A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Bitkisel Ürünler ve Tedavi / Hemoroid Bitkisel Tedavisi
Hemoroid Bitkisel Tedavisi
Sağlıklı Yaşam İçin İş Fikirleri

Hemoroid Bitkisel Tedavisi

Hemoroid Bitkisel Tedavisi

Basur Nedir, Basur Belirtileri Nelerdir ve Basura Ne iyi Gelir? Basur nedir? Basur (hemoroid) rektum ve bağırsak arka kısmının şişmiş varisidir. Bu sağlık sorunu pelviste bulunan kan damarlarında, yüksek kan basıncın bir sonucu olarak meydana gelir ve bacak damarlarında ki variköz (varis) benzeri bir durum oluşturulur.

Basur neden olur? Hemoroid (basur) çok fazla baskı altında, iltihaplı kanın genişlemesi ile şişer ve ortaya çıkmaya başlar. Bu kan damarları zayıflar ve yüzeye çıkmaya başlar. Basur böylelikle erişkin hale gelir ve kaşıntı gibi belirtiler gösterir. Sonrasında patlayarak kanı iltihaplı şekilde dışarıya atar. Bir çok insan ilk defada ne olduğunu anlamaz ve iç kanamadan şüphelenir. Peki basura ne iyi gelir? Basura bitkisel çözüm önerimiz olarak havuç yaprakları ile hazırlanan bir tarif vereceğiz.

Hemoroid/ basur oldukça sık rastlanan bir rahatsızlıktır ve oldukça ağrılı olabilir. Ancak hemoroid/basur hala ciddi bir sağlık sorunu olarak algılanmamaktadır.

Basur Belirtileri (Hemoroid Belirtileri)

Kaşıntı ve batma
Kanama
Mukoza sıvısı (rektal bölgede)
Mukoza sıvısına bağlı kötü koku
Rektal bölgede ağrı
Bu sağlık sorununun üstesinden gelmek ve bitkisel basur tedavisine yardımcı olacak doğal bir tarifi sunacağız.

Hemoroid Bitkisel Tedavisi
hemoroid bitkisel tedavisi

Havuç Yaprakları İle Basura Bitkisel Çözüm

Malzemeler:

  • 5 yemek kaşığı ince doğranmış havuç yaprakları
  • 1 litre kaynamış su

Hazırlanışı

Basura ne iyi gelir diye soruyorsanız burayı dikkatli okuyun. Bir sürahi ya da sığacak bir kap içine ince şekilde doğradığınız havuç yapraklarını koyun ve üzerine kaynamış suyu dökün. Hava almayacak şekilde kapatmanız gerekiyor kabı. Sonrasında hareket ettirmeden 1 saat kadar bu karışımı bekletin. Elde ettiğiniz çayı süzün ve bu şekilde tüketin.

Bu çayı günde 3 defa 1 fincan için. 6 ay boyunca düzenli olarak bu çayı tüketmeniz hem vücudunuzdan zararlı toksinleri,organizmaları ve materyalleri atacak hemde basura kesin çözüm olacaktır.

Ayrıca akşamları basur bölgenize soğuk ince rendelenmiş havuç uygulaması yaparsanız tedavi süreci hızlanacaktır.

Basura İyi Gelen Bitkiler İbrahim Saraçoğlu Önerileri

Her gece yatmadan önce makat bölgesine saf zeytinyağı dökülmüş pamuk koyup yatın. Basurun büyüklüğüne göre 3 gün ile 3 hafta arasında netice alacaksınız.

Her gece yatmadan önce İncir, Mürdüm Eriği ve Kayısı tüketebilir ya da bunların çayını içebilirsiniz.
Kabuğuyla beraber bir adet kiviyi elma sirkesi ile yıkayarak her gece kabuğuyla tüketirseniz 9 günde basura etki ettiğini göreceksiniz. (uyarı: 7.günün sonunda bağırsağınızdan iltihap akacaktır.Korkmanıza gerek yoktur.)

Basura İyi Gelen Yiyecekler Neler?

Yukarıda saydıklarımız dışında; basur için kombu çayı öneriyoruz. Ayrıca, ahududu, böğürtlen gibi meyvelerde damar büzücü özelliklerinden dolayı basur için faydalı besinler arasındadır. Hurma, dereotu, keçiboynuzu ve keçiboynuzu kahvesi, kapari, madımak otu gibi besinler hemeroid sorununa iyi gelmektedir.

Sarı Kantaron Yağı Basura İyi Geliyor

Sarı kantaron diğer adıyla kılıç otu bitkisi pek çok derde deva bir bitki. Sarı kantaron yağı da basur hastaları için oldukça etkili doğal bir ürün.Yaraları iyileştiriyor ve damar büzücü etkisi ile basurun iyileşmesini sağlayabilir. Eğer basur, çok ileri seviyede değilse kullanılabilecek en değerli doğal yöntemlerden birisidir. Bir parça pamuğa sarı kantaron yağı yedirilir ve hafif fitil şeklinde makat bölgesine uygulanır. Her gün ve büyük abdestten sonra pamuk değiştirilir. Bu şekilde bir iki hafta sonra iyileşme sağlanabilir.

 

Hakkında Admin

Avatar of Admin
Sizlerde sitemizden iş fikirleri, hibe & destek fonları, banka kredileri, bayilik fırsatları, evden para kazanma ve internetten para kazanma imkanları hakkında bilgi edinebilir. Bizimle fikirlerinizi paylaşıp; fikrinizin gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz. www.yenibiriskurmak.com

Kontrol Edin

Atölye Kurulumu

Atölye Kurulumu

Eğitim sisteminin motor becerilerini ve teknik bilgiyi esas alan yapısının gelişmesiyle kurumlarda atölye sınıfları artmaktadır. …

Bir cevap yazın