A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / İnternetten Para Kazan / Google Reklamlarından Para Kazanmak
Google Reklamlarından Para Kazanmak

Google Reklamlarından Para Kazanmak

Google Reklamlarından Para Kazanmak

Hızla büyüyen internet ortamında, para kazanmada en iyi yöntemlerden biri Adsense’ tir. Adsense, Google’ ın reklam servisidir.Google AdWords ile reklam verenler, reklamlarını oluşturur ve yayıncılarda Google Adnsense yöntemiyle bu reklamları sitelerine alabilirler.

Adsense sistemi akıllı ve avantajlıdır.Google her birimizden veri toplayıp bu verileri reklam göstericegi süre kullanır.Son olarak yaptıgınız arama yada son olarak gezdiginiz siteleri bularak size en uygun reklamı göstermeye çalışır.

Adsense’in pozitif yanları ise ziyaretçilerinize ilgili reklamlar göstermektir. ziyaretçilerinizin geçmiş detayları ya da o anda okumuş olduğu mevzu ile ilgili olarak gelen reklamlardır. Bu sayede hem ziyaretçilerinizin tıklama olasılığı artar (şu demek oluyor ki sizin para kazanma olasılığınız) hem de reklam veren doğru kişiye ulaşmış olur.

Google, sitenizde yayınladıgınız reklamların %68’ini size %32’lik payını ise kendisine alır.Kısaca tıklanılan reklam tık başına 1 TL ödüyorsa sizin hesabınıza 68 kr. gelecektir.Hesabınızda 200TL biriktigi süre Google otomatikman, siz para çekme talebinde bulunmuşsunuz benzer biçimde paranızı yatırır. Buda paranın size bir sonraki ay gelecegi anlamını taşıyor. Ocak ayında 200TL’ ye ulaştıysanız paranız Subat ayında yatacaktır.

Google politikaları esneklik içermez. Küçük bir siyaset ihlalinizde, Google sizi rutin denetim zamanlarından birinde banlar.Bu yüzden Google Adnsense kurallarını doğru anlayıp, bu kurallar dışına çıkılmaması gerekir. Google’ ı kandırabileceginizi sakın düşünmeyin! Hesabınız kapatıldıgında kazandıgınız para ödenmez ve Adsense’ e yeniden başvuramazsınız.

Google Adsense Koşul ve Koşulları ile Program Politikaları

Tüm Adsense yayıncılarının Google Adsense Koşul ve Koşullarını ile Program Politikalarını kabul etmesi gerekir.

Kabul etmeniz ihtiyaç duyulan bazı ilkeler ;

Kendi reklamlarıma tıklamayacagım ve başkalarını da bunu hayata geçirmeye teşvik etmeyecegim.
Pornografi dahil, yetişkinlere uygun içerik barındıran sitelerde reklam yayınlamayacağım.
Telif hakkı kapsamına giren malzemelerin dagıtımını meydana getiren sitelerde reklam yayınlamayacagım.
Reklamları tıklamaya teşvik eden ögeler içeren sitelerde reklam yayınlamayacagım.

Adsense’i birazcık tanıdıysak, şimdi iyi mi kaydolabileceğimize ve bizi bekleyen süreçlere yakından bakalım. Adsense hesabınızın daha iyi olabililmesi için web tasarım ve google optimasyona da dikkat etmeniz gerekir.

Adsense kayıt sayfasına geldiğinizde sağ üstte kayıt butonunu görmüş olacaksınız. Eğer görmüyorsanız hesabınızdan çıkış yapın.

İlerleyip site adresinizi, bilgilerinizi vs. girdikten sonrasında onay sürecini bekleyeceksiniz.

İlk Onay Süreci

ilk kaydınızı tamamladıgınızda Adsense sitenizin kurallara uygunlugunu kontrol eden bir onay sürecine alır.Çoğu zaman 1 hafta devam eden bu süreçte;

  • Sitenizde politikalara uymayan içerik varmı?
  • Sitenizde yeteri kadar içerik varmı?
  • içerikleriniz orjinalmi?
  • Siteniz kullanıcılar için geçerlimi?

İkinci Onay Süreci

Buraya kadar geldiyseni artık bir tek 1 adım kalmıştır, reklam kodlarını sayfanıza koymak. Sitenizde istediginiz bir büyüklükte reklam alanı oluşturup, kodlarınızı uyguluyorsunuz ve işlem tamamlanıyor.Bir kaç gün içinde ek bir işe gerek kalmadan Google sizden aldıgı Reklam istegi sebebiyle sitenizi denetim edip uygunsa kabul ediyor.

Bu sürecte bilmenizde fayda olan bir şey daha, reklamı ön plana çıkartıcı şeylerden sakınmalısınız. Ziyaretçileri tıklamaya teşvik ederseniz kabul edilmessiniz.”Reklama tıklamalısınız,para kazanalım” benzer biçimde reklam alanının etrafını bu tür yazılarla doldurmak yasaktır.

Google dan Para Kazanmak

Google aniden iyi mi bu kadar büyüdü ve gelişti dersiniz? Yukarıda da söylediğim benzer biçimde, tamamen doğru data yardımıyla. Google’ın aslolan amacı, kimse bunu bilmez fakat aslolan amacı şudur; en doğru bilgiyi insanlara ulaştırmaktır. Bunun için uzaya uydu bile fırlattılar, gerisini siz düşünün artık!

Google dan para kazanmak istiyorsanız bu arama motorunu şu demek oluyor ki doğru data kaynağını her daim insanlara ulaştıran internet sayfasını oldukca iyi tanımanız ve bilmeniz gerekmektedir. Eğer bilmiyorsanız ya da sağdan soldan yanlış bilgilerle google dan para kazanmak şeklinde abuk sabuk bilgiler topladıysanız bu sizin yararınıza değil, muhtemeldir ki zararınıza olacaktır.

Google dan para kazanmak istiyorsanız temelde iki yöntemi kullanabilirsiniz, birincisi Google Adsense, ikincisi ise Google Adwords‘tür.

Google dan Para Kazanmanın Yolları

Google ın bir oldukca değişik hizmeti vardır. Fakat para kazanmak için en etkili yönteminden birisi google adsense ile para kazanmaktır. Şundan dolayı Google gelirlerinin nerede ise hepsini reklam gelirleri ve bir halde de giderlerinden elde etmektedir. Giderlerden iyi mi para kazanılır derseniz derhal onu anlatalım….

Bir web siteniz var ise, Google Adsense reklamlarına müracaat yapmış olursanız ve eğer başvurunuz Google tarafınca uygun görülüp onaylanırsa size bir Adsense hesabı açma izni verilir. Hesabınızı açarsınız ve Google’ın vermiş olduğu bazı kodları web sitenizde istediğiniz yere yerleştirirsiniz ve ziyaretçileriniz bu yerleştidiğiniz reklamlara tıkladığında siz para kazanmış olmuş olursunuz. Bu yazıyı yazdığım an itibariyle Google Adsense, sanırım Türkiye’de en oldukca kullanılan reklam, web site sahibi tarafınca yayıncı olarak kullanılan sistemdir…

Google Adsense’nin öteki reklam ağlarından şu şekilde bir değişik özelliği vardır. O da şudur; eğer web siteniz ne üstüne kurulmuşsa, sitenizde o kurduğunuz şey üstüne reklamlar çıkar.

Birazcık daha açıklayacak olursak, diyelim ki otomobil satışı üstüne bir web siteniz var ve siz bu internet sayfasına Google Adsense Reklamları yerleştirdiniz. O reklamların oldukca büyük bir kısmı otomobil satışı üstüne çıkacaktır. E hal bu şekilde olunca da, web sitenizi ziyaret eden insanların dikkatini çekecek ve o reklamlara tıklamaları olası hal alacaktır.

Tıkladıkları süre da sizin adsense hesabınıza gelir yazılacak. Tıklama başı ne kadar diye soracaktır olursanız, bu tamamen reklam verenin ve Google Adsense’nin elindedir. Hiçbir süre hiçbir tıklama birbirini tutmaz(kazanç açısından). Mesela, bir tık başı 0,07 TL de alabilirsiniz, 0,70 TL de alabilirsiniz.

Google dan para kazanma yollarını eğer şu şekilde bir düşünürseniz ve kolay bir hesap yapmış olursanız, Günde averaj 50 şahıs web sitenizde gösterilen reklamlara tıklasa ve tık başına averaj olarak 0,10$ kazanç olsa günde 5$ geliriniz olur. şu demek oluyor ki averaj 10 Lira civarı yok yerden geliriniz olur!… Bu oran şu demek oluyor ki tıklama oranı da direk olarak sitenize gelen ziyaretçi sayısına bağlı olarak değişmiş olur. 100 tık olsa 10$ geliriniz olur.

Taş atıp da kolunuz mu yoruldu? Hayır!
Bir web siteniz var ve size her gün yok yerden para kazandırıyor…

Peki fakat kim niçin Google a reklam veriyor ki? diye sorabilirsiniz, derhal onu da izah edeyim:

Google Üstünden Para Kazanmak

Ne demiştik?

Google dünya üstündeki en doğru detayları insanlara ulaştırmayı amaçlıyor demiştik. Gene otomobil satışı üstünden örneklerimize devam edelim.

Mesela, gene otomobil satışı üstüne hazırlanmış bir web siteniz var. Fakat bu internet sayfasına asla kimse gelmiyor, sizin dışınızda kimse web sitenize girmiyor bu sebeple kimse o sitenin var bulunduğunu bilmiyor.

İnsanlar, internette herhangi bir şey aradıklarında ilk olarak Google’da ararlar. Sözgelişi otomobil satışı şeklinde arama yaptıklarında, koyu sarı renkte sonuçlar yer alır ya da sarı şekilde reklam yazar bu sonuçların başlangıcında. Bu bir tek otomobil satışı kelimeleri üstüne değil, nerede ise her kelime üstünde geçerlidir. O koyu sarı renkteki reklam sahipleri aslen google adwords ile para kazanma yollarını çoktan öğrenmişlerdir.

Eğer web sitenizi kimse bilmiyor ve kimse ziyaret etmiyorsa hiçbir işe yaramaz demiştik. İşte Google Adwords de bunun için muhteşem bir umar vardır. Siz Google’a reklam verirsiniz ve Google da sizin reklamlarınızı arama sonuçlarında insanlara gösterir.

Ek olarak bu işi yapabilmek için de yukarıdaki örneklerde olduğu benzer biçimde web site sahibi olmanıza gerek yok. Bir oldukca affiliate(ortaklık) ağı yardımıyla, herhangi bir ürüne satış ortağı olabilir, bu ürünleri Google Adwords üstünden pazarlayabilir şu demek oluyor ki insanlara ulaştırabilir ve ortamala 100 Liralık bir üründen %60 yada %70 e varan komisyonlar alabilirsiniz.

Hakkında Admin

Avatar of Admin
Sizlerde sitemizden iş fikirleri, hibe & destek fonları, banka kredileri, bayilik fırsatları, evden para kazanma ve internetten para kazanma imkanları hakkında bilgi edinebilir. Bizimle fikirlerinizi paylaşıp; fikrinizin gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz. www.yenibiriskurmak.com

Kontrol Edin

Atölye Kurulumu

Atölye Kurulumu

Eğitim sisteminin motor becerilerini ve teknik bilgiyi esas alan yapısının gelişmesiyle kurumlarda atölye sınıfları artmaktadır. …

Bir cevap yazın