A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Genel / Hibe Kredi
Hibe Kredi
dükkan devir işlemleri

Hibe Kredi

Hibe Kredi

Ülkemizde girişimcilik alanında fikirleri olan ancak gerekli olan finansal kaynağı bulamayanlar hibe kredisi alabilmektedir. Bu yazımızda hibe kredisi nasıl alınır konusunda bilgilendirme yapacağız.

Hibe kredisi nasıl alınır?

Hibe kredisi almak için yapılması gerekenlerden önce ülkemizdeki hibe kredilerinin önemini öğrenmeliyiz. Devlet tarafından girişimcilere farklı oranlarda hibe kredisi verilmektedir. Hibe kredisi iki türlü verilmektedir. Birincisi hiç bir firması olmayan kişilere verilen hibe kredileri, ikincisi ise firması olan ve yatırım yapmak isteyenler için verilen hibe kredisidir. Her ikisinde de hibe kredileri iki şekilde verilmektedir. Hibe kredileri hem geri ödemeli hem de geri ödemesi olarak verilmektedir. Geri ödemeli olan hibe kredileri ise genelde faizsiz ve uzun vadeli olmaktadır.

Sizlerde hibe kredisi almak istiyorsanız Kosgeb desteği alarak hibe kredisi kullanabilirsiniz. Kosgeb hibe kredisi başvurusu yapmanın bir çok yolu vardır. Başvuru çeşitlerinin değişiklik göstermesinin sebebi kullanılacak olan hibenin türüne göre değerlendirilmesindendir. Geri ödemesiz hibe kredisi nasıl alınır diye sorarsanız, yapmanız gereken Kosgeb yetkilileri ile görüşerek, hibe kredinizi aldığınızda yatırımınızı hangi yönde kullanacağınızı belirtmektedir. Bu konuda başvuru yaptıktan sonra belirli bir süre içerisinde Kosgeb sizlere başvurunuzun sonucunu bildirecektir.

Genel olarak hibe kredisi başvuru sonucu süresi 2 hafta ve daha uzun süreler alabilmektedir. Sizlerde hibe kredisi başvurusu yaparak hayallerinizdeki işletmeyi kurabilirsiniz.

Hibe Kredi
Hibe Kredi

Bir önceki yazımız olan Kredi Notu Nedir-Kredi Notu Neye Göre Belirlenir(kapsamlı) başlıklı makalemizde kkb sorgulama, kredi notu ve kredi notu öğrenme hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında Admin

Avatar of Admin
Sizlerde sitemizden iş fikirleri, hibe & destek fonları, banka kredileri, bayilik fırsatları, evden para kazanma ve internetten para kazanma imkanları hakkında bilgi edinebilir. Bizimle fikirlerinizi paylaşıp; fikrinizin gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz. www.yenibiriskurmak.com

Kontrol Edin

Atölye Kurulumu

Atölye Kurulumu

Eğitim sisteminin motor becerilerini ve teknik bilgiyi esas alan yapısının gelişmesiyle kurumlarda atölye sınıfları artmaktadır. …

Bir cevap yazın