A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / İnternetten Para Kazan / Google Trends ile E-ticaret Fikirleri
Google Trends ile E-ticaret Fikirleri
Google Trends ile E-ticaret Fikirleri

Google Trends ile E-ticaret Fikirleri

Google Trends ile E-ticaret Fikirleri

Google Trends kelimelerin aranma hacimlerini belirli veriler karşılığında sunan parasız bir çözümleme aracıdır. Google’nin kullanıcılara yayınladığı parasız veriler aslen bir oldukça girişimci tarafınca doğru kullanıldığında para kazandırmak için oldukça güzel bir vasıta haline geliyor. Google Trends içinde tek bir kelimeyi yada 5 kelimeyi yanyana çözümleme edebilirsiniz. Çözümleme içinde 2 yada 3 kelimeyi de aynı anda inceleyebilirsiniz.

Google Trends Özellikleri

Google Trends düzgüsel bir kelime analizi yapmak için internet adresinden kelimeyi yazmanız gerekiyor. Arama kutusuna (mevzuları keşfedin) yazdığınız kelime ile ilgili detayları vermeden ilkin kısa bir süzme aşaması gerekiyor. İlk başta 5 senelik veri şeklinde ve dünya genelinde sunmuş olduğu verileri aşağıda anlattığımız şekilde süzmeniz bilhassa e tecim meydana getiren girişimciler tarafınca işlerini kolaylaştıracaktır. Şu sıralar en oldukça ilgi gören iPhone 7 ürünü ile ilgili kısa bir çözümleme yapalım. Sitede arama kutusuna iPhone 7 yazıyoruz. Ülkelerde Türkiye’yi seçiyoruz. Tarih aralığı kısmında son 30 günü seçiyoruz. Bunun sebebi ise ürüne gösterilen ilginin yeni başlamsından kaynaklanıyor. Aynı şekilde değişik ürünler için de başka bir kelimeyi yazının devamında anlatacağız.

Sonrasında Tüm kategoriler kısmı var burayı seçmeden devam edebilirsiniz. Eğer seçerseniz arama neticeleri pek net çıkmıyor. Son olarak ise Google web arama kısmını aynı şekilde bırakıyoruz. Öteki bölümleri seçerseniz arama neticeleri azalıyor. Bu şekilde seçimleri yaptıktan sonrasında karşımıza bu veriler çıkıyor.

Google Trends ile E-ticaret Fikirleri
Google Trends ile E-ticaret Fikirleri

Google Trends ve iPhone 7 ile ilgili Aramalar

Bugün yaptığımız 30 günlük analize gore 18 eylül ve 18 ekim içinde iPhone 7 aramalarında artış 14 ekim tarihinde zirve yapmış durumda. Alt bölgeye gore ilgi alanında ise seçmeniz ihtiyaç duyulan kısım yan sütunda kent kısmı. Burada karşımıza en oldukça iPhone 7 arayan ilin Sakarya olduğu verisi geliyor. Sakarya’nın peşinden Trabzon, Diyarbakır, İstanbul ve Samsun geliyor. Burada kullanacağınız data ise şu anlama geliyor Google Adwords yada Feysbuk reklamlarınızda hedef kent olarak bu illeri seçerseniz ürünü en oldukça arayan kesime direk ulaşmış oluyorsunuz. Bu da size daha oldukça satış imkanı sağlayabilir.

Bir öteki veri ise ilgi mevzular kısmı burada artış gösteren kelimeler ve en ilgili mevzular kısmına dikkat etmeniz gerekiyor. En ilgili kelimeler bilhassa Google reklamlarında kullanacağınız kelime gruplarını oluşturur. Çıkan netice ise iPhone, iPhone 6 , Fiyat, Apple, iPhone 6s . Gelelim en mühim kelime gruplarına Google Trends arama sonuçlarında verileri seçtikten sonrasında ilgili sorgular kısmına dikkat edin.

Burada artış gösteren kelimeler iphone 7 patladı, iphone 7 128 gb, iphone 7 32 gb, aypon 7, iphone 7 simsiyah kelimeleri içeriyor. Aypon 7 kelimesine dikkat edin. Türk tüketiciler yabancı ürünlerin isimlerini duydukları şeklinde arıyorlar. Seo açısından da bu kısım mühim. Öteki kısım doğrusu en ilgili kısmında ise iPhone 7 ilgili en oldukça aranan 5 kelimeyi görmüş olacaksınız. Bunlar iphone 7 plus, iphone 7 fiyatı, iphone 6s, iphone 7 fiyat ve apple 7 kelimeleridir. Direk hedef kitle üstüne reklam vermek isteyenler ise “iphone7 fiyatı” kelimesini seçebilirler.

Hakkında Admin

Avatar of Admin
Sizlerde sitemizden iş fikirleri, hibe & destek fonları, banka kredileri, bayilik fırsatları, evden para kazanma ve internetten para kazanma imkanları hakkında bilgi edinebilir. Bizimle fikirlerinizi paylaşıp; fikrinizin gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz. www.yenibiriskurmak.com

Kontrol Edin

Atölye Kurulumu

Atölye Kurulumu

Eğitim sisteminin motor becerilerini ve teknik bilgiyi esas alan yapısının gelişmesiyle kurumlarda atölye sınıfları artmaktadır. …

Bir cevap yazın