A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Genel / İşinizi Büyütmek İçin 5 Yöntem
İşinizi Büyütmek İçin 5 Yöntem
günümüzde yapılacak karlı işler

İşinizi Büyütmek İçin 5 Yöntem

İşinizi Büyütmek İçin 5 Yöntem

Girişimciler, genellikle yeni kurdukları işi uzun süre büyütmeden devam etmeye çalışırlar. İşletmenizi yeni başladığınız bir seviyede tutmak kendinizi frenlemenize neden olur. Eğer insanlara sürekli olarak küçük bir işletme olduğunuzu söylemeye devam ederseniz gerçek bir büyüme için hiçbir zaman harekete geçemezsiniz.

Vakit, planlama yapıp büyüme vakti! İki yıl içerisinde işletmenizin ilk zamanlarını anıp, zamanları sizden öğüt isteyenlere anlatıyor olacaksınız. “Eskiden dükkanımda oturup, ürünlerimi paketlediğim zamanları hatırlıyorum. Şimdi ise bunu yapmaları için 100 kişiyi işe aldım” demeyi kim istemez ki? İşte sizlere işinizi büyütmenin 5 yolu:

1. Görevlerinizi Devredin

Başlangıç aşamasındayken her şeyi siz halletmek zorunda kalırsınız. Büyümeye karar verdiğinizde artık sizin yapmayacağınız görevler için insanlara yatırım yapmak zorundasınızdır. Küçük işletmelerin üçte birinin patronları dışında çalışanları yoktur ki, bu durum genellikle işletme sahiplerinin görevlerini başka insanlara devretme konusunda katı olmasından ötürüdür. Ancak işinizi gerçekten büyütmek istiyorsanız bazı görevleri devredebileceğiniz yeni çalışanlara ihtiyacınız olacaktır. Çalışanları mali açıdan bir gider olarak düşünmek her zaman doğru değildir. Başarısızlık ve üretim eksikliği işletmenizin büyümesi açısından çok daha maliyetli sonuçlara neden olabilir.

2. Mücadelelerinizi Doğru Seçin

Sonuçta çok da önemli olmayan bir logo hakkında karar vermek için tüm bir haftanızı harcamayın. Markanız, işletmeniz büyüdükçe logonuz da zaman içerisinde değişecektir. Üzerinde takıntı yapmanız gereken birçok başka önemli şey var; örneğin müşteri ve para kazanmak. Büyük avın peşinden koşarken sivrisineklerle vaktinizi harcamayın.

3. Dikkat Çekin

Yeni işletmeler için en büyük problem tanınmaktır. Sizin ise en önemli göreviniz, kendiniz ve işletmeniz için dikkatleri üzerinize çekmektir. Kazanacağınız her kuruş için bu çok önemlidir. Muhammed Ali, tüm dünya daha onu tanımadan çok önce kendisinin dünyanın en iyisi olduğunu söylemişti. Dikkatleri üzerine çekti ve insanları çileden çıkardı. Ancak kendisini kanıtladıktan sonra dünya ona hayranlık duymaya başladı. Dikkat çekin. Eleştirilin. Ardından size hayranlık duyulmasını sağlayın.

İşinizi Büyütmek İçin 5 Yöntem
İşinizi Büyütmek İçin Yöntem

4. Söyleminizi Değiştirin

“Küçük bir web tasarım şirketi sahibiyim” demek yerine, “Firmanızın satışlarını arttırmayı garanti edebilen bir web tasarım şirketinin sahibiyim” diyin. Aradaki farkı gördünüz mü? İlk söylem sizi küçük ve önemsiz gösteriyor. Hiçbir iddiası yok. İkinci söylem ise sizi eşsiz, kendine güvenen ve para kazandırabilecek bir şirket olarak gösteriyor. Kendinizi ve işletmenizi nasıl satabileceğinizi bilin. Şirketinizin neyi iyi, hızlı ve piyasaya göre değerli yaptığını çabuk bir şekilde anlatmak için hazır olun. Ardından dünyaya büyük vaatlerde bulunun.

5. Aceleci Olun

Eğer eylemleriniz ve hedeflediğiniz başarılarınız için belirli çizelgeler belirlemeden bir girişimde bulunursanız sürekli olarak bahanelerin arkasına saklanır kalırsınız. İşletmemde yaptığım en büyük hatalardan biri yeteri kadar aceleci olmamamdı. Bir girişimci olmak, önünüzde depar atmanız gereken birçok parkur ile bir maraton koşucusu olmak gibidir. Birçok küçük yarış kazanın ve yaptığınız çıkışla kendinizi ve şirketinizi kanıtlayın. Geçenlerde ofisimde bir video çekmek zorunda kaldık ve montaj ekibine on günde bitirebileceklerini düşündükleri bir işlemi beş günde bitirmelerini istediğimi söyledim. Daha sonra süreç hakkında bilgi almak için her gün aradım. Bu baskı, ürün üzerinde sorun çıkartmaz, aksine ürünün çabuk tamamlanmasını sağlar. Aciliyet, işlerin yapılması için en önemli etkendir.

Unutmayın: Vizyonunuz asla işletmenizi kurduğunuz ilk günkü gibi kalmamalıdır. Daha büyük ve eski rakiplerinizden pazar payını kapabilmek için hızlanmanız ve büyümeyi amaçlamanız gerekiyor. Eskiden büyük balık, küçük balığı yerdi. Günümüzde ise, artık hızlı balık, yavaş balığı yiyor.

Hakkında Admin

Avatar of Admin
Sizlerde sitemizden iş fikirleri, hibe & destek fonları, banka kredileri, bayilik fırsatları, evden para kazanma ve internetten para kazanma imkanları hakkında bilgi edinebilir. Bizimle fikirlerinizi paylaşıp; fikrinizin gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz. www.yenibiriskurmak.com

Kontrol Edin

Atölye Kurulumu

Atölye Kurulumu

Eğitim sisteminin motor becerilerini ve teknik bilgiyi esas alan yapısının gelişmesiyle kurumlarda atölye sınıfları artmaktadır. …

Bir cevap yazın