A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Yeni İş Fikirleri / Gündüz Bakım Evi Nedir
Gündüz Bakım Evi Nedir
gündüz bakım evi nedir

Gündüz Bakım Evi Nedir

Gündüz Bakım Evi Nedir

Gündüz bakım evleri anne babaların her ikisinin de çalışması gereksinimin arttığı son yıllarda çok fazla talebin oluştuğu iş alanlarından bir tanesidir. Kreş, gündüz bakımevi ve anaokulu arasındaki farkı ben size anlatayım. Bende bu konuyu çok merak ettiğim için, şuan oğlumun gittiği Beylikdüzün’deki Çiğdem Gündüz Bakımevi kurucusuna sordum.

1. Kreş

0-24 aylık çocukların bakımını üstlenen kuruluşlara denir ve bunun için özel izinler, hemşire, arada gelip giden doktor, 0-24 aylık çocuklar için yapılmış özel ekipmanlar.

2. Gündüz Bakımevi

24-72 aylık çocukların bakımını ve eğitimini üstlenen kuruluşlara denir. Anaokulu arasındaki tek fark 24-72 aylık çocukları alması. Tüm eğitimleri ve bakımları anaokulunda olduğu gibidir, sadece Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlıdır. MEB okul öncesi eğitim programını uygulamak zorundadırlar ve tüm evrak işleri anaokulunda olduğu gibi işlemektedir.

Gündüz Bakım Evi Nedir
gündüz bakım evi nedir

3. Anaokulu

36-72 aylık çocukların bakımını ve eğitimini üstlenen kuruluşlara denir. MEB okul öncesi eğitim programını uygulamak zorundadırlar.

NOT; Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına VEYA Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olması çocukların eğitimini değiştirmiyor. Kurum sahibinin bana demesi kadarı ile Gündüz Bakımevlerinin, Anaokullarına oranla daha çok denetlendiği. Buda kurum sahiplerinin hoşuna girmemekte, bu yüzden çevremizde anaokulu daha fazladır.

Hakkında Admin

Avatar of Admin
Sizlerde sitemizden iş fikirleri, hibe & destek fonları, banka kredileri, bayilik fırsatları, evden para kazanma ve internetten para kazanma imkanları hakkında bilgi edinebilir. Bizimle fikirlerinizi paylaşıp; fikrinizin gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz. www.yenibiriskurmak.com

Kontrol Edin

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG)

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG)

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG) 2017 ÇAĞRISI 2. DÖNEMİ PANEL TAKVİMİ (17.10.2017) 1512-TEKNOGİRİŞİM SERMAYE DESTEĞİ PROGRAMI …

Bir cevap yazın