A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Yeni İş Fikirleri / İş Kurmak İsteyenlere Altın Kurallar
İş Kurmak İsteyenlere Altın Kurallar

İş Kurmak İsteyenlere Altın Kurallar

İş Kurmak İsteyenlere Altın Kurallar

Bundan kimse bahsetmez fakat bir girişimci olarak zamanınızı en oldukça harcayan ve zamanınızın boşa gitmesine sebep olan en mühim hususlardan biri kendinizi mükemmel bir iş kurmaya adamanızla gerçekleşir.

Bir saniye, anlamadım. İyi bir iş kurma fikri zaman kaybı mıdır?

İyi bir iş kurma fikri, size yalnız kafi bir ümit vadeder ve kim bilir seneler süresince üstünde çalışmaya devam etmenizi sağlar. Fakat bu vakit içinde, sizinle birlikte yola çıkan girişimcilerin çoktan sizi geçtiğini görürsünüz, şundan dolayı onlar mükemmel bir iş fikri üstünde çalışmaktadırlar.

Bundan dolayı, Feysbuk kurucusu ve CEOsu Mark Zuckerberg, girişimci olarak yapabileceğiniz en mühim şeylerin faklı fikirleri araştırmak, esnek olmak ve mükemmel bir fikre haiz olmadan bir iş kurmaya hayatınızı adamamak bulunduğunu belirtmektedir. Geçtiğimiz yıl bir girişimcilik konfreansında Zuckerberg dinleyicilere: “Bir şeyi gerçekleştirmeden ilkin tam olarak ne istediğinizi keşfedin.” tavsiyesinde bulunmuştur.

Mükemmel İş Fikri için 10x Kuralı

Mükemmel bir iş fikri bulmanın en iyi yolu, kendi sorunlarınız üstüne düşünmek ve bu tarz şeyleri çözmeye çalışmaktır.

Burada dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan nokta, her birimizin sayısız problemi olduğudur. O yüzden fikirleriniz içinde yalnız en yüksek oranda ümit vadeden fikre odaklanmanız gerekir. Yeni iş oluşturmak isteyenlerin alması ihtiyaç duyulan en zor kararlardan biri de budur .

İşte tam burada mükemmel bir iş oluşturmak için 10x kuralı devreye girmektedir. Efsanevi kurala bakılırsa, başarı göstermiş bir iş oluşturmak için “İkinci en iyiden minimum 10 kat daha iyi olmak zorundasınızdır.”

Eğer ürününüz 10 kat daha iyi değilse, kalabalık bir piyasada bu ürünü satmak oldukça daha zor bir hal alacaktır. Ürününüzü esasen mevcud çözümlerden ayırt edecek şekilde öne çıkarmanız mümkün olmayacaktır ve buna ilave olarak müşteriler oldukça büyük bir yarar görmedikleri sürece ürüne extra bir ödeme yapmayı kabul etmeyeceklerdir.

Mükemmel iş fikirleri hakkında düşünmek için süper güç sistemi

Özetlemek gerekirse tanımlamak gerekirse verdiğiniz hizmet yada sattığınız ürün müşterilerinize süper güçler kazandırmalıdır.

Bunun oldukça mühim olmasının sebebini şu sözler oldukça iyi açıklıyor: “İnsanlar ürün satın almazlar; insanoğlu kendilerinin daha iyi bir versiyonunu satın alırlar.”

Mesela, Google tüm insanlığın bilgilerini herhangi bir Web kullanıcısının parmaklarının ucuna kadar getirir. Feysbuk basit bir kişiyi alır ve onun sevdikleriyle ve dostlarıyla büyük bir bağ kurmasını sağlar.

Müşterileriniz iyi biri olmaktan oldukça inanılmaz biri olmak isterler. Sizin işiniz de bunun gerçekleşmesini sağlar.

Hakkında Admin

Avatar of Admin
Sizlerde sitemizden iş fikirleri, hibe & destek fonları, banka kredileri, bayilik fırsatları, evden para kazanma ve internetten para kazanma imkanları hakkında bilgi edinebilir. Bizimle fikirlerinizi paylaşıp; fikrinizin gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz. www.yenibiriskurmak.com

Kontrol Edin

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG)

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG)

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG) 2017 ÇAĞRISI 2. DÖNEMİ PANEL TAKVİMİ (17.10.2017) 1512-TEKNOGİRİŞİM SERMAYE DESTEĞİ PROGRAMI …

Bir cevap yazın