A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Yeni İş Fikirleri / Her Tip Ekonomide Ayakta Kalan İş Fikirleri
Her Tip Ekonomide Ayakta Kalan İş Fikirleri
işyeri devir işlemleri nasıl yapılır

Her Tip Ekonomide Ayakta Kalan İş Fikirleri

Her Tip Ekonomide Ayakta Kalan İş Fikirleri

Bu yazımızda ülkede ki ekonomik durum ne olursa olsun iş imkanı bulabilecek sektörleri sizlerle paylaşacağız. Sizleri endişelendirmek istemem fakat ülke ekonomimiz her ne kadar iyi olsa da tüm dünyayı fena yönde etkileyebilecek bazı küresel riskler vardır. Bunlardan bazıları şunlardır:

  • Euro. Avrupalı liderlerin ne vakit ürkü düğmesine basacakları belli mi olur?
  • Parasal genişlemenin sonu. ABD Merkez Bankası frene basarsa ne olur? Bu tam anlamıyla bir bilinmezliktir.

Daha sıralayabileceğim oldukca senaryo var fakat şimdilik bu kadarı kafi sanırım. Bu biçim tehditler, girişimcileri ve girişim kolik yatırımcıları pek etkilemese de, onlar bile ekonomideki durgunluktan etkilenmeyecek işlere doğru yönelmekteler. Siz de onlardan biriyseniz işte size değerlendirmek isteyeceğiniz sektörlerin sıralaması.

Burada listede esas olarak bilinmesi ihtiyaç duyulan şudur: insanoğlu ekonomik durum ne olursa olsun, alışkanlıklarından vazgeçmezler. Sıkıntılı duruma adapte olma yetileri oldukça zayıftır. Bu yüzden, insanların alışkanlıklarına odaklanmanız gerekiyor.

Kozmetik

Her ne kadar bu iş kolunda bazı engeller söz konusuysa da, kozmetik kolayca girilebilecek sektörlerden biridir. İnsanlar, tüm gün yaşadıkları bunalımı üzerlerinden atmak için gece iyi bir makyaj yaparak yüzlerine hoş bir gülümseme takınma alışkanlıklarından vazgeçmezler. Sebep her ne olursa olsun kozmetik sektörü, ekonomik durgunluk periyodunu rahatça atlatır.

Her Tip Ekonomide Ayakta Kalan İş Fikirleri
yeni bir iş oluşturmak

Beyazperde salonu açmak

Beyazperde sektörü, ekonomik durgunlukta hep iyi durumda kalmıştır fakat sektör kısa sürede bir düşüş atlatmıştır. Büyük salonlar, yenilerinin açılmalarının önünde engel oluşturmaktadır. Bu yüzden, mahalli ve bağımsız bir salon açmayı düşünebilirsiniz. Salonunuzu yemekli yaprak, son modayı izlemiş olur ve bölgenizde, büyük bir yeniliğe imza atmış olmuş olursunuz.

Sıhhat sektörü

Aslına bakarsak bu sektördeki oldukca sayıda alana girilmesi zor olsa gerek fakat dünya genelinde, yaşlı popülasyonunun büyük bir artış göstermesi sebebiyle evde tedavi hizmetlerine talep çoktur. Bence Uber benzerikişiye hususi hemşirelik hizmeti oldukca iyi bir girişim olacaktır.

Organik Ürünler Mağazası

Organik ürünlerin satılmış olduğu, minik, butik mağazalara talep çoktur. Burada organik gıdalar, kendi ürettiğiniz ürünler ya da öteki pazarların ürünlerini pazarlayabilirsiniz.

Pastane

Bir ekonomik durgunluk döneminde, sigarayı bırakmadığımız benzer biçimde tatlı yemekten de vazgeçmeyiz. Ekonomik bunalım dönemlerinde tatlı satışlarında hep patlama yaşanmıştır. Daha iyi rekabet edebilmek için pasta ve keklerinizi organik, glutensiz ya da vegan etiketiyle pazarlayabilirsiniz.

Onarım Atölyesi

Sıkıntılı dönemlerde yenisini almak yerine, otomobilimizi tamirciye götürme yolunu seçeriz. Mahalli pazarınızda araştırma yaparak pazarda açık var mı bir bakabilirsiniz. Eğer bölgeniz onarım atölyesine doymuşsa atölyenizi açmak için kendinize, süratli büyüyen bir bölge seçebilirsiniz.

İknci El Giyim Mağzası

Ekonomik bunalım dönemlerinde, eskilerimizi atmayıp sakladığımız, otomobilimizi tamire verdiğimiz benzer biçimde elbise satın alırken de ucuz olmasına dikkat ederiz.

Cenaze hizmetleri

En fena krizde bile şu iki şey kesinlikle vuku bulur: Ölüm ve vergiler. Yaş averajı gitgide yükselen bir dünyada, iktisat ne durumda olursa olsun, sektör büyümeye devam etmektedir.

Mali müşavirlik

Evet. Yukarıda söylediğim benzer biçimde muhasebeciler ve mali müşavirler, zor zamanları öteki iş kollarına gore daha kolay atlatırlar.

Vergi daireleri, insanların cebindeki her kuruşu, vergi olarak toplamaya niyetliyken, halk parasını cebinde tutmaya uğraşmaktadır. Bu yüzden mali müşavirlere, talep devamlı vardır.

Ekonomik bunalımdan kurtulduğumuz dönemlerde bile yukarıda saydığımız iş fikirleri, avantajlı durumlarını koruyacaklardır.

Hakkında Admin

Avatar of Admin
Sizlerde sitemizden iş fikirleri, hibe & destek fonları, banka kredileri, bayilik fırsatları, evden para kazanma ve internetten para kazanma imkanları hakkında bilgi edinebilir. Bizimle fikirlerinizi paylaşıp; fikrinizin gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz. www.yenibiriskurmak.com

Kontrol Edin

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG)

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG)

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG) 2017 ÇAĞRISI 2. DÖNEMİ PANEL TAKVİMİ (17.10.2017) 1512-TEKNOGİRİŞİM SERMAYE DESTEĞİ PROGRAMI …

Bir cevap yazın