A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Yeni İş Fikirleri / Gelirinizi Nasıl İkiye Katlarsınız?
Gelirinizi Nasıl İkiye Katlarsınız?
girişimcilik örnek proje

Gelirinizi Nasıl İkiye Katlarsınız?

Gelirinizi Nasıl İkiye Katlarsınız?

Geçen ay bir dönüm noktaşına ulaştım. Mali durumum biraz kötüleştikten tam bir yıl üç ay sonra tüm gelirimi tam olarak ikiye katlamayı başarabildim. Görünüşe göre maddi açıdan yaşadığım bu sorunlar hayatımda başıma gelen en iyi şey oldu.

Peki bunu nasıl başardım?

Tavsiye 1: Maddi Durumunuz Bozulsun.

Eski işimdeki aldığım maaşım o kadar tatmin ediciydi ve rahatım yerindeydi ki, asla işimden çıkmak istemiyordum. Her şeyden önce işimi nasıl yapacağımı biliyordum ve kolaydı. Her ay maaşım tıkır tıkır hesabıma yatıyordu ve endişelenecek bir şeyim yoktu.

O zamanlarda sorsalar mutsuz olduğumu söylemek için hiçbir sebebim yoktu. Her şey yolundaydı ve olası bir sorun aklımın ucundan bile geçmiyordu. Neyse ki, şirketimdeki genel bir küçülme politikası nedeniyle bana kapı göründü. Düzenli bir işim olmadan neler yapabileceğimi bulmadıydım ve ben de tam olarak bunu yaptım.

Mutlaka okuyun: Rahatınızı Kaçırmasına Rağmen Sizi Daha Başarılı Yapacak 10 Şey

Tavsiye 2: Hayır Deyin.

Geç anladım ancak yaptığım en akıllıca şeylerden biri yeni bir işi reddetmek oldu. Yeterince ödeme alamayacağım işleri ve pozisyonları reddettim. Nefret ettiğim kişiler için ve düzenli olmayan bir işte çalışmayı reddettim.

Bu da benim sevdiğim bir işte, bana iyi bir gelir sağlayacak bir şekilde ve beraber çalışmaktan hoşlanacağım kişilerle çalışmam için bir fırsat tanıdı. Bunu başarmak, o zamanlar için biraz korkutucuydu ancak bir o kadar da yararlı oldu. Hayatınızda, nefret ettiğiniz insanlar için çalışmaktan daha kötü ve daha çok zaman kaybettiren bir şey yoktur.

Gelirinizi Nasıl İkiye Katlarsınız?
Gelirinizi Nasıl İkiye Katlarsınız?

Tavsiye 3: Pasif gelir kaynakları yaratın

Maaşlı bir işte çalışıyorsanız kazancınız, çalıştığınız süreyle kısıtlıdır. Kısaca çalıştığınız süre boyunca para kazanırsınız. Ve bu bir noktadan sonra sizde yorgunluk ve bıkkınlık hissi uyandırır. Peki para kazanmak için sürekli olarak çalışmak zorunda olmasaydınız nasıl olurdu? Pasif gelir kaynakları yaratarak bunu başarabilirsiniz.

Tavsiye 5: Yatırım Yapın

Kazandığınız her kuruşu yatırım için kullanarak gelirinizi katlayabilirsiniz. Yatırım yapmanın temelinde, en kısa sürede en çok getiriyi elde etmek vardır. Bu yüzden elinizdeki parayı nereye yatıracağınızı iyi araştırmalı ve size en uygun yatırım yöntemine karar vermelisiniz.

Hakkında Admin

Avatar of Admin
Sizlerde sitemizden iş fikirleri, hibe & destek fonları, banka kredileri, bayilik fırsatları, evden para kazanma ve internetten para kazanma imkanları hakkında bilgi edinebilir. Bizimle fikirlerinizi paylaşıp; fikrinizin gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz. www.yenibiriskurmak.com

Kontrol Edin

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG)

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG)

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG) 2017 ÇAĞRISI 2. DÖNEMİ PANEL TAKVİMİ (17.10.2017) 1512-TEKNOGİRİŞİM SERMAYE DESTEĞİ PROGRAMI …

Bir cevap yazın