A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Yeni İş Fikirleri / Farklı Bir Konaklama Tesisi Kurun
Farklı Bir Konaklama Tesisi Kurun
Ahşap Dağ Evi

Farklı Bir Konaklama Tesisi Kurun

Farklı Bir Konaklama Tesisi Kurun

Birbirine oldukça uzak konumlarda ahşap dağ evlerinin yer aldığı bir ortamda; herkesten ve her şeyden uzak bir tatil düşleyin. Güzel olur di mi? Eğer bu tip bir işletmeyi hayata geçirebilirseniz şehrin stresinden ve karmaşasından kaçmak isteyenler için çok iyi bir alternatif olabilirsiniz. Doğa tatili diye ormanın ortasında lüks bir otele gitmek size de anlamsız gelmiyor mu? Doğa tatili dediğiniz tüm teknolojik imkanlardan uzakta olmalı kanımca. İşte İsveç’te bulunan STF Kolarbyn Ecolodge adındaki hostel yönetimi de öyle düşünmüş. 12 odalı hostelde hiçbir teknolojiye hatta lambaya bile yer yok. Odalar iki yataktan ve kendi kestiğiniz odunları yaktığınız bir şömineden oluşuyor. Geceleri ormanın vahşi seslerini dinleyip, gündüzleri civardaki ağaçlardan meyve toplayıp karnınızı doyuruyorsunuz. Gerçekten nefis bir konsept yaratmışlar. Daha detaylı bilgiyi hostel’in internet sitesinde bulabilirsiniz.

Neden Doğa Turları?

Türkiye, üç tarafı denizlerle çevrili bir yarımada. Kuzeyde Karadeniz’in serin etkisi, dağlık ve ormanlık olan Karadeniz Bölgesini şekillendiriyor.

Neden Doğa Turları?

Batıda Ege’nin ılık iklimi, tüm Ege sahilini boydan boya değiştiriyor. Güneyde ise Akdeniz, dünyanın en güzel kıyı şeridinden birini yaratırken, doğayı da ona göre etkiliyor. Öte yandan İç Anadolu’nun uzun ve tozlu bozkırları, Doğu Anadolu’nun sönmüş volkanları da ayrı güzel. Kısacası Türkiye, çok büyük bir ülke olmamasına rağmen, doğal güzellikleri çeşitlilik gösteren eşsiz bir ülke.
Böylesi güzel bir coğrafyayı tam anlamıyla tanımak için ne sadece kültür turları yeterlidir, ne de deniz tatilleri. Doğa turları ile Türkiye baştan başa gezilmeden, seçilen yurtiçi turları arasında en azından bir doğa turu bulunmadan; etrafımızı bir atmosfer gibi saran doğanın hakkını vermek mümkün değil.

Farklı Bir Konaklama Tesisi Kurun
Ahşap Dağ Evi

Doğa turları konusunda özellikle İstanbullular çok şanslılar. Çünkü İstanbul’un çevresi çok farklı iklimsel koşullara sahip çeşitli doğal bölgelerle doludur. Hafta sonu turları ile, hatta günibirlik turlarla İstanbul’un çevresine geziler düzenlemek ve doğada harika zamanlar geçirmek mümkün olacaktır.

Hafta sonu gezileri ile nerelere gidilebilir ki diye düşünmemek gerekiyor. Öyle seçenekler var ki, aralarında seçim yapmak bile hayli zor. Örneğin Safranbolu Turları ile Safranbolu’nun tarihi dokusunun yanında, eşsiz doğal güzellikleri gezilebilir. Üstelik Safranbolu turu, Karadeniz turları kapsamında da değerlendirliyor. Başka bir deyişle, Karadeniz’in ormanlık, puslu ve yağmurlu atmosferini ve Kuzey Avrupa ormanlarını andıran ormanlarını gezmek bu turlarla mümkün. Ya da Abant turları ile Abant Gölüne uzanılabilir. Bu turlarla Abant Gölü’nün çevresinde oluşmuş olan eşsiz doğada doğada yürüyüşler yapılabilir. Doğa yürüyüşü turu dendiğinde ilk akla gelen turlardan biri de Abant turları oluyor, çünkü Abant’ın harika manzarası eşliğinde yapılan yürüyüşler ömür uzatıyor.

Ege’ye uzanmak isteyenler Ayvalık turlarını ya da Kaz Dağları turunu tercih edebilirler. Ayvalık ve Kaz Dağları; Ege ve Marmara iklimlerinin kesiştiği noktada bulunan bölgeler olarak, çok özel bir doğaya ve iklime sahiptirler. Özellikle Kaz Dağlarının havasının şifa etkisi artık Avrupa’da da biliniyor. Kaz Dağları nemsiz ve bol oksijenli havası sayesinde, özellikle nefes darlığı için önerilen tatil beldelerinden biridir. Doğal güzellikleri bakımından ise, Karadeniz’le yarışabilir.

Saydığımız bu seçenekler, Türkiye’de doğa turları dendiğinde ilk akla gelen turlar. Ancak doğa turları seçeneğinde tek turlar bunlar değil. Türkiye’de her mevsime ve her ilgiye uygun bir doğa turu bulmak mümkün.

Hakkında Admin

Avatar of Admin
Sizlerde sitemizden iş fikirleri, hibe & destek fonları, banka kredileri, bayilik fırsatları, evden para kazanma ve internetten para kazanma imkanları hakkında bilgi edinebilir. Bizimle fikirlerinizi paylaşıp; fikrinizin gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz. www.yenibiriskurmak.com

Kontrol Edin

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG)

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG)

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG) 2017 ÇAĞRISI 2. DÖNEMİ PANEL TAKVİMİ (17.10.2017) 1512-TEKNOGİRİŞİM SERMAYE DESTEĞİ PROGRAMI …

Bir cevap yazın