası gazeteleri, haber dergilerini ve finansal rapor ederı okuyun. Kim kime ne satıyor?

Satacak mal bulabilirsiniz yalnız bu malları hangi ülkelerin talep ettiğini de bilmelisiniz. Anketler işinizi basitlaştıracaktır. Ayrıca o ülkede çıkan günlük gazeteleri de takip etmelisiniz. Bu yayınlarda belirlediğiniz ürünlere karşı talep olduğunu gösteriyor mu?

Para dşayetlerini karşılaştırın. Fiyatlara direkt olarak etkisi olacaktır.

Anlaşmalar yapmak ve mallar satmak için doğru pazarı bulmak çok önemlidir. Hangi malların satılacağını düşünüyorsunuz? Dikkatli çalışmalar yaparsanız ve trendleri de göz önünde bulundurursanız ithal ve ihraç edilecek yüzlerce ürün bulabilirsiniz.

İthalat-ihraç işi düşündüğünüzden daha ufaktür. Bu işi yapan bir sürü işletme olsa da diğer işletmeler içinde bir sürü yer vardır.

Nereden yardım alacaksınız?

Uluslararası işler yapan mahalli bankalarla iyi ilişkiler kurun. Bankacınız dış prosedürleri takip etmeli ve sizi su üstünde tutmalıdır. Aslına bakacak olursanız ithalat-ihracat işinin en iyi taraflarından biri budur. Ofis ekipmanları ve yazışmalar ya da iş seyahatleri hariç şahsi olarak masraf yapmanıza gerek kalmayacaktır. Kredi notunuzun iyi olması ve itibarlı olmanız yeterlidir.

Bankacınız kredi müdürünüzdür ve size dşayetli tavsiyeler verecektir.

Bağlantılar kurmak

Yabancı firmalarla yazışmaya devam edeceğiniz için temsilcileriyle dostane ilişkiler kurmanız gerekir. Aynı ülkedeki ya da benzer bölgelerdeki birkaç firmayı sıkıştırın. En fazla talep gören iki ya da üç ürün nedir?

Dağıtım metotlarını hesaba katın. Yurtdışındaki ithalatçı bir firmanın dağıtıcısı ile direkt olarak çalışabilirsiniz. Komisyonunuz daha düşük olabilir yalnız ayrıntılarla uğraşmak ve dağıtımla ilgilenmek zorunda kalmazsınız.

Veya kataloglar ve numuneler tedarik etmeniz, ufak firmalarla ya da satış temsilcileri ile ağlar oluşturmanız gerekebilir.

Hammaddelerin kaynağından alınması ve direkt olarak imalatçıya gönderilmesi size büyük paralar kazandırır. Ancak kaliteyi garantilemeniz ve devamlılık sağlamanız gerekir.

Mallar ithal edecekseniz size en yüksek karı getirecek firmaları bulmalısınız. Bir ya da çok sayıda perakende satış noktası için zAhmete girmeye değmez. Alıcıların nasıl çalıştığını öğrenin ve daha büyük zincirlerle anlaşma yapmaya çalışın.

Malları bulmak

Yabancı pazarlara girmek isteyen bir sürü imalatçı vardır. Bu imalatçıların mallarını ihraç ederek başlayabilirsiniz.

Yabancı bağlantılarınız olmalı ve belli ürünlere karşı olan isteği bilmelisiniz. Satışları, belge işlerini, parayı, tüm nakliyeleri, gümrük prosedürlerini ve dağıtımı halletmelisiniz.

İmalatçılar teklif verir ve sizde kendi ücretinizi eklersiniz.

İmalatçılar kazanmak için gerekli olan her şeye sahiptir. Satışlar, geniş kapsamlı piyasalar ve daha çok kar… Ve sizde işletmenizi kurarak ve malların maliyetine komisyon ekleyerek para kazanabilirsiniz. Bu kolay bir ticari ilişkidir ve karlı düzenlemeler yapmanıza yardım eder.

Öncelikle mahalli imalatçılarla temas kurun ve daha sonra daha büyük bölgelere geçiş yapın. Bağlantılarınızı telefon vasıtasıyla, şahsi olarak ya da diğerlarının referansları ile kurabilirsiniz. Veya gazetelere ve ticari yayınlara reklam verebilirsiniz.

Yasal bir anlaşma yapmadan önce firmanın itibarını kontrol edin. Ne kadar zamandır bu işi yapıyor? Ürünler ülke içinde nerelere dağıtılıyor? Firmanın ödeme kabiliyeti var mı? Firma ve firmanın ürünleri güvenilir mi?

Anlaşma yapmak

İmalatçıyı ihracat acentesi olarak temsil edecekseniz elinizde yazılı ve imzalanmış bir sözleşmenin olması gerekir. Sözleşmeyi avukatınızın hazırlaması daha doğru olur.

Sözleşeme genelde imalatçı ve ihracat acentesi olarak sizin aranızda yapılır. Malların tüm ülkelerde dağıtımının yapılabilmesi için size birtakım haklar verilir.

İmalatçı teklif edilen fiyattan size komisyon verir. Ayrıca firma dağıtımda kullanmanız için kataloglar ve numuneler de verir.

İhracat temsilcisi olarak sizin mümkün olduğunca bağlantı kurmanız ve yabancı ülkelere imalatçının mallarını dağıtmanız gerekir.

Sözleşme hükümlerine sonradan şunlar eklenebilir: sözleşmenin kaç yıl geçerli olacağı ya da iki taraf içinde fesih şartları

Satış

İmalatçıya gitmeli ve malların miktarına göre fiyat teklifi almanız gerekiyor. Teklifin geçerlilik süresi de belirtilmediler. İmalatçı malları gemiler vasıtasıyla göndermeyi kabul edebilir, malları nakliye noktasına getirebilir ya da tüm ayarlamaları sizin yapmanız gerekebilir.

Malların fiyatlarının üzerine istediğiniz komisyonu ekleyin. Daha sonra distribütörün deposundan malların alınması gibi ekstra masrafları da ekleyin.

Yabancı bir ithalat-ihracat firması ile anlaşma yaptıysanız temsilciler nakliyeyi üstlenecektir, malların ücretini ve komisyonunuzu ödeyeceklerdir. Bu en basitıdır yalnız tabi ki komisyonunuz düşebilir.

Nakliye şartları

Deneyim kazandıkça fiyat belirlemeları ve ürünlerin gönderilmesiy ile ilgili koşullara daha aşina olacaksınız. Sorumluluklarınız anlaşma şartlarına ve siparişlere göre değişecektir. Sorumluluklarınızı öğrenmek için nakliye aracısından yardım alın.

Taşıma senedi malların nakliyesinin makbuzudur. Taşımacı tarafından imzalanır ve sigorta niteliğindedir.

Mal bedeli ve navlun. Satıcı nakliye ücretini öder. Alıcı malları sigortalatır ve tüm sorumluluğu alır.

Mal bedeli, sigorta ve navlun. Satıcı belli bir noktadaki bedelden ve malların şartlarından sorumludur. Ayrıca sigorta ve nakliye masrafları öder.

Nakliye aracısı

Nakliye aracısı malların nakliyesinden sorumlu olan kişidir. Nakliye fiyatlarını belirler, yönlendirme bilgilerini sağlar ve yük hacmini tutar.

Nakliye aracıları belgeleri hazırlar, nakliye sigortasını yapar, kargoları en düşük gümrük harçlarıyla gönderir ve depoyu düzenler. İthalat ihracat acenteleri sizin için son derece dşayetlidir ve fabrikadan son varış noktasına kadar olan tüm adımları hallettikleri için oldukça önemlidirler.

Nakliye aracılarını şahsi referanslar ya da internet vasıtasıyla bulabilirisiniz. Sizin için iyi iş çıkaracak birini bulun. Sizinle uyumlu çalışabilecek birini bulun zira bu uzun vadeli bir yolculuktur.

Toplam fiyat teklifleri hazırlarken nakliye aracılarının yardımına ihtiyacınız olacaktır. Fiyat teklifi yalnızca üreticinin fiyatını ve komisyonunu kapsamaz. Aynı zamanda yükleme ücreti, sevkiyatçı ücretleri, gemi taşımacılığı masrafları, deniz taşımacılığı sigortası, vergi masrafları, tasdikli fatura ücretleri, ambalaj masrafları ya da diğer gizli masraflarda eklenmelidir.

Bu teklifi hazırlarken bilhassa dikkatli olun. Distribütöre çok yüksek fiyatlı bir teklif vermeniz profesyonel gözükmenizi engeller. Herhangi bir şeyin gözden kaçırılmasını önlemek için fiyat teklifini nakliye aracısı ile beraber yeniden kontrol edin.

Teklifler genelde üç ana bölüme ayrılır. Sizin komisyonunuzu da içeren mal maliyetleri, çıkış yerinden varış noktasına kadar olan nakliye ücreti ve sigorta ücretleri.

Teminat mektubu

Teminat mektubu sizin için, üretici için ve distribütör için finansal riskleri ortadan kaldırır. Distribütör siparişi onayladığında teminat mektubu firmanın bankasından sizin bankanıza gönderilir.

Bu teminat mektubu distribütörün teklifte belirlenen fiyatı karşılayacağını gösterir. Geri dönülemez akreditif siparişin herhangi bir anda iptal edilemeyeceğini güvence altına alır. Teminat mektubu aynı biçimde bankanız tarafından malların gönderilmesi içinde onaylanır. Teminat mektubu banka tarafından onaylandıktan sonra kambiyo da onaylanır böylelikle dalgalanmalar yüzünden etkilenmezsiniz.

Temelde banka tüm sevkiyat belgeleri ibraz edilene kadar parayı tutar. Teminat mektubu hüküm ve koşulları belirler ve malların nakliyesinin kanıtı olarak tutulur. Nakliye aracınız tüm bu belgelere ulaşmanıza yardım eder. Bunları bankacıya verirseniz teminat mektubu dönen varlığa dönüşür.

Sözlere göre sakın çalışmayın. Sadece büyük bir risk almış olmazsınız bunun yanı sıra herkes içinde kötü riskler yaratmış olursunuz. Teminat mektubu bu tür ödemelerin aktarım edilmesinin en emin yoludur.

Malların gönderilmesi

Sipariş verilen malları göndermenin bir sürü yolu vardır. Mallar için fiyat teklifi verdikten sonra tüm adımları takip etmeniz gerekir. Şimdi ilerlemeye başlamadan önce yenidendan her şeyi yeniden gözden geçirin.

Dağıtım şirketinin yetkili temsilcileri tarafından imzalanmış onaylanmış siparişiniz var mı? Bankanız firmanın teminat mektubunu onayladı mı?

Teminat mektubundaki tutarla malların için verilen teklif tutarını karşılaştırın. Tamamen eşleştiklerinden emin olun.

Teklifi onaylayın. Üreticiyle ve nakliye aracısıyla temas kurarak gerekli prosedürleri başlatın.

Malların kalitesini garanti altına almak isteyen bazı üreticiler malların yüklenmesinden nakliyesine kadar tüm süreçleri kendileri hallederler ki bu sizin işlerinizi de basitlaştırır. Kara nakliyesini siz halledecekseniz malların düzgün bir biçimde alındığından ve varış noktasına güvenilir bir biçimde ulaştığından emin olmalısınız.

Malların gemiye yüklenme zamanıy ile ilgili bilgili olun. Fabrika malları zamanında göndermelidir.

Bütün satış koşulları teminat mektubunun şartlarına makul olması gereklidir. İmzalı belgelerin hepsine ihtiyacınız olacaktır.

İmzalı belgelerin hepsini aldıktan sonra bunları bankacınıza gösterin. Şartların hepsine uyulmuşsa para kaynağı da açılır. Komisyonunuzda fiyat teklifine dahil olmasından ücretinizi üreticiden almanız gerekecektir.

Her şey tamamlandıktan sonra, kurduğunuz kolay temkatiyenr vasıtası ile yüklü bir kazanç elde etmiş olacaksınız. Daha yüklü siparişler aldıkça komisyonunuzu yeniden gözden geçirebilirsiniz.

İthalat

Evinizdeki beyaz eşyaları ve ekipmanları gözden geçirin. Batı Almanya, Japonya’da ve Kore’de yapılmışlardır. Hindistan’da yapılmış kıyafetleriniz, Brezilya’da yapılmış ayakkabılarınız ve İtalya’da yapılmış deri cüzdanlarınız olabilir. Arabanız ithal edilmiş olabilir ve müzik setinizin ekipmanları herhangi bir yerde üretilmiş olabilir. Dünyanın farklı noktalarında üretilen binlerce ürün vardır.

Pazar son derece büyüktür. Bazı ürünleri daha az pahalıdır, bazıları daha kalitelidir ve bazıları da ithal edilmiştir zira dizayncıları meşhur olan diğer ülkelerde yapılmıştır.

Bu durumdan nasıl yararlanabilirsiniz? Türkiye’de belli ürünlerin dağıtımını yapmak isteyen bağlantılar bulabilirsiniz. Ve bu malları satmak isteyen yabancı ülkelerdeki şirketlerle temkatiyenr kurabilirsiniz. Harekete geçin ve bu üreticilerle dağıtım anlaşmaları yapın.

İthalat yaparken de tıpkı ihracat yapar gibi sabırlı olmalısınız ve belli adımları takip etmelisiniz. Üreticiyle sözleşme imzalamalısınız.

Üreticiden firma fiyat teklifini almanız gerekiyor.

Üreticiyi ve mallarının güvenilirliğini araştırın. Elektronik bileşenler gibi ürünler ithal edecekseniz malların kalitesinden emin olmak için diğer dağıtım piyasalarını kontrol edin.

Komisyonunuzu yabancı üretici vasıtasıyla alacaksınız. Üretici yabancı ülkede olmasından uluslararası kanunla halim olsanız bile yasal konular ile ilgili sorunlar yaşayabilirsiniz.

Fiyat teklifini hazırlayın. Nakliyenin diğer ülkenin limanında gerçekleşmesini talep etmeniz işleri basitlaştırır. Nakliye aracınız malların limandan alınmasına yardım eder.

Gönderim ile ilgili tüm ayrıntıları tamamlayın. Sigorta, rıhtım ücretleri, depolama bedelleri ve kara yoluyla nakliye gibi ayrıntıları hallettiğinizden emin olun.

Teklifi detaylı olarak listeleyin ve dağıtıcıya verin. Resmi onayı aldıktan sonra fiyatları iki kez kontrol edin ve teslimatı tamamlayın.

Teminat mektubu dağıtıcıdan üreticinin bankasına gönderilir. Bütün koşullar ve anlaşmalar tanımlanan fiyatlara, nakliye ve sigortaya makul olması gereklidir. Üretici temsilcisi yani fabrika temsilcisi teminat mektubunu onaylar.

Nakliye aracınız ürünlerin nakliyesini takip edecek mi? Fabrikadan alınıp limana bırakılmasına kadar olan tüm süreci takip edebilir. Nakliyey ile ilgili düzenlemelerin doğru bir biçimde yapılması gerekir. Gümrük vergileri ve yüklerin boşaltılması sürecinin izlenmesi gerekir. Daha sonra malların kara yolu vasıtasıyla varış noktasına nakledilmesi gerekebilir.

Mallar belirlenen edilen noktaya ulaştıktan sonra kağıtların belgelendirilmesi ve bankaya sunulması gerekir. Daha sonra tüm nakliyecilerin ve aracıların ödemeleri yapılmalı ve komisyonunuzu almanız gerekiyor.

Promosyon

Birkaç satış yaptıktan sonra daha çok müşteriye ulaşmak için ithalat-ihracat işletmenizi tanıtmanız gerekir. Yaptığınız ilk işler deneyim kazanmanıza yardımcı olacaktır ve bunun yanı sıra hem yurtiçinde hem de yurtdışında bağlantılar kurmanıza yardımcı olacaktır.

Daha fazla bağlantı kurmak ve bölgenizi genişletmek için ticaret organizasyonlarına ve yabancı ticaret birliklerine katılın. İthalat ve ihracatla uğraşan kişilerle temas kurarak hatalarını ve doğrularını öğrenin.

Dağıtıcılar ve mallar için yazılı medyaya reklam verin. İmalatçılar yurtdışı dağıtımı için nasıl bağlantı kurmaları gerektiklerini bilmezler. Onlara referans mektuplarınızı gösterin. Küçük bir deneyimle her yerde ve her zaman pazarlama yapabilirsiniz.

İşleri büyütme

İthalat ihracat işinin kazancı ticareti yapılan malın miktarına bağlıdır. Malların maliyeti ne kadar yüksek olursa sizinde kar oranınız o kadar yüksek olur.

Listenizdeki bağlantılarınıza sürekli olarak postalar gönderin. Satış yaklaşımı geliştirebilirsiniz. Müşteri tabanınız genişledikçe daha büyük firmaları itibarınızla ikna edebilirsiniz.

Mümkün olduğunca çok imalatçı ve dağıtıcıyla temas kurun. Ve bu bağlantıları pekiştirin. Belli bir ülkede komisyonla çalışan bir kişiyle beraber çalışabilirsiniz. Veya çeşitli firmalarla görüşmek için iş seyahatlerine çıkabilirsiniz.

Şu an satılan ürünler ile ilgili derinlemesine bilgili olun. Neden bazı ürünler daha iyi? Belki sizde aynı pazara daha rekabetçi bir ürünle girebilirsiniz. Daha fazla satış yapmanın yollarını araştırın. Ürünlerin daha iyi yapılması mı gerekiyor? İndirimli fiyattan daha mı iyi satılır? Nelerin satılacağını ve nerelerden alınacağını öğrenin.

İthalat ihracat işi yüksek karlı bir girişimdir. Genel masrafların düşük olması komisyondan büyük paralar kazanmanız anlamına gelir. Ancak karlı bir iş kurmak için kararlı ve bilgili olmanız gerekir.

Sayısız temasınız olması gereklidir. Hem yurtiçinde hem de yurtdışında malların nakliyesi için aracılarınızın olması gerekir. Bankanızla iyi iş ilişkileri kurmalısınız.

Siparişler konusu ile ilgili aceleci davranmamalısınız. Ürünlerinden emin olduğunuz ve satış teknikleri saygın olan imalatçıları ve dağıtıcıları araştırın. Yabancı ülkelerin nakliye ve üretim ayrıntılarını öğrenin. Her kültür belli bir tarzda çalışır. Bu insanlarla nasıl çalışılacağını öğrenmeniz gerekir.

İthalat-ihracat işini herkes yapamaz. Ancak bu iş tek başınıza yürütebileceğiniz bir iştir. Yabancı ülkelerle yapacağınız pazarlıklar ödüllendirici olacaktır. Uygun bağlantıları kurarak tanınan imalatçılar, güvenilir nakliye firmaları ve sorumluluk sahibi dağıtıcılarla çalışarak etkin olabilirsiniz.

Bu iş için zaman ayırmaya hazırsanız kendinizi satın. Bilgi edinin ve bağlantılar kurun. Bu işin sizin için makul olup olmadığını deneyin. Kendinizi iyi hissediyor musunuz? O zaman bunu başarıya dönüştürün.

Hakkında Admin

Avatar of Admin
Sizlerde sitemizden iş fikirleri, hibe & destek fonları, banka kredileri, bayilik fırsatları, evden para kazanma ve internetten para kazanma imkanları hakkında bilgi edinebilir. Bizimle fikirlerinizi paylaşıp; fikrinizin gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz. www.yenibiriskurmak.com

Kontrol Edin

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG)

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG)

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG) 2017 ÇAĞRISI 2. DÖNEMİ PANEL TAKVİMİ (17.10.2017) 1512-TEKNOGİRİŞİM SERMAYE DESTEĞİ PROGRAMI …

Bir cevap yazın