A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / İnternetten Para Kazan / İnternette Pazarlama Yapmak İçin Bilmeniz Gerekenler
İnternette Pazarlama Yapmak İçin Bilmeniz Gerekenler

İnternette Pazarlama Yapmak İçin Bilmeniz Gerekenler

İnternette Pazarlama Yapmak İçin Bilmeniz Gerekenler

İnternette milyonlarca alan kişi var ve bunların ilgisini çekmenin bir oldukça yolu var. Eski yıllarda internette pazarlama yapmak ve arama motorlarında yer almak daha kolaydı günümüzde ise Google’ın çekirdek arama algoritmalarının gelişimiyle Panda, Penguin ve Hummingbird benzer biçimde isimlerle geliştirtilen büyük ayarlamaların arkasından web’de bulunmak fizikte yada matematik’de bir doktora derecesine haiz olmaya benzetiliyor.

İnternette pazarlama

Girişimciler olarak, internette herhangi bir işletmeyi pazarlamanın en iyi yolunun Google’ın arama motoru netice sayfalarının üst kısmındaki yer almak bulunduğunu çoğumuz biliyoruz. Bu güzel seo yapabilirseniz kolaydır. Sadece bunu yapmak artık iyice zor bir girişim haline geldi.

Bununla beraber, bir işletme sahibi yada ustalaşmış olarak, yalnız aramaların artık yetmediğinden güvenli olabilirsiniz. Oldukça rekabetçi olan anahtar kelimeler için ilgili olarak görünme giderek zorlaşan bir vazife haline geldi. Bu da, dünyanın önde gelen SEO uzmanlarının belirli anahtar kelimeler için siteleri çözümleme etmeleri, ince ayar yapmaları ve optimize etmeleri için saatte binlerce komutu yönetmelerinin sebebi olabilir. Normal olarak, bu minik bir başarı değil. İnsanların fark etmediği şey, birkaç hafta ya da aylarca mühim seviyede verim almayı zorlaştıran temel yapı taşlarının bulunmasıdır. Sadece Google’ın aramalarında görünemiyorsak, işletmelerimizi internette nasıl yapılır pazarlamamız gerekir ve hangi kanalları kullanabiliriz ?

Arama hakimiyetiyle ilgilenen hepimiz, belirli anahtar kelimeler için neredeyse zahmetsizce sıralama meydana getirecek bağlantı profili, yetki ve içinde ne olduğu oluşturmanın oldukça uzun vakit aldığını bilmelidir. Meselenin gerçeği? İnternette organik pazarlamayla ilgili herhangi bir çekiş sağlamak mevzusunda ciddi iseniz minimum ilk dönüşü almak için oldukça fazla oranda iş yapmanız gerekir.

Mesele şu ki biz anında haz verici olmak isteyen toplumun ürünüyüz. Bir şeyler istiyoruz ve şimdi onları derhal olsun istiyoruz. Gene de, işte başarıya ulaşmış olmak için ya da hayatta başarıya ulaşmış olmak için minimum ilk dönüşü alabilmek için en oldukça işi yapmamız gerekebilir. Ve işinizi pazarlamak için ne yaptığınızı bilmiyorsanız kesinlikle oldukça fazla acı çekersiniz.

İşletmenizi internette nasıl yapılır pazarlayabilirsiniz?

İşletmenizi çevrimiçi pazarlamak için ne gerekiyor? Google arama sonuçlarında ki sıralamaları yükseltmek için uzun süre beklemeksizin girişimciler neler yapabilir? Başkalarından daha iyi bir vakit kazandıran işinizi internette pazarlamanın bazı yolları vardır.

İşletmenizi web üstünde pazarlamak için hangi yöntemi seçerseniz seçin, yol süresince kıymet kattığınızdan güvenli olunması ve uygun pazarlama alışkanlıkları setini uyguladığınız sürece , sonunda sizinle paylaştığınız ödülleri kazanırsınız. Ihmal etmeyin bu işler bir gecede olmaz. Aşağıda, sitenize ve çevrimiçi sayfalara olan trafiği devam ettirmek ve arttırmak için hem kısa hem de uzun solukta en iyi yöntemlerden bazılarını okuyacaksınız.

Bir blog oluşturun ve yüksek kaliteli içerik tertipli olarak gönderin.

Açıkçası, işinizi internette pazarlayabilmenin en mühim yolu, yüksek bir kıymet katan ve tertipli olarak içerik ekleyen kaliteli içerikleri gönderip paylaşabileceğiniz bir blog açmaktır. Bu kesinlikle oldukça uzun vadeli bir stratejidir ve bir gecede para kazandırmaz, sadece her girişimci bu internette pazarlama yöntemini benimsemenin önemini anlamalıdır.

Herhangi bir sektörde ya da nişte kayda kıymet bir blog oluşturma değil, bununla birlikte Google’ın ilgisini çekerek trafik çekmeye destek olmakla kalmaz, bununla birlikte otorite yaratmaya da yönlendirir. Endüstrinizde bir otorite olabiliyorsanız, tüketicilerin, medyanın ve işletme sahiplerinin dikkatini çekeceksiniz. Bu daha çok otorite inşa eder ve sonucunda çok önemli miktarlarda görüş ve satışlar yapmanıza sebep olur.

Türk şirketlerinde oldukça azca bulunan blog açma girişimi yabancı bir oldukça şirkette bulunmaktadır. Blogu kendi şirket sayfanızın içinde açmanız daha mantıklıdır.

LinkedIn gruplarında başkalarıyla bağlantı kurun.

LinkedIn grupları, mesajınızı yaymak için endüstrinizdeki öteki kişilerle süratli bir halde bağlantı oluşturmak için mükemmel bir yoldur. Spam olarak rastlamadığınız sürece içeriğinizi LinkedIn grupları vasıtasıyla tanıtabilirsiniz. Bağlantılarınızı bırakmadan ilkin bir görüşmeye yada münakaşaya kıymet katmak en iyisidir.

LInkedIn grupları, karşılıklı bağlantı kuramayabileceğiniz insanlarla kontakt kurmanın mükemmel bir yoludur. Güncellemeleri grup içinde sık sık paylaşın ve fazla paylaşım yapmadan spot ışıkta kalmaya dikkat edin.

Feysbuk reklamlarını ve stratejik hedefli açılış sayfalarını kullanın.

Parasız olmasa da Feysbuk reklamları, işletmeniz için doğru demografik bilgilere erişmek için mükemmel bir fırsat sunuyor. Müşterinizi iyi tanıdığınız sürece potansiyel tüketicilerin stratejik olarak hedeflenmiş açılış sayfalarına informasyon göndermek için ilgi alanlarını, coğrafi konumu, çağdaş halini, yaşını ve öteki pek oldukça metrik kıymetini kullanabilirsiniz.

Hangi reklam kopyalama ve sıkıştırma sayfasının, tüketicileri satış huninizde bırakmak için en iyi yanıtları aldığını görmek için mikro harcamalar yapmayı deneyin. Feysbuk benzer biçimde bir platformda reklam yapmak için doğru karışımı yada tarifi bulmak vakit alabilir, sadece kampanyanız karlı olduğunda, yapmanız ihtiyaç duyulan tek şey ölçeklemeye devam etmektir.

Instagram’ın gücünden yararlanın.

Bugün toplumsal medyanın devamlı nüfuz edici gücü yardımıyla, anında dünyadaki insanların bilgilerine ulaşabilirsiniz. Sadece biliyoruz ki, bilhassa yüz binlerce ya da milyonlarca izleyicinin erişimine haiz olmadığımızda, algoritmalar ve görünürlük bizlere karşı çalışmaya adım atar.

Bu insanlara ulaşmak için, mesajlarımızı yaymak için kuvvetli kullanıcıları ve insanları etkileyenlere ihtiyacımız var. Bu, özgür olmayacak olsa da mesajınızı yaymak için doğru Instagram etkileneni seçtiğiniz sürece, size hususi nişinizde geniş bir kesime anında erişmenizi elde edecektir.

YouTube’da kullanışlı video eğitim materyalleri hazırlayın.

YouTube, işletmenizi web üstünden pazarlamak için muhteşem bir kaynak sunar. Kitlenizi oluşturmak için başlangıçta bazı sıkıntılar olurken, yararlı video eğiticileri meydana getirmeye odaklanırsanız, netice olarak geniş bir kesime ulaşırsınız. Gene, kâr üretmek için fazla kaygısız kıymet katmaya odaklanmalısınız.

Öğreticiler için YouTube mükemmel bir kaynaktır, şu sebeple insanlara derhal her şeyi kolay anlaşılır bir şekilde öğretebilirsiniz. İster şirketinizin ürünleri hakkında isterseniz blogunuzdaki mevzular hakkında video paylaşımı yapın ve gerçek dünyada bir şeyler yakaladığınızdan güvenli olun. Yalnızca kayıt kalitesinin ve genel içeriğin yüksek olmasını sağlayın. Ek olarak, izahat içindeki bir bağlantıyı sitenizdeki ilgili içeriğe geri döndüğünüzden güvenli olun.

İçeriğinizi Medium ve Quora’da pazarlayın.

Birazcık erken trafik almak istiyorsanız, minik bir otoriteye haiz olmakla beraber içeriğinizi Medium ve Quora benzer biçimde sitelerde pazarlamaya çalışmalısınız . Web sitenize bir yüksek kaliteli içerik yazın. Anahtar kelimeye odaklı, anlayışlı, benzersiz ve oldukça fazla katma kıymet sağladığından güvenli olun. Konuştuğunuz şeyin insanlara bir halde destek olmasını sağlayın.

Bunu yaptıktan sonrasında, Medium yada Quora benzer biçimde bir sitede başka bir yazı yazarken bununla birlikte anahtar kelime merkezli, anlayışlı, benzersiz ve oldukça fazla kıymet eklediğinden güvenli olun. Sitenizdeki yada blogunuzdaki ana makaleye birincil yada ilgili bir anahtar kelime kullanarak o makaleden bir bağlantı oluşturun. Buna içerik pazarlaması deniyor ve bu yetki siteleri vasıtasıyla büyük mevcut kitlelere ulaşırken, bu da Google’ın SERP’lerinde çekişme elde etmek için en kuvvetli yöntemlerden birisidir.

E-posta pazarlamasıyla müşterilerinizle bir ilişki geliştirin.

E-posta pazarlaması, her işletmenin sahibi olması ihtiyaç duyulan bir şeydir, sadece kolay bir başarı değildir. E-posta pazarlamacılığı ile başarıya ulaşmış olmak için, tüketicinin e-posta adresi karşılığında ücretsiz bir şekilde kıymetli bir şeyler vermeniz gerekir. E-postaları toplamak mevzusunda ciddi iseniz, endüstrinizdeki ya da bölgedeki insanlara destek olacak parasız bir rapor yada e-kitap oluşturmak için vakit ayırın. Peşinden Mailchimp benzer biçimde bir sistemi kullanarak kampanyalar kanalıyla tüketiciler ile bir ilişki geliştirin . Bununla beraber, her mailde bir şeyler satıp köşeyi dönmeyi denemeyin. Ilkin müşteriyi bağlayın, arkasından satışa odaklanın.

Varlıklı snippet’lerden, AMP ve FBIA’dan yararlanın.

İçeriğinizle birazcık çekiş yapmak istiyorsanız, erken teşhir etmeye destek olmak için varlıklı snippet’lerden , Hızlandırılmış Mobil Sayfalar’dan (AMP) yada Feysbuk Anında Yazılardan (FBIA) yararlanabilirsiniz. Varlıklı snippet’ler, AMP spesifikasyonu, mahalli işletmeler, müzik, yiyecek tarifleri, incelemeler, TV, filmler ve videolar kanalıyla makaleler de dahil olmak suretiyle çeşitli içerik formlarına uygulanır.

Hem AMP hem de FBIA eklentileri yanında, varlıklı parçacıklar için Schema.org’un belirtimleri için kullanabileceğiniz WordPress eklentileri bulunmaktadır. Mesela, AMP ve FBIA makalelerine haiz olmak benzer biçimde son zamanlarda Google ve Feysbuk tarafınca mobil cihazlara odaklandığını düşünürsek, SERP’lerdeki ve haber beslemelerindeki görünürlüğünüzü artıran kullanıcılar içinde minik bir avantaj elde edersiniz.

Nişinizdeki popüler blog yazarlarıyla ortaklaşa iş yapın.

Nişinizdeki popüler blog yazarlarına ulaşmak, yayınlarınızı çevrimiçi yayınlamak için etkili bir yöntem olabilir, bilhassa de yayınlarından birine eklemek için kıymetli bir şey var ise. Bir çok vakit işinizle direkt ilişkili olan belirli bir mevzuyla ilgili yazan popüler bir blog yazarını bulmaya çalışın ve etkileşime geçin.

Bunu gerçekleştirmenin en iyi yolu, hizmetlerinizi konuk blog yazıcısı olarak sunmaktır. Açıkçası, kendinizi yazarken iyi bir altyapıya haiz olmanız gerekir; bunu hayata geçirmeye izin vermeye istekli popüler bir blog bulmak zor olabilir, sadece sonunda bir konuk gönderisini temin ederseniz bir adım atarsınız.

Sektöre özgü forumlara tertipli olarak katkıda bulunun.

Birçok şahıs tüm forum stratejisini SEO için yanlış yapıyor. Forumlara gidip spam olan bağlantıları bırakıyorlar ve forumlardan niçin geri dönüşüm almadıklarını merak ediyorlar. İşletmenizi çevrimiçi pazarlamak mevzusunda ciddi iseniz, endüstriye özgü bir forum bulduğunuzda, konuşmalara katılın ve bağlantı bırakmaya emek harcamadan ilkin forum içeriklerine ve kullanıcılarına kıymet katın.

Kimse bir foruma yeni bir konuk olarak gelen ve bağlantılara spam göndermeye başlamış olan bir insandan hoşlanmaz. Gene, minimum ilk dönüş için en fazla oranda iş yapmayı düşünmelisin. Kıymet katmak için başkalarıyla söyleşi edin. Önerilerde bulunun. Soruları cevaplayın. Bir tek spam bağlantı yapmayın. Birkaç mesajın arkasından yada forumun kuralları izin verdikten sonrasında imza listenize linkinizi ilave edin, sadece her virajda ve dönüşte insanları sitenize izleyeceği yolu göstermeye çabalamayın. Bunu yapmış olursanız sizin için iyi netice vermez.

Müşterilere parasız bir ürün yada hizmet sunun.

Araştırmalar, insanların bir şey için bedelini ödemekten ziyade parasız kabul etme olasılığının bulunduğunu doğrulamıştır. Peki niçin müşterilerinize parasız bir hizmet yada ürün sunmuyorsunuz? Bir ihtimal 15 dakikalık parasız bir danışma ya da vermek istediğiniz ürün yada hizmetin indirimini sunabilirsiniz.

Her neyi teklif ederseniz, müşterinin kontakt bilgilerini kendinizden uzakta görebilmeniz için güvence altına aldığınızdan güvenli olun. Parasız bir hizmet veriyorsanız, o müşterileri ücretli hizmetlerinize satmanız için bir fırsatınız var. İnsanlar, bir şeyler de özgürce kabul ettiklerinde size borçlu benzer biçimde duymak eğilimindedirler.

Mahalli rehberler ve Google business benzer biçimde işletme giriş sitelerini kullanın.

Mahalli bir işletmeyle işletiyorsanız ve yakındaki müşterilere coğrafi olarak belirli bir ustalaşmış hizmet sunmaya çalışıyorsanız, işletmenizi mahalli rehberlerde listelemek için kayıt yaptırın.

Google Business işletme bilgilerinizi listelemek ve doğrulamak, şirketinizin Google Haritalar görünümü, mağaza saatleri ve işletmenizle ilgili öteki bilgiler benzer biçimde genel detayları elde eden bilhassa kuvvetli bir yoldur. Bu bilgiyi doğru ve güncel tuttuğunuzdan güvenli olun. Bu informasyon doğru girildiğinde internette pazarlama tekniklerinden mühim seviyede geri dönüşüm almayı da başarabilirsiniz.

SEO için web sitenizi optimize edin.

Açıkçası, ilgili anahtar kelimeler için sitenizin optimizasyonu, işletmenizi çevrimiçi olarak pazarlamanın mühim bir yönüdür. Sadece akılda tutulması ihtiyaç duyulan bir şey, işiniz yeni ise – iki yıldan daha eski değilse – oldukça azca otorite yada içerik inşa ettiyseniz, en üstte yer almanız birazcık zor olacak anlamına gelir.

Amaç muhteşem içerik oluşturmak değil, bununla birlikte sitenizin optimize sağlamaktır. On-Page ve Off-Page SEO. Bu oldukça uzun bir münakaşa haline gelebilir, sadece sitenizin hızı, mobil kullanılabilirlik, meta açıklamaları, bağlantı profili, okuma düzeyi, kaynaklardan alıntı, içerik kalitesi, anlayış ve benzeri mevzulara dikkat edin. Bu, bir sprintten ziyade bir maratona benzemektedir; bu yüzden, çok önemli sonuçlar görmüyorsanız, kısa vadede cesaretini kırmayın.

Ustalaşmış bir konferansta yada bir web seminerinde konuşma yapın.

Alanında yetkili biriyseniz, niçin ustalaşmış bir konferansta yada web seminerinden konuşmuyorsunuz? Normal olarak, TED videoları ustalaşmış konferanslar için ilk tavsiye olacaktır, sadece çevrimiçi olarak meydana getirilen bir takım başka konuşma yada web seminerinden de konuşabilirdiniz.

İnternette pazarlama söz mevzusu olduğunda, web seminerleri, oldukça etkileşimli bir kesime neredeyse her şeyi satmak için en kuvvetli araçlardan biridir. Ve kitlenin ne kadar büyük olursa, ürünlerinizi yada hizmetlerinizi satma olasılığı da o denli yüksek olur. Uzun solukta, bu kesinlikle şirketinize en oldukça merakı uyandırır ve zaman içinde daha çok yetki vermenize izin verir.

Mühim şirket haberlerini yada etkinliklerini iletmek için basın bültenlerini kullanın.

Basın bültenleri size derhal medya kapsamı sağlayacak değil. Bazı medya profesyonelleri, Bir Raportör Yardımı yada PR Web benzer biçimde basın bülten sitelerini incelemek benzer biçimde kanalları kullanacaklardır, muhtemelen bir basın bültenini çıkartmak ile anında haber içinde ne olduğu alamazsınız.

Bununla beraber, iyi yazılmış ve sıhhatli bir bağlantı profili olan bir basın açıklaması size SEO’yla marjinal olarak destek olabilir. Sadece mühim şirket haberlerini yada sonrasında doğru PR kanalıyla medya organlarını etken olarak kovuşturmak için kullanabileceğiniz etkinlikleri iletebilmenizi sağlayabilir.

Kurumsal bir e-posta imzası oluşturun.

İşletmenizi internette pazarlayabilmenin en rahat yollarından biri kurumsal bir e-posta imzası kullanmaktır. Firmanızın almış olabileceğiniz bağlantılarınızı ve potansiyel ödüllerinizi direkt e-posta imzanızın içine yerleştirin. Bu, işinizi, sizinle temas halindeyken günlük olarak güdülen insanlara eylemsiz bir halde tanıtmanıza destek sağlar. E-posta imzanıza toplumsal medya bağlantılarını da eklemelisiniz.

Yüksek kıymetli müşterileri belirlemek ve pazarlamak için 80-20 kuralını uygulayın.

80-20 kuralı yada Pareto İlkesi , sonuçların yüzde 80’inin çabaların yüzde 20’sinden geldiğini belirtmektedir. Temel olarak, yaptığımız şeylerin yalnız minik bir kısmı aslen netice üretir. Bununla beraber, bu, satışlarınızın yüzde 80’inin müşterilerinizin yüzde 20’sinden geldiğini bildiren satışlar için de geçerlidir.

Hangi müşterilerin işletmeniz için en fazla gelir ürettiğini belirleyebiliyorsanız, öteki hizmet ve ürünler için ek teklifler ve indirimler göndererek satışlarınızı ölçeklendirin. Çevrimiçi pazarlamacılığınızı, oturum açmak için bir portal sistemi kullanıyorsanız yada çerezlerle takip edildiyse direkt bu müşterilere de ayrıcalıklar sunabilirsiniz.

Pinterest, Flickr, Tumblr ve Instagram’da ilgili hashtag’ları içeren fotoğraf ve videolar gönderin.

Pintrest , Flickr , Tumblr ve Instagram ilk akla gelen paylaşım bölgeleri. Hakkında yayınladığınız detayları doğru bir halde kategorize etmek ve endüstrideki öteki kişileri kovuşturmak için hashtag’larla beraber göndermeniz gerekir.

Bu anında satış yada hatta anlık trafik alacak bir internette pazarlama tekniği değildir. Vakit alabilir fakat uğraşmaya kıymet. Kıymet kattığınız sürece ve yaptığınız iş mevzusunda tutkulu olduğunuz sürece, önümüzdeki aylar ve seneler süresince bu sitelerden iş takip edeni yapabilirsiniz. Başlangıçta kendinizi orada duymak için mümkün olduğunca yorum hayata geçirmeye, öteki kişilerin yayınlarını beğenmeye ve bu mesajlarla etkileşime girmeye dikkat edin.

Hakkında Admin

Avatar of Admin
Sizlerde sitemizden iş fikirleri, hibe & destek fonları, banka kredileri, bayilik fırsatları, evden para kazanma ve internetten para kazanma imkanları hakkında bilgi edinebilir. Bizimle fikirlerinizi paylaşıp; fikrinizin gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz. www.yenibiriskurmak.com

Kontrol Edin

Atölye Kurulumu

Atölye Kurulumu

Eğitim sisteminin motor becerilerini ve teknik bilgiyi esas alan yapısının gelişmesiyle kurumlarda atölye sınıfları artmaktadır. …

Bir cevap yazın