A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Genel / Filo Araç Kiralamanın Avantajları
Filo Araç Kiralamanın Avantajları
leasing nedir

Filo Araç Kiralamanın Avantajları

Filo Araç Kiralamanın Avantajları

Operasyonel Kiralama Hizmeti, araç satınalmaya göre birçok avantaj sunar. Bu avantajları 3 ana başlık altında toplamak mümkündür; Finansal Avantajlar, Maliyet ve Vergi Avantajları ve Operasyonel Kolaylık.
Finansal Avantajlar

Özsermaye Kullanımı: Satın almada araç bedelinin tamamı ödenir. Kiralama yoluyla sağlanacak avantajla kullanılmayan nakit veya bankalardaki kredi limiti, işinizle ilgili bir yatırım yapmanıza fırsat sağlar.

Nakit Akışı & Bütçeleme Kolaylığı: Özsermaye kullanılmadığı için de firmaların nakit akışı etkilenmez. Kira bedelleri düzenli ve sabit olduğu için nakit akışı planlanabilir. Aylık ödemeler sayesinde maliyetler sabitlenir ve eşit dağılımlı bir gider bütçesine destek oluşturur.

İkinci El Değer Riski: Aracın dönem sonu ikinci el değer riskinin tamamı operasyonel kiralama hizmetini veren şirket tarafından üstlenilir.

Maliyet ve Vergi Avantajları

  1. Araçlar uygun koşullarda satın alındığından uygun bütçeli kiralama maliyetleri ortaya çıkar.
  2. Aracın kullanım sonunda satılırken, defter değeri ile satış değeri farkından vergi ödenmesi gerekir. Operasyonel kiralamada vergilendirme söz konusu değildir.
  3. Aracı satın almanız durumunda KDV’si maliyete ilave edildiğinden, indirilecek KDV olarak kullanılamaz. Kiralama durumunda ise kira faturasındaki KDV’nin tamamı indirilecek KDV olarak kullanılabilir.
  4. Aracın satın alınması durumunda MTV kanunen kabul edilmeyen gider olarak kabul edilir. Kiralamada ise kira bedellerine dahil olduğundan, gider olarak gösterilerek vergiden düşülür.
    Aylık kira bedelleri gider olarak kurumlar vergisi matrahından indirilebilir.
Filo Araç Kiralamanın Avantajları
filo araç kiralamanın

Operasyonel Kolaylık

Personel ve Zaman Tasarrufu: Araçların işletme işlemleri profesyonel olarak koordine edilir. Takip için personel istihdam edilmesine veya zaman ayrılmasına gerek kalmaz. Kiralanan araçlarla ile ilgili her türlü konu için tek bir temas noktası aranır ve hiçbir sorunla uğraşılmaz.

Faturalama: Bu hizmetlerin hepsini tek bir fatura altında sabit kiralama bedelleriyle ödemenin avantajı sizlere sunulur.

Hakkında Admin

Avatar of Admin
Sizlerde sitemizden iş fikirleri, hibe & destek fonları, banka kredileri, bayilik fırsatları, evden para kazanma ve internetten para kazanma imkanları hakkında bilgi edinebilir. Bizimle fikirlerinizi paylaşıp; fikrinizin gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz. www.yenibiriskurmak.com

Kontrol Edin

Atölye Kurulumu

Atölye Kurulumu

Eğitim sisteminin motor becerilerini ve teknik bilgiyi esas alan yapısının gelişmesiyle kurumlarda atölye sınıfları artmaktadır. …

Bir cevap yazın