A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Yeni İş Fikirleri / Gelecek Vadeden İş Fikirleri
Gelecek Vadeden İş Fikirleri

Gelecek Vadeden İş Fikirleri

Gelecek Vadeden İş Fikirleri

Dünyanın en başarıya ulaşmış girişimcileri sürüye dahil olmazlar ve rekabet ortamına nazaran piyasanın gereksinimlerini öncesinden görürler. Elbet her tahminin azca ya da oldukca yanılma oranı vardır, sadece alınan riskin büyüklüğü bakımından mükafat da büyük olacaktır. Otomobil, cep telefonu, web şeklinde şeylere de başlangıçta şüpheyle yaklaşıldı. Sadece netice olarak bu yeniliklerin hem toplumsal hem bireysel hem de ekonomik tesirleri devasa oldu.

Otomobiller ve genel olarak motorlu taşıtlar ufak şirketlerin büyümesine hizmet etti. İnternet, online işlerin patlamasına niçin oldu. Her iki yenilik de ufak şirketlerin lehine sonuçlar verdi. Peki yakın gelecekte ufak şirketleri ne şeklinde yenilikler bekliyor?

Enerji ve teknoloji alanları da gelecekte büyümeye devam edeceğe benziyor. Keza, nanoteknoloji ve eğlence sektörü de artan nüfusun ihtiyacını karşılayabilmek adına büyümeye devam edecek.

Günümüzde küreselleşme ve dijital teknolojiler yardımıyla büyük değişimler yaşanmaya devam ediyor. Peki bundan hangi iş kollarının büyümesini ve gelecekte popüler olmasını bekleyebiliriz?

İşte gelecek vadeden 41 iş fikri:

1. Veri Analizi

Big data (büyük veri) çağı başladı ve şu anda emekleme sürecini yaşıyor diyebiliriz. Pek oldukca şirket müşterileri, rakipleri ve kendileri hakkında büyük veritabanlarına ulaşarak bu verilerden bir anlam elde etmeye çalışıyor. Bilhassa pazarlama ve piyasa araştırma alanında veri analizinin yakın gelecekte oldukca daha mühim bir rol oynaması planlanıyor.

2. 3D Baskı Dükkanı

Bu iş fikrinin mantığı düşük maliyetli 3D baskı makineleriyle objeler üretmek… 3D baskı günümüzde popülerleşmeye başladı, sadece bu makineler hala oldukca pahalı.

Sadece gelecekte üç boyutlu baskının oldukca daha yaygınlaşması planlanıyor. Şu demek oluyor ki artık koca fabrikaların yerini bu ufak baskı makinelerinin alması oldukca olası. Mimari modellemelerden otomobil parçalarına kadar her şey üretebilen bu baskı makinelerine yatırım yaparak insanların gereksinimlerini karşılayabilir ve hatta 3D baskı dükkanı bile açabilirsiniz. İnsanlar size gelip gerekseme duydukları nesneleri söyler, siz de bu nesneleri 3D baskı makinenizde üretirsiniz.

3. Bilgisayar Mühendisliği

Bugün pek oldukca yazılım Hindistan’da, Çin’de düşük maliyetlere yaptırılıyor. Buna rağmen bilgisayar mühendisliğine hakim, yetkin insanlara hala gerekseme var. Finans ve yatırım alanında süratli ve güvenilir çözümler sunacak başarıya ulaşmış bilgisayar mühendislerine talep artarak devam edecek.

4. Asteroid Madenciliği

Kulağa bilim kurgu filmi şeklinde gelse de yakın gelecekte madencilik sektörü uzaya da açılacak. Zira dünyamızdaki maden kaynakları giderek azalıyor. Bundan dolayı uzay taşlarından ve küçük gezegenlerden maden çıkarma işinde büyük bir gelecek var diyebiliriz. Pek oldukca girişimci bunun mümkün ve makul bir iş fikri olduğuna inanmış durumda…

5. Bilimsel Araştırma

Yeni teknolojiler tıp, üretim, ulaşım şeklinde pek oldukca alanda yetişmiş insan gücüne gerekseme duyuyor. Bilhassa kimya, fizik, biyoloji, genetik, matematik, tıp ve mühendislik alanlarında ustalaşmış kişilere yönelik talep daha artacak. Nanoteknoloji, biyoteknoloji, robotik inovasyon, 3D baskı şeklinde alanların temel bilimler mevzusunda uzman bilim adamlarına ihtiyacı olacak.

6. Organ Üretimi

Kök hücreleri yüksek mühendislikle dokuya dönüştürmek, laboratuarda kol yada bacak üretmek yakın gelecekte mümkün olacak. Mesela ABD’nin Connecticut eyaletinden bir şirket halihazırda bu teknolojiye haiz. Vücuttaki bir deformasyon vücudun başka bir yerinden doku almadan da iyileştirilebiliyor. Şirket, ağır derecede bozulma olmuş bölgeye polimer uyguluyor ve kök hücreler kana karışarak bozulma olan bölgeyi iyileştiriyor. Bu değişen teknolojinin gelecekte oldukca daha yaygınlaşacağını öngörebiliriz.

7. Evlilik Danışmanlığı

Günümüzde gövde sağlığı kadar ruh sağlığı da ehemmiyet kazanmış durumda. ABD İstatistik Kurumu 2020 senesinde evlilik danışmanları ve aile terapistlerine olan ilginin %41 artacağını öngörüyor.

8. Şişelenmiş Oksijen

Oksijen tüpleri bilhassa 90’lı yıllarda popüler olmuştu. Hatta günümüzde bile sporculara yönelik bu işi icra eden firmalar bulunmakta. Şişelenmiş oksijen satmanın altındaki mantık, kandaki oksijen miktarının artırılması kanalıyla halsizliği ve yorgunluğu ortadan kaldırmak. Hava kirliliğinin getireceği olumsuzluklar yüzünden şişelenmiş oksijene talebin de artması planlanıyor.

9. Elektrikli Vasıta Şarj İstasyonu

Elektrikli araçlar bilhassa ABD’de yaygınlaşmaya başladı ve bu araçlara yönelik şarj istasyonları bile kuruldu. Hatta Nissan’ın ürettiği elektrikli vasıta Leaf, galerilerde sergilenmeden ilkin tükendi. Şu demek oluyor ki bu araca yönelik büyük bir talep var.

Bu durum elektrikli araçların gelecekte oldukca daha popüler olacağını söylüyor bizlere. Bu da elektrikli araçların şarj olabilmesi için şarj istasyonlarına yönelik de büyük bir gerekseme olacağı anlamına geliyor. Elektrikli araçların şarj olması görece daha uzun süre almış olduğu için otoparklar vasıta şarj istasyonu oluşturmak için ideal olabilir.

10. Veterinerlik

ABD İstatistik Kurumu’na nazaran 2020 senesinde veterinerlere olan gerekseme %36 artacak.

ABD’deki evcil hayvanlara yönelik bir dernek evcil hayvan ürünleri piyasasının her yıl %5 büyüdüğünü ifade ediyor.Şu demek oluyor ki anlayacağınız Youtube’da ya da Instagram’da bu kadar oldukca kedi videosunun olması, girişimciler için son aşama anlamlı bir veri.

11. DNA Analizi

DNA, hastalıklar mevzusunda oldukça mühim bilgiler sunuyor bilim adamlarına. DNA yapısı incelenerek ihtiyaç duyulan müdahaleler yapılırsa hastalıklara tedavi üretilebiliyor. Philadelphia’daki BioNanomatrix adlı şirket DNA’ların incelenebilmesi için ihtiyaç duyulan teknolojiye haiz ve şirket 2020’ye DNA analizini 100 doların altına çekmeyi planlıyor.

DNA’nızın okunması da gelecekte yakalanmanız olası olan hastalıklara karşı öncesinden tedavi edilebilmeniz anlamına geliyor.

12. Sera Gazı Denetimi

Çevre kirliliğinin en mühim sebeplerinden biri sera gazı salınımıdır. Egzozlar, yapınak bacaları, ısıtma sistemleri atmosfere sera gazı salarlar ve bu da küresel ısınmanın başlıca sebeplerinden biridir. Sadece sera gazı salınımı noktasında tehlikeli sonuç bir aşamaya gelindi. Şu ana kadar isteksiz davranan devletler bundan sonrasında dünyanın geleceği için sera gazı salınımı mevzusunda ciddi adımlar atacaktır. Bu bağlamda sera gazı denetimi de iyi bir iş kolu olacağa benziyor. Bu amaca yönelik bir denetim şirketi kurulabilir.

13. Holografik Beyazperde Salonu

Hologram lazer ışıklarıyla yaratılan bir illüzyondur en kaba tabiriyle. Sadece hologramın yakın gelecekte beyazperde filmlerinde kullanılacağına tanık olacağız. Bundan dolayı 3D beyazperde salonlarının yanına holografik beyazperde salonlarının da geleceğini şimdiden söyleyebiliriz. Bu tür bir teknolojiye haiz beyazperde salonu açmak önümüzdeki 10 yıl için iyi bir düşünce olabilir.

14. Uzay Turizmi

Uzay yolculuğu şu an için mümkün, sadece uzayda birkaç gün geçirebilmek için 150-200 bin doları gözden çıkarmak gerekiyor. Sadece yakın gelecekte uzay gezileri daha makul fiyatlara düşecek, zira pek oldukca uzay şirketi bu mevzuyla yakından ilgileniyor ve maliyetleri düşürmek için var gücüyle çalışıyor. Zira artık uzay alanında etkinlik gösteren devasa firmalar var. Hatta bu firmalar uzayda otel oluşturmak için çalışıyorlar şu anda. Böylesine girişimlerin milyar dolarlara mal bulunduğunu belirtelim. Şu demek oluyor ki muhtemelen bu şekilde iş oluşturmak için kafi sermayeniz asla olmayacak, sadece size gezim alanındaki yeni yönelimleri göstermesi bakımından uzay turizmi oldukça enteresan bir alan.

15. Ay Turizmi

Tıpkı uzay yolculuğu şeklinde yakın gelecekte aya gezi etmek de mümkün olacak. Şu anda uzaya gitmek bir tek astronotlara özgü bir durumdu, sadece 10 yıl içinde uzaya ve aya basit insanların da gezi edebileceğini göreceğiz.

16. Et Üretimi

Etin, laboratuar ortamında geliştirilebildiğini hayal edebiliyor musunuz? Kök hücre tenolojisi yardımıyla suni et geliştirildi bile, sadece tat olarak hemen hemen gerçek etin oldukca arkasında. Gelecekte genetik ve değişen teknolojinin ortaklaşa iş ile Burger King’de laboratuar ortamında üretilen King Chicken yiyebiliriz şeklinde duruyor…

17. Nano Medikal

Hücrelerin onarılması için nano teknoloji halihazırda kullanılıyor. İngiliz Hükümeti’nin 2015 senesinde yayımladığı bir rapora nazaran nano değişen teknolojinin tıp alanında oldukca daha çok kullanılacağı ileri sürülüyor.

Duke University’den profesör Bruce Donald, geliştirdiği mikrorobot yardımıyla beyindeki nöronlara elektron enjekte edebiliyor. Bu küçük robot yardımıyla (çilek çekirdeği kadar küçük!) nanoteknoloji, robotlar ve tıp alanında büyük bir entegrasyon göreceğiz.

18. Nano Uzay Aracı

Nano teknoloji yardımıyla artık derhal her şey mikro ölçeklerde yapılabiliyor. Mesela nano uzay araçları da küçük olmaları sebebiyle daha azca maliyetli olacak gelecekte. Böylece ufak firmalar ve hatta üniversiteler bile küçük uzay araçları geliştirebilecek. Şu demek oluyor ki artık uzay aracı üretmek bir tek NASA’ya ya da devletlere özgü bir şey olmayacak.

19. Veri Koruma

Akıllı telefonların hayatımızın her alanına girmesiyle verilerimizi çalmak isteyen kişilere maalesef gün hayata merhaba dedi. Veri ve informasyon koruma ihtiyacı gittikçe artıyor. Kredi kartı bilgilerinden fotoğraflara kadar cebimizde taşıdığımız bilgilerin korunması için hususi önlemler alabilecek veri koruma şirketlerine gelecekte daha çok gereksinim olacak.

20. Robot Tasarımı

Günümüzde robotlar bölgeleri süpürebiliyor ve bulaşık yıkayabiliyorlar. Sadece suni zeka alanındaki gelişmeler robotların yakın gelecekte oldukca daha akıllı olacaklarını işaret ediyor. Bu senenin sonuna kadar dünyada 13 milyon robotun olması planlanıyor. Endüstriyel robotların yanında kişiye hususi robot üretimi de hızla artıyor. Şu demek oluyor ki hem endüstriyel, hem askeri, hem de kişisel amaçlı üretilen robotların daha da yaygınlaşması planlanıyor. Bundan dolayı elektronik mevzusunda bir iş oluşturmak istiyorsanız robot tasarımına yönelebilirsiniz.

21. Kök Hücre Bankası

Kök hücre tedavisinde büyük bir gelecek var. Hastalıkları ilaç yerine kök hücreyle iyileştirmeye çalışan bu alanda etkinlik gösteren bir şirket kurulabilir. Sadece bunun için iyi bir ana para ve iyi bir personel ekibi icap ettiğini ihmal etmeyin. Kazancınız kadar yatırımlarınız da bolca sıfırlı olabilir bu alanda.

22. Dikey Ziraat

Şu anda yüksek teknolojili bahçeler ve seralardan minimum suyla yüksek verim elde edilebiliyor. Aynı şey arazi için de söz mevzusu. Bilhassa şehirlerde tarımsal amaçlı dikey bahçeler görüyoruz artık. Şu demek oluyor ki yapı olarak otoparka benzeyen bu bahçeler, oldukca kattan oluşan olmaları sebebiyle bir birim alandan 5-10 kat ürün alabilmeyi mümkün kılıyor. Gelecekte bilhassa şehirlerde oldukca kattan oluşan bahçelerde sebze meyve yetiştirildiğini daha oldukca göreceğiz. Bu da şahane bir iş potansiyeli anlamına geliyor.

23. Şişe Su

İçilebilir temiz su kaynakları gittikçe azalıyor. Gelecek yıllarda suyun, petrolden daha kıymetli olacağı ileri sürülüyor. Şu demek oluyor ki içme suyu ve tarımsal sulama içinde bir seçim yapmamız ihtiyaç duyulan dönemler oldukca uzakta görünmüyor. Bundan dolayı suyun önemi gelecek yıllarda artacak. Bu da şişe su işinde büyük bir potansiyel olması anlamına geliyor.

24. Yaşlı Bakım Hizmetleri

Seneler geçtikçe bilhassa gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerde yalnız yaşayan yaşlı insan sayısı da artış gösteriyor. Bu da yalnız yaşayan yaşlı insanlara yönelik ev işleri, temizlik, fizik terapi şeklinde hizmet sunan firmalar için büyük bir fırsat olarak görünüyor.

25. Emekli Hizmetleri

Hepimiz emekli olduktan sonrasında rahat bir yaşam sürmek ister. Entrepreneur dergisinin yapmış olduğu araştırmaya nazaran 2020 senesinde Şimal ABD doğumlu çalışanların %80’i 50 yaşından büyük olacak. Ülkemizin yoğun bir genç nüfusa haiz bulunduğunu düşünürsek bu oran daha düşük olacaktır, sadece her halükarda milyonlarca emekli ve emekli talibi var devletimizde de. Bundan dolayı emeklilere yönelik emlak, seyahat, beslenme şeklinde mevzularda etkinlik gösteren bir iş kurabilirsiniz.

26. Mobil Pazarlama Danışmanlığı

Akıllı telefonların yaygınlaşmasıyla mobil pazarlama sektörü de büyük bir hızla büyümeye devam diyor. Firmalar mobil aygıt kullanan insanları müşterileri yapabilmek adına kıyasıya yarışıyorlar.

Bu da mobil pazarlama alanında danışmanlık hizmeti veren kişilere ve ajanslara olan talebi artırıyor. Şu demek oluyor ki mobil pazarlamaya odaklanan bir ajans kurup şirketlere danışmanlık ve dijital pazarlama hizmeti verebilirsiniz.

27. Toplumsal Medya Ajansı

Feysbuk, Twitter, Instagram, Snapchat şeklinde toplumsal medya platformlarının yaygınlık kazanmasıyla firmalar daha oldukca kişiye erişebilmek için toplumsal medyayı etkin şekilde kullanmak istiyorlar. Bu da şirketlere toplumsal medya üstünde pazarlama, halkla ilişkiler şeklinde mevzularda danışmanlık hizmeti verebilecek yeni şirketlerin ortaya çıkmasını mecburi kılıyor. Toplumsal medyaya yönelik talep devam etmiş olduğu sürece toplumsal medya danışmanlık ajanslarının da varlık göstereceğini söyleyebiliriz.

Mesela, JTW Intelligence’ın raporuna nazaran firmalar büyük bir hızla Instagram’ı bir pazarlama mecrası olarak benimsiyorlar. Rapora nazaran Instagram kullanan şirket sayısının 2017’de %55 artması planlanıyor. Sadece bu kadar popülariteye karşın Instagram’ın sunmuş olduğu avantajlardan habersiz firmalar de var. Bu şirketlere danışmanlık hizmeti verebilirsiniz.

28. Freelance Personel Şirketi

Günümüzde ekonominin genel durumu sebebiyle firmalar maliyetleri kısmak için maaşlı personel çalıştırmak yerine gereksinim duyulan işi dışarıya, şu demek oluyor ki freelance çalışan kişilere yaptırıyorlar. Bu yönde büyük bir eğilim olması sebebiyle şirketlerin bu gereksinimlerine yanıt verebilmek adına bir freelance personel şirketi kurabilirsiniz. Şu demek oluyor ki şirketlere bilgi-işlem, muhasebe, tercüme şeklinde hizmetler tedarik edebilirsiniz.

29. Tercüme Hizmetleri

Günümüzde küreselleşme ve ülkeler arası iletişimin kolaylaşması sebebiyle çevirmenlere büyük bir gerekseme var. Neredeyse hiçbir ana paraya haiz olmadan freelance çevirmen olarak çalışabilirsiniz. Bir tek tercüme yapacağınız dili ve kendi anadilinizi oldukca iyi biliyor olmanız kafi. Doğal etkili kontakt yöntemlerine de hakim olmanız koşul. Derhal her meslekte olduğu şeklinde mesleğe hakim olmak yetmiyor. İnsanlarla sıhhatli kontakt oluşturmak da minimum o denli mühim.

30. Personel İzleme Hizmetleri

Teknolojik gelişmeler yardımıyla artık pek oldukca meslek evden icra edilebiliyor. Yakın bir tarihte meydana getirilen araştırmaya nazaran 2018’e kadar ofise gitmeden istediği yerde çalışılabilecek insan sayısı 1.5 milyara yaklaşacak. Doğal, bu “1.5 milyar insan ofis haricinde çalışacak.” anlamına gelmiyor. Bir tek bu şekilde bir potansiyelin varlığını işaret ediyor bizlere. Bu şekilde bir durumla karşı karşıya geldiğimizde “Bu çalışanları nasıl yapılır kovuşturmak gerekir?” sorusu ortaya çıkıyor.

Personel seyretme hizmetleri çalışanların nerede oldukları, şirket için kullanılan yazılıma son olarak niçin giriş yaptıkları şeklinde şeyler üstüne odaklanıyor. Şu demek oluyor ki en temel anlamıyla “verimlilik” üstüne olan bu yeni sektörde etkinlik gösteren bir iş kurabilirsiniz.

31. SEO

SEO en temel anlamıyla internete girilen içeriklerin arama motorlarına nazaran optimize edilmesidir. Şu demek oluyor ki bir web siteniz var ve bu sitenin Google’da ön sıralarda çıkmasını istiyorsanız sitenizi ve içeriklerinizi SEO prensiplerine nazaran optimize etmelisiniz. Bundan dolayı SEO işine girebilirsiniz. İnsanların internet sayfalarını SEO’ya nazaran düzenleyebilir ve bu işten güzel paralar kazanabilirsiniz. Üstelik laptop ve wi-fi bağlantısı bulunan her yerde çalışabilirsiniz.

32. Akıllı Telefon Tamiri

Akıllı telefon sektöründeki sıkı rekabet ortamı, telefonların fiyatını düşürmekte. Bu da artık derhal her insanın birer akıllı telefon sahibi olması anlamına geliyor. Otobüste, metroda, sokakta her insanın elinde birer akıllı telefon görüyoruz. Sadece buna karşın ortalıkta fazla akıllı telefon tamircisi bulunmuyor. Eğer teknik beceriniz var ise derhal bir akıllı telefon onarım atölyesi açabilirsiniz.

33. Küçüklere Yönelik Uygulamalar

Çocuklar geleceğin müşterileridir. Bundan dolayı evlatların ilgisini ve beğenisini kazanmak fena bir düşünce değil. Common Sense medya araştırma şirketine nazaran evlatların 3’te 2’sinin akıllı telefon, tablet ya da bilgisayara erişimi var ve bu oran her geçen yıl daha da artıyor.

Şu demek oluyor ki çocuklar için uygulama üreten kişiler için büyük bir fırsat söz mevzusu. Eğitim, sıhhat ve oyun alanlarında üretilecek uygulamalar, internet sayfaları, Youtube kanalları finansal anlamda büyük bir pastaya benziyor. Bu pastadan büyük bir hisse alabilmek için derhal harekete geçmeniz faydanıza olur.

34. Güneş Enerjisi

Vergi muafiyetleriyle beraber güneş enerjisi teknolojilerinde büyük bir atılım gerçekleşmesi öngörülüyor. Öyleki ki bir tek güneş enerjisiyle koca bir binanın enerji ve ısıtma gereksinimleri karşılanabilecek. Şu demek oluyor ki yakın gelecekte ofisteki elektriğin, binanın çatısındaki açık oturum vesilesiyle karşılandığını görebileceğiz. Doğal bu alanda devlet desteği son aşama koşul.

Su yaşam için büyük öneme haizdir. Sadece toprağın altından sondaj yardımıyla su çıkarmak oldukça maliyetli bir iştir. Sadece gelecekte güneş enerjisi yardımıyla çalışan sondaj sistemlerinin daha da yaygınlık kazanması planlanıyor. Böylece elektrik ya da mazot harcamandan güneş enerjisiyle su çıkarılabilecek. Bu durumun bilhassa tarımsal sulama için oldukca yararlı olacağını söyleyebiliriz. Doğal çiftçinin maliyetleri fikir tüketiciler de sebze-meyveye daha azca para ödeyebilecek…

35. Yönetim

Patronlar oldukca kazanırlar, fakat kazançları oranında sorumlulukları da fazladır. Gelecekteki yöneticilerin hem işlerine hakim olmaları hem de şirketlerinin yurtdışındaki faaliyetlerini denetim edebiliyor olmaları son aşama koşul. Şu demek oluyor ki firmalar büyüdükçe etkinlik gösterilen sektörler ve ülkeler de artacak. İyi bir liderin tüm bunlara hazırlıklı olması gerekiyor.

Bir firmanın operasyon maliyetini düşürüp performansını artıran kişiler gelecekte kariyerlerinde daha süratli yükselecekler. ABD İstatistik Kurumu 10 yıl içinde insan kaynakları, etkinlik planlama şeklinde alanlarda yönetici kadrolarına gerekseme duyulacağını tahmin ediyor.

36. Yazılım Testi

Telefon uygulaması, yazılım ve internet sayfaları her firmanın gerekseme duyduğu şeyler. Sadece bu uygulamalar, siteler çoğunlukla çalışmıyor, bundan dolayı firmalar bu uygulama ve yazılımları iyi bir teste doğal olarak tutmuyorlar. Bu da sitelerin, yazılımların çökmesi anlamına geliyor.

Bundan dolayı yazılım ve uygulama araştırma ve kontrol işinde güzel bir potansiyel gözüküyor. Zira bundan sonrasında A’dan Z’ye her şeye yönelik bir akıllı uygulama olacak şeklinde duruyor.

37. Gezici Lokanta

Gezici büfe derken minibüs ya da ufak kamyonlarda hizmet veren işletmelerden bahsediyoruz. ABD İstatistik Kurumu’na nazaran gezici lokanta işi 2017’de 2.7 milyar dolarlık bir hacme kavuşacak. Netice olarak bir kamyon ya da minibüs almak, baştan aşağı bir lokanta kurmaktan daha azca maliyetli. Doğru ekipman ve doğru yemeklerle bu işten iyi paralar kazanabilirsiniz.

38. Armağan Paketi Hizmetleri

Armağan paketinden kastımız şu: Belli bir sektör belirleyeceksiniz. Mesela kozmetik olsun bu. Bu alanda müşterilerinize her ay içinde kozmetik ürünler bulunan bir kutu göndereceksiniz. Şu demek oluyor ki müşterilerden aylık mesela 50 liralık bir ücret alacaksınız ve bunun karşılığından her ay onların evine içinde kozmetik ürünleri bulunan bir kutu göndereceksiniz. Bilhassa ABD’de oldukca popüler olan bu hizmet besin, eğlence, evcil hayvan ürünleri şeklinde mevzularda da kullanılıyor. Siz de belli bir pazar ihtiyacını tespit edin ve bu mevzuda insanları şaşırtarak para kazanın.

39. Biyoyakıt Üretimi

Yakıt üretmek için biyolojik opsiyonlar mevcut. Şu demek oluyor ki otomobillerimizi çalıştırmak yada evimizi ısıtmak için atıklardan, ayçiçek yağından istifade edebiliyoruz günümüzde. Şu demek oluyor ki petrole alternatif oluşturabilecek bir yakıt üretimi gelecekte oldukca iş görecektir, zira son 100 yılda dünya üstündeki petrolün büyük bir kısmını tükettik. Biyoyakıtlar da petrole rakip olma mevzusunda ilk sırada içeriyor.

40. Elektrik Depolama

Kesintisiz güç deposu işi de mantıklı bir iş fikridir. Hastanelerde, okullarda, firmalar, bankalarda sık kullanılan bu elektrik depolama işi yardımıyla kesintisiz olarak elektrik sunulmaktadır. Bilhassa bu işe yarayan endüstriyel ölçeklerde jeneratörler alıp satarak iyi paralar kazanabilirsiniz..

41. Rüzgar Santrali Kurulumu

Rüzgar enerjisi de gittikçe yaygınlaşıyor. Bazı kasabalar kolektif olarak rüzgar enerjisi tesisatı kurup enerjiyi gene ortak kullanıyorlar. Siz de rüzgarı bolca bir bölgeye rüzgar enerjisi santrali kurup elektrik pazarlayabilirsiniz. Hatta bu insanlara rüzgar santrali kurulumu bile yapabilirsiniz. Güneş enerjisi sistemleri şeklinde rüzgar enerjisi santralleri de son aşama makul fiyatlara yapılabilir. Bu alana yönelik talebin artmasına kati gözüyle bakabilirsiniz.

Netice

Eğer yakın gelecekte iş dünyasında tutunmak istiyorsanız saydığımız bu iş fikirlerini dikkate almanız yararınıza olur. Sadece bu iş fikirlerinin pek oldukca senelerce sürmesi olası bir araştırma-geliştirme süreci gerektiriyor. Bundan dolayı derhal şimdi işe koyulursanız 2020’de oldukca sağlam bir şirkete haiz olabilirsiniz.

Hakkında Admin

Avatar of Admin
Sizlerde sitemizden iş fikirleri, hibe & destek fonları, banka kredileri, bayilik fırsatları, evden para kazanma ve internetten para kazanma imkanları hakkında bilgi edinebilir. Bizimle fikirlerinizi paylaşıp; fikrinizin gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz. www.yenibiriskurmak.com

Kontrol Edin

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG)

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG)

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG) 2017 ÇAĞRISI 2. DÖNEMİ PANEL TAKVİMİ (17.10.2017) 1512-TEKNOGİRİŞİM SERMAYE DESTEĞİ PROGRAMI …

Bir cevap yazın