A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Yeni İş Fikirleri / İşinizi Büyütmenin Yolları
İşinizi Büyütmenin Yolları

İşinizi Büyütmenin Yolları

İşinizi Büyütmenin Yolları

İşini başarıyla kuranlar bir sonraki adımı atmak için, yani işini büyütmek için yardıma ihtiyaç duyabilir. Aşağıda işinizi büyütmek için size yardımcı olabilecek 10 tavsiye sıraladık. İşinizin türüne, zamanınıza, bütçenize, halihazırdaki kaynaklarınıza göre size uygun olanları dikkate alabilirsiniz. İşte sizlere işinizi büyütmek için kullanabileceğiniz tavsiyeler:

1. Başka bir şube daha açın.

Bu, iş sahiplerinin “büyüme” denince anladıkları ilk şeydir genellikle. Şu an çalışan şubeniz için her şey yolundaysa başka bir yerde daha dükkan açmayı deneyebilirsiniz.

İşinizi Büyütmenin Yolları
işinizi büyütmenin yolları

2. Bayilik verin.

Yeni bir mekan açmakla uğraşmak istemiyorsanız bayilik verebilirsiniz. Bu da size zaman konusunda fayda sağlar. Yeni bir yer açmaya harcayacağınız zamanı ve çabayı başka şekillerde de harcayabilirsiniz.

3. Yelpazenizi genişletin.

Çeşitlilik büyümek için şahane bir yöntemdir. Çünkü gelir kaynaklarınızı artırır ve olası bir mevsimsel durgunlukta maddi anlamda sekteye uğramazsınız. Ayrıca çeşitlilik satışları ve kar marjını da artırır.

Tamamlayıcı ürün ve hizmet satabilirsiniz.

4. Başka pazarları da hedefleyin.

Hitap ettiğiniz pazar sizi mutlu ediyorsa başka pazarları da düşünebilirsiniz. Başka hangi pazarların sizin ürününüzü tercih edebileceğini düşünün.

5. Başka şirketle birleşin ya da yeni bir şirket satın alın.

Sizinkine benzer şirketleri ya da sizin sunduğunuz hizmet ya da ürünleri tamamlayıcı şeyler sunan şirketleri araştırın. Güç birliği yapmanın faydalarını dikkate alın ya da o şirketi satın almayı düşünün.

6. Yurtdışına açılın.

Bunu yapmak için yabancı bir dağıtımcı sizin ürününüzü yurtdışı pazarında satabilmeli. Bunun için dış ticaretle ilgili kurum ve kuruluşlardan bilgi alabilirsiniz.

Mutlaka okuyun: İhracat Nasıl Yapılır ?

7. İnternette faal olun.

İnsanlar yeni şirketleri, yeni ürünleri ve hizmetleri artık büyük çoğunlukla internetten öğreniyorlar. İnsanlara yeterince ulaşabilmek için internette faal olmanız şarttır.

Hakkında Admin

Avatar of Admin
Sizlerde sitemizden iş fikirleri, hibe & destek fonları, banka kredileri, bayilik fırsatları, evden para kazanma ve internetten para kazanma imkanları hakkında bilgi edinebilir. Bizimle fikirlerinizi paylaşıp; fikrinizin gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz. www.yenibiriskurmak.com

Kontrol Edin

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG)

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG)

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG) 2017 ÇAĞRISI 2. DÖNEMİ PANEL TAKVİMİ (17.10.2017) 1512-TEKNOGİRİŞİM SERMAYE DESTEĞİ PROGRAMI …

Bir cevap yazın