A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Hibe & Destek Fonları / Hibe Almak İsteyenlere Proje Örnekler
Hibe Almak İsteyenlere Proje Örnekler

Hibe Almak İsteyenlere Proje Örnekler

Hibe Almak İsteyenlere Proje Örnekler

Sermaye bulamamak tüm girişimcilerin ortak problemidir. Pek çok girişimci çok nitelikli projesinin olduğunu söylemekte fakat bu proje için sermaye bulamadığından yakınmaktadır.Projenize güveniyorsanız artık bunu gerçekleştirmek için hiçbir engeliniz yok. Belki milyon dolar kazandıracak projenizi rafa kaldırmayın.

Türkiye’de, Avrupa birliği uyum süreci ile birlikte kullanıma sunulan bu hibe krediler desteğinden kimsenin haberi yok. Bu amaç doğrultusunda sunulan Dünya bankası ve Avrupa birliği fonları ne yazık ki kullanılmadan geri iade ediliyor. Ülkemizde yapılacak pek çok fikir varken bu hibe ve krediler bizi bekliyor.

Avrupa, Amerika ve dünyanın pek çok ülkesin insanlar projeler oluşturarak devletten hibe krediler alabiliyorlar. Bu krediler sayesinde firmalarına sermaye oluşturabiliyorlar.

Ülkemizde maalesef daha yeni gelişmekte olan geri ödemesiz kredi sistemi sayesinde genç girişimciler, özellikle ev hanımları, zanaatkarlar projelerini nakit’e çevirebilirler.

Hibe Almak İsteyenlere Proje Örnekler
hibe almak isteyenlere proje örnekleri

Hibe Kredi Nasıl Alınır?

Düşündüğünüz kadar zor değil. Bugün projenize 10.000 TL den 70.000 TL ye kadar geri ödemesiz ve 10.000 TL den çok büyük rakamlara kadar geri ödemeli fakat 0 faizle krediler alabilirsiniz.

Şuan ülkemizde yaşanan et krizini biliyorsunuz. Devlet bu problemi uzun vadede halletmek için insanları hayvancılığa yönlendirmektedir. Pek çok alanda yüksek miktarlarda hibe krediler vermektedir. Özellikle büyük baş ve kanatlı hayvancılık gibi alanlarda hayvancılık hibe kredisi vermektedir.

Bu girişimciler için gerçekten kaçırılmayacak bir fırsattı. Fakat bu sadece hayvancılık için geçerli bir uygulama değil.
Örneğin 2009 yılında 25.187.465,94 TL tutarında hibe kredi verilmiştir. 6480 proje için destek çıkmıştır.
Sizde projenize hibe ve kredi alabilirsiniz.

Kendi işini kurmak isteyen Genç girişimcilere, Ev hanımlarına Hibe ve Kredi Desteği

Hibe Nedir? Kredi Nedir?

Bölgesel kalkınma ve istihdam gibi etkenleri göz önüne alarak kendi işini kurmak isteyen ya da zaten var olan işini geliştirerek daha da büyütmek isteyenlere devletin ödediği geri ödemesiz kredi’dir.

Kredi ise “Sıfır faiz” ile verilen, 5 yıl sonra ödemeye başlayacağınız ve çok uzun vadelerle ödeyeceğiniz geri dönüşümlü sermaye desteğidir. Bu kredi desteğini geri öderken sadece aldığınız parayı geri ödersiniz. Hiç faiz ödemezsiniz.

Kimler Hibe Krediler Alabilir?

 • Girişimciler ( Henüz işletmesi bulunmayanlar)
 • Kobiler ( 250’ye kadar çalışanı bulunanlar)
 • Sivil toplum kuruluşları
 • Belediyeler
 • Zanaatkarlar
 • Çiftçi ve Üretici olanlar
 • Sanayiciler

Daha pek çok kimse yada kurum hibe kredisinden yararlanabilmektedir.

Hibe Kredisi bakımından büyük projeler mi daha çok önem taşımaktadır?

Hibe kredisi almak için yatırımınıza bağlanacak maliyetin büyük yada küçük olması önemli değil. Her proje eşittir ve aynı önemi taşımaktadır. Her türde sektöre büyük yada küçük iş ayrım yapılmaksızın hibeler alınabilir.

Hangi işi yapmayı istiyorsunuz?

 • Dilerseniz hayvancılık,
 • İsterseniz mandıra kurabilirsiniz?
 • Tekstil ve Sanayi yada Tarım ile uğraşabilirsiniz.
 • Teknolojiye ne dersiniz?

Hangi sektör olduğu yada hangi alan olduğu önemli değil, artık projelerinizi paraya dönüştürmenin zamanı çoktan geldi!

İlk bakışta zor gibi görünse de aslında oldukça basit. Pek çok sektör için hibe kredi verilmekte. Devletin sunduğu bu destekten mutlaka yararlanın. Sermayenizi oluşturmak için binlerce TL geri ödemesiz kredi ya da sıfır faiz ile hem de 5 yıl sonra ödemeye başlayacağınız geri dönüşümlü kredi kullanabilirsiniz.

İşte sizi motive edecek bir örnek;

 1. Köylü Kadının inanılmaz projesi. Köyünde süt fabrikası kurmak için devletten 6.000.000 TL hibe kredi aldı. CHA’nın yazdığı konuyla ilgili haberin detayları aşağıda.
 2. “Köylü kadın Salıha Batı, müthiş projesiyle 6 bin TL’lik hibe kredisi aldı ve ticarete başladı. Köyümün erkekleri gurbete gitmesin dedi ve devletten sermaye aldı. Hem de geri ödemesiz…”
 3. Sürekli işsizlikten yakınan köyünün gençlerini kurtarmak isteyen Saliha Batı, Kırşehir’in Yeşiloba köyüne süt fabrikası kurmak için geri ödemesiz kredi aldı. Bu yatırım için 6 milyon sermaye alan 38 yaşındaki Saliha Batı, nisan ayında fabrikasının temellerini atmaya başlayacak.
 4. Fabrikasında süt, yoğurt, tereyağı ve peynir üretimi için hazine müsteşarlığından teşvik belgesini alan 3 çocuk annesi Saliha Batı, Yeşiloba köyünde ikamet ediyor.
 5. Kendi tarlasına 6 Milyon TL yatırım yapapcak olan Saliha Batı, köyde yaşanan geçim sıkıntısı ve işsizlikten bunalan gençlerin gurbete gittiği için böyle radikal bir karar aldığını açıkladı ve ekledi.
 6. “ Köydeki tüm erkekler para kazanmak için büyük şehirlere gidiyor, buralarda çalışmak için iş arıyorlar. Bu sebeple köyde hayat tamamen kadınlar üzerine kurulmuş oluyor. Eşlerimiz, gençlerimiz hem de köydeki kadınların iş bulması ve huzura ermesi için kendi tarlama tesis kuracağım. Hayvancılık, peynir ve süt ürünleri gibi gıdalar üreteceğim. Bu proje ile sadece kendi köyüm değil çevre köylerdeki 150 kadın ve erkeğe iş imkanı doğacak. Eşlerimiz ve gençlerimiz gurbette iş aramayacak. Köy kadınlarımızda bundan sonraki hayatında rahat edecek.” dedi.
  Uzun seneler önce okuduğu üniversiteyi maddi sorunlar yüzünden bırakmak zorunda kalan Saliha Batı, bu yaşadığı sıkıntıları köyündeki diğer kadınların da yaşamaması adına bu şekilde bir girişim yaptığı öğrenildi. Saliha Batı sabah çok erken vakitte işine başlıyor ve tarlasına traktör üzerinde gidiyor.
 7. Ahırdaki hayvanlarını yemliyor, köydeki çeşmeden evine kovayla su taşıyor ve hayvanlarını otlattıktan sonra evine dönüyor. Şimdiden tarlasında çalışmalarına başlayan Saliha Batı, köydeki kadınların ve gençlerin tek umudu.

Hakkında Admin

Avatar of Admin
Sizlerde sitemizden iş fikirleri, hibe & destek fonları, banka kredileri, bayilik fırsatları, evden para kazanma ve internetten para kazanma imkanları hakkında bilgi edinebilir. Bizimle fikirlerinizi paylaşıp; fikrinizin gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz. www.yenibiriskurmak.com

Kontrol Edin

Atölye Kurulumu

Atölye Kurulumu

Eğitim sisteminin motor becerilerini ve teknik bilgiyi esas alan yapısının gelişmesiyle kurumlarda atölye sınıfları artmaktadır. …

Bir cevap yazın