A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Banka Kredileri / İş Kurmak İçin Kredi Başvurusu
İş Kurmak İçin Kredi Başvurusu
iş kurmak için kredi başvurusu

İş Kurmak İçin Kredi Başvurusu

İş Kurmak İçin Kredi Başvurusu

İyi bir fikriniz ve planınız var ise iş kurmak karlı bir girişimdir. Bununla birlikte dikkate almanız gereken belli konular vardır ve bunlardan biri de sermayedir. İş kurmak istiyorsanız ancak yeterli sermayeye sahip değilseniz bu makaleyi okuyarak bankalardan iş kurma kredisinin nasıl alınacağını öğrenebilirsiniz.

Girişimcilerin çoğu ve hatta profesyoneller bile yeni bir iş kurmak için banka kredisine ihtiyaç duyar ve iş kurma kredisi veren bankalara yönelir. Ancak gözden kaçan bir nokta vardır. Bankaların hemen hepsi iş kurma kredisi vermektedir. Önemli olan ne kadar kredi için ne kadar faiz ödeyeceğinizi araştırmak olmalıdır. Bunun için devlet bankaları (halk bankası ve ziraat bankası) başta olmak üzere tüm bankalarla görüşmenizi tavsiye ediyoruz.

En popüler iş kurma kredisi veren bankalar

Halk bankası : Devletin Kosgeb programı sayesinde bu bankadan kuracağınız işe bağlı olarak hibe veya düşük faizlli kredi alabilirsiniz.

Ziraat bankası : Daha çok tarım ve hayvancılık ile ilgili kredilerde öne çıksa da girişimcilere özel oldukça cazip krediler vermektedir.

İş bankası : Yeni iş kuracaklara işyeri kredisi adı altında 60 aya kadar vade oranlarıyla kredi kullandırmaktadır.

Yapı kredi: Sermaye ihtiyacınızı karşılamak adına verilen krediler 36 ay vade ile verilmektedir. 3 ayda 1 öde gibi farklı ödeme seçenekleri de sunulmaktadır.

Finansbank: Daha çok genç girişimcilerle kadın girişimcileri destekleme amacı güden banka özellikle küçük işletmeler için cazip teklifler sunmaktadır.

Teb : Girişimcilere sunduğu kredi ve eğitimlerle öne çıkan bir bankadır.

Garanti bankası: Gerekli kriterleri yerine getirdiğiniz takdirde Avrupa Yatırım Fonu desteği kredi almanıza imkan sunmaktadır.

İş kurmak için banka kredisi nasıl alınır?

Ne tür bir iş kurarsanız kurun planladıklarınızı gerçekleştirebilmek için sermayeye ihtiyacınız olacaktır. İş kurarken sermaye bulmak her girişimcinin başını ağrıtan bir konudur. İş kurmak için sermaye bulmanın en iyi ve kolay yolu ise bankalardan iş kredisi almaktır. Peki, işletmeniz için bankalardan nasıl kredi alacaksınız? Aşağıdakiler bu sorunun cevabını veriyor.

Bankalardan kredi almak için ipuçları

Öncelikle plan yapmalı ve ne tür bir iş kuracağınıza karar vermelisiniz. Girişimcilerin çoğu başlangıçta küçük ölçekli bir iş kurarlar çünkü küçük bir sermaye ve aynı zamanda küçük bir banka kredisiyle başlamak isterler. Bazı girişimcilerse daha büyük ölçekli başlamak isterler çünkü sermayeyi kolaylıkla geri ödeyebileceklerini düşünürler. Ancak iyi bir planlama yaparsanız ve kendiniz için uygun olan işi seçerseniz ihtiyacınız olan banka kredisinin miktarını da kolaylıkla belirleyebilirsiniz.

Ne tür bir iş kuracağınıza karar verdiğinize göre şimdi sıra geldi ihtiyacınız olan para miktarını hesaplamaya. Unutmayın bu önemli bir konudur. Bu nedenle mantıksız bir miktar belirlememelisiniz. Ayrıca ihtiyacınız olan miktarı hesaplamadan ekipmanlarınızı almayın. Bankalar verdikleri parayı garanti altına almak isterler ve bu nedenle de parayı nereye harcayacağınızı öğrenmek isterler.

Bu aşamadan sonra bütün finansal tablolarınızı hazırlayın. Her şeyin iyi düzenlendiğinden ve gerçeklere dayandığından emin olun. Örneğin geçmiş vergi beyannameleri, hesap tabloları ve güncel nakit akışını gösteren diğer belgeler gibi.

Finansal tablolarınızı hazırladıktan sonra başvuru yapmak için kredisi görevlisine gitmeniz gerekecektir. Kredi detayları ile ilgili görüşmek için banka görevlisinden randevu alın.

İş Kurmak İçin Kredi Başvurusu
iş kurmak için kredi başvurusu

Görüşmeye giderken başvuru formunuzu ve aynı zamanda destekleyici belgelerinizi yanınıza almayı unutmayın. Eğer mümkünse başvuru formunu internet üzerinden tamamlayın. Görüşmeye gitmeden önce bankanın internet sitesinden başvuru formunu indirin. Formun tamamını doldurduğunuzdan emin olun.

Hakkında Admin

Avatar of Admin
Sizlerde sitemizden iş fikirleri, hibe & destek fonları, banka kredileri, bayilik fırsatları, evden para kazanma ve internetten para kazanma imkanları hakkında bilgi edinebilir. Bizimle fikirlerinizi paylaşıp; fikrinizin gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz. www.yenibiriskurmak.com

Kontrol Edin

Atölye Kurulumu

Atölye Kurulumu

Eğitim sisteminin motor becerilerini ve teknik bilgiyi esas alan yapısının gelişmesiyle kurumlarda atölye sınıfları artmaktadır. …

Bir cevap yazın