A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Evden Para Kazan / Evden Para Kazanmanın Yolları
Evden Para Kazanmanın Yolları

Evden Para Kazanmanın Yolları

Evden Para Kazanmanın Yolları

Devir, para devri! Daha doğrusu, oldukça para kazanmak için çalışıp çabalama devri! Ve sanıyorum ki aranızda bu düşünceme karşı çıkacak kimse yok! Sonuçta; çoğumuz, ekmeğin aslanın ağzında atasözündeki ağız kelimesinin, mideye dönüştüğü faslını görüyor, duyuyor, biliyor ya da direkt yaşıyoruz.

Peki, kaçımız daha oldukça para kazanmak için hakkaten uğraşıp didiniyoruz? Kaçımız önümüze çıkan fırsatlara karşı gözlerimizi kapatmıyor, kaçımız dönemin olanaklarından faydalanmayı deniyoruz?

Görünen o ki oldukça azımız bu dediklerimi yapıyoruz. Sadece parasızlıktan yakınma etmekten de asla geri durmuyoruz. Kim bilir bir şeylerin gözümüze sokulmasını bekliyoruz. Birilerinin bizi dürtmesini, birilerinin bizlere “silkelenmenin vakti geldi” demesini bekliyoruz. Ben de işte tam bu görevi üstüne almak ve size “hadi artık” demek için aşağıdaki listeyi hazırladım. Şundan dolayı biliyorum ki pek çoğunuzun daha oldukça para kazanmaya, geleceğini güvence altına almak için daha oldukça birikim halletmeye ihtiyacı var. Tam zamanlı işlerde çalışanlardan tutun da ev hanımlarına, eğitim yaşamını sıhhatli bir halde sürdürmek isteyen öğrencilerden yaşamının geri kalanında rahatlık bulmaya gayret gösteren emeklilere varana kadar pek oldukça şahıs, daha çok para kazanmaya gereksinim duymakta!

Eğer siz de o kişilerden biriyseniz, evde para kazanmanın değişik yollarından oluşan bu listeyi kesinlikle incelemelisiniz!

Blog Yazarlığı Yapmak!

Kaleminize güveniyor musunuz? Kelimelerle oynamayı, kendinizi devamlı geliştirmeyi ve araştırma yapmayı seviyor musunuz? O vakit kim bilir ek gelirinizi, bir blogger olarak elde etmelisiniz. Sizi hem eğlendirecek hem geliştirecek hem de para kazanmanızı sağlayacak bu yöntemle, daha oldukça kazanma isteğinizi gerçeğe dönüştürebilirsiniz.

İnternetten Satış Yapmak!

Günümüzün en popüler para kazanma şekilleri içinde yer edinen internetten satışı da kazançlı bir ek gelir yolu olarak düşünebilirsiniz. Kaldı ki bu alanda kullanabileceğiniz sayısız değişik yöntem, sayısız değişik teknik bulunmakta. Yapmanız ihtiyaç duyulan şey, detaylı bir araştırmayla beraber bu işe vakit ayırmak! Sonuçta internetten satış yapmayla ilgili; işi ne kadar büyük ölçekli yapacağınız, ne satacağınız ve hangi kanalları kullanacağınız benzer biçimde bir sürü değişik mevzu bulunmakta.

Böcek Yetiştirmek!

“Ne, böcek mi? Evde mi?” Büyük olasılıkla siz de başlığa bakıp, aklınızdan benzer düşünceler geçirdiniz. Fakat söyleyeceklerimi duymadan kararınızı vermeyin, derim. Zira böcek yetiştiriciliği olağan dışı bir yöntem olmasıyla birlikte kazançlı da! Kaldı ki bu iş için öyleki oldukça fazla ana para yatırmanıza falan da gerek yok! Hatta kullanacağınız yönteme bağlı olarak, oldukça ufak miktarlar karşılığında şaşırtıcı paralar kazanabilirsiniz. Yalnız mevzunun detaylarını öğrenmenizi ve böcek deyip geçmemenizi tavsiye ederim.

Bir Şeyler Kiralamak!

Daha çok para kazanmak için neler mi kiralayabilirsiniz? Aslına bakarsanız, kiralama işinden para kazanmak için kullanabileceğiniz sayısız değişik yöntem var. En basitinden, eşyalarınızı kiralayarak para kazanabilirsiniz. Ne bileyim; gelinliğinizi, o oldukça beğenerek aldığınız abiye giysinizi, kilerinizde tozlanmaktan başka bir işe yaramayan konforlu kamp çadırınızı, çantanızı, yüzlerce liralık ayakkabınızı ve daha bir takım değişik şeyi! Fakat durun kiralayarak para kazanabilecekleriniz bunlarla da sınırı olan değil! Isterseniz, 2, 4 ya da 3 tekerlekli aracınızı (motorlu-motorsuz), evinizdeki boş odayı ve garajınızı da kazanç kaynağınız olarak değerlendirebilirsiniz.

Yatırım Yapmak!

Evinizin sıcaklığında, yumuşacık koltuğunuzda keyif yaparken bir taraftan da para kazanmak! Aslına bakarsanız elinizden asla düşürmediğiniz ya da yanınızdan ayırmadığınız bilgisayarınızla haşır neşir olurken, ertesi gün cüzdanınızı dolduracak paraları saymak! Ne diyorsunuz? Sizce bu şekilde bir para kazanma yöntemi var mıdır? Doğal ki var! Günümüzün en kazançlı alanlarından bir tanesi olan yatırım dünyasıyla tanışarak, siz de azca ilkin anlattığım şekilde gelir elde edebilirsiniz. Yapmanız ihtiyaç duyulan şey, yatırım dünyasının parasız eğitim olanaklarından faydalanıp, kafi donanımla beraber yeni kazanç dünyanıza girmek!

Oyun Oynayarak Para Kazanmak!

Bilgisayar oyunlarıyla aranız nasıl yapılır? Siz de sanal dünyanın gerçekliğinde kaybolmayı sevenlerden biri olabilir misiniz? O halde bu hobinizi, ek gelir yöntemi olarak kullanmaya başlamalısınız derim. Böylelikle mesai bitiş saatinden sonrasında evinize geldiğinizde, hem tüm gün hayalini kurduğunuz tadı yaşayacak hem de kazanmış olduğunuz silahlarla, atladığınız levellerle kazancınızı arttıracaksınız. Daha ne duruyorsunuz? Oyun oynayarak para kazanmak hakkında detaylı bilgiye ulaşıp, bu alandan para kazanmak için derhal ilk adımınızı atın.

Sanal Asistanlık Yapmak!

Sanal asistanlık da evden para kazanabileceğiniz ek gelir şekilleri içinde! Pek oldukça kişinin kullandığı bu yöntemde yapmanız ihtiyaç duyulan şey, düzgüsel bir asistanın iş yerinde yapmış olduğu işleri online olarak evinizden yapmak! Anlayacağınız, sizin de asistanlık deneyiminiz var ise ya da bu işi yapabileceğinizi düşünüyorsunuz (sonuçta bir asistandan beklenenler işin niteliğine ve işverene nazaran değişkenlik gösterir) sanal asistanlık yaparak para kazanmayı düşünebilirsiniz.

Bakıcılık Yapmak!

Evden para kazanmanın yollarını mı aramıştınız? O vakit bir de bakıcılık yapma işini düşünün. Bebek, yaşlı, hasta ve evcil hayvan bakıcılığı olarak değişik grupları olan bakıcılık işinde, size uygun yöntemle para kazanmaya başlayabilirsiniz. Kaldı ki bu işi tam, yarı ya da özgür zamanlı olarak yapmak tamamen tercihlerinize bağlı. Mesela; arada sırada dışarı çıkmak isteyen bir çiftin bebeğine bakabilir, o akşam evde olamayacak birinin hasta annesine bakabilir, kent dışına çıkmak zorunda olan birinin evcil hayvanının bakımını üstlenebilir yada benzer durumlar yaşayanların yardımına koşarak bu işten para kazanabilirsiniz.

Mantar Yetiştirmek!

Kültür, istiridye, trüf ve daha fazlası! Fakat doğal en oldukça yetiştirileni, hepimizin aşina olduğu kültür mantarı! 7’den 70’e her insanın sevmiş olarak tükettiği protein deposu mantar, bugün pek oldukça kişiye evinden para kazanma ayrıcalığını yaşatıyor. Hem de mantar yetiştiriciliği yapmak için öyleki çuval çuval paraya da gereksinim duyulmuyor. Bu işi yapmak için yalnızca birkaç mühim noktaya dikkat etmek lazım. Sonuçta; bahçenizin ufak bir köşesinde, balkonunuzda ve evinizin bir bölümünde de bu işi yapmanız mümkün. Yalnız hangi tür mantar yetiştireceğinize ve bu işi nasıl yapılır yapacağınıza karar vermelisiniz.

Pişirip Satmak!

Pişirip satmak mı? Evet evet! Tam olarak bundan bahsediyorum. Eğer bir şeyler pişmesini seviyor, elinizin lezzetine güveniyorsanız, hünerinizi konuşturarak ek gelir elde edebilirsiniz. Hem bu alanda kullanabileceğiniz sayısız değişik yöntem var. Evde pasta börek yaparak para kazanmak, hususi beslenme yiyecekleri yapmak, ekmek yapmak, bölgesel ürünler yapmak bunlardan yalnız bazıları.

Anket Doldurmak!

Evinizin sıcaklığında otururken para kazanmak istiyorsanız, anket doldurmak size nazaran olabilir. Günümüzde bu işi yaparak bütçesine katkıda bulunan sayısız insan var. Siz niçin onlardan biri olmayasınız ki? Yapmanız ihtiyaç duyulan tek şey, mail adresinize gelen anketleri belirtilen süreler içinde doldurarak, kazanç elde etmek. Şu demek oluyor ki bu tam anlamıyla “taş attım da kolum mu yoruldu” dedirtecek türde bir iş! Ayrıca, benzer şekilde yapacağınız öteki işlere de buradan göz atabilirsiniz. Anket doldurarak para kazanmak için ne benzer biçimde noktalara dikkat etmeniz icap ettiğini de buradan öğrenin!

El Becerinizi Kullanmak!

Evde para kazanma şekilleri içinde, el becerinizi kullanarak yapabileceğiniz işler de var. Ve emin olun bana bu işlerin içinde minimum 1 tanesinin size nazaran bulunduğunu düşüneceksiniz. Mesela; hobi olarak pek oldukça kişinin uğraştığı; sabun, mum, abajur, takı, gelin aksesuarı yapımı benzer biçimde! Sonuçta; neyi nasıl yapılır yapacağınız, tamamen sizin yaratıcılığınıza ve kabiliyetinize bağlı olarak değişkenlik gösterecektir. Isterseniz; el becerinizi kullanarak ne benzer biçimde işler yapabileceğinizi buradan daha detaylı şekilde inceleyebilirsiniz.

Akvaryum Balığı Yetiştirmek!

Rahatlatıcı bir su sesi, huzurla yüzen rengarenk balıklar ve gelecek paralar! Evet, bu fikre ne dersiniz bilemiyorum; fakat aranızda sualtı yaratıklarıyla uğraşmayı seven pek oldukça insan olduğundan inanırım. İşte bu yüzden, evde para kazanma şekilleri listesine, akvaryum balığı yetiştiriciliğini de eklemek istedim. Zira akvaryum balığı yetiştiriciliği yaparak para kazanmak, meraklıları için hakkaten de şahane bir ek gelir yöntemi!

Yazı Yazmak!

Yazı yazarlığı yaparak para kazanmak da bugün sayısız kişinin başvurduğu bir yöntem. Eğer siz de gün içinde birkaç saatinizi bu işe ayırabilecek ve yazı yazabilecek (dili doğru kullanıyor, yazım ve yazım kurallarına dikkat ediyor, araştırma yapmayı seviyor) nitelikteyseniz bilgisayar başından rahatça yapabileceğiniz yazı yazarlığını kesinlikle düşünmelisiniz. Zira bu işe günde birkaç saatinizi ayırarak, ek gelir için oldukça iyi miktar denilebilecek kadar oldukça para kazanabilirsiniz.

Ders Vermek!

En başlangıcında da söylediğim benzer biçimde! Bu listede hem klişe hem de olağan dışı para kazanma şekilleri var. Hususi yada online ders vererek para kazanmak da klişe olanlardan bir tanesi! Eğer siz de bu yöntemi kullanabileceğinizi düşünüyor (sonuçta ders vermek için öğretmen olmak benzer biçimde bir kural yok) ve evinizden hususi ders vererek para kazanmayı istiyorsanız, o halde derhal şimdi ilgili bölgelere duyuru bırakın derim.

Hakkında Admin

Avatar of Admin
Sizlerde sitemizden iş fikirleri, hibe & destek fonları, banka kredileri, bayilik fırsatları, evden para kazanma ve internetten para kazanma imkanları hakkında bilgi edinebilir. Bizimle fikirlerinizi paylaşıp; fikrinizin gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz. www.yenibiriskurmak.com

Kontrol Edin

Atölye Kurulumu

Atölye Kurulumu

Eğitim sisteminin motor becerilerini ve teknik bilgiyi esas alan yapısının gelişmesiyle kurumlarda atölye sınıfları artmaktadır. …

Bir cevap yazın