A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Evden Para Kazan / Evde Mum İşi Yapmak
Evde Mum İşi Yapmak
Ev Yapımı Mum

Evde Mum İşi Yapmak

Evde Mum İşi Yapmak

Evde üretip satabileceğiniz bir sürü ürün var. Mum yapıp satma evde kolayca yapabileceğiniz işlerden biridir. Mum deyince elektrik gittiğinde kullandığımız mumlardan değil özel günler de ullanılabilecek farklı mumlar üretmemiz lazım. Mesela özel kalpli rengarenk sevgililer günü için hazırlayacağınız mumlar size ciddi bir gelir sağlayabilir.

Mum yapımı oldukça kolay bir ürün. Burda önemli olan nokta sizin hayal gücünüzü ve pazarlama kabiliyetlerinizi kullanarak en farklı ürünü en yüksek karlara satmak. Bunun için de dünyada ki farklı mum modellerini inceleyebilirsiniz.

Peki mumu naıl yapacağız ?

Evde Mum İşi Yapmak
Ev Yapımı Mum

Evde Mum nasıl yapılır ?

Gereken malzemeler

  • 100 gram stearin
  • 1 kilogram parafin
  • Renklendirici için;pastel boya veya mum boyası
  • Fitil için;Saf pamuklu ip

Yapılışı

Kısık ateşe mum için ayırmış olduğunuz tencereye parafinleri eritin.Katılaşması için stearini de ekleyip karıştırmaya devam ediyoruz.Daha sonra bir miktar mum boyası ilave edip karıştırmaya devam edin.Şekilli mum kalıplarınıza karışımı dökün ve uygun şekilde fitili de yerleştirin.Oda sıcaklığına indikten sonra buzdolabında donmasını sağlayıp muhafaza edebilirsiniz.

Püf Noktası

Eğer stearin ve parafin zor ve masraflı gelirse gözünüze yada sadece hobi amaçlı farklı şekillerde mum yapmak istiyorsanız eski artık mumlarını kullanabilirsiniz.

Mum boyası yerine evlerde boyamalarda kullanılan pastel boyalarda kullanılabilir.

Yaptığınız ürünleri internetten satabileceğiniz gibi son zamanlarda avm lerde sadece mum satışı yapan kiosklar açılıyor.

Evden para kazanmak isteyenler için en güzel evde iş imkanlarını paylaşmaya devam ediyoruz. Evinizden özel mumlar yaparak iyi bir kazanç elde edebilirsiniz. Sanatsal yeteneklerinizi kullanarak erittiğiniz parafinlerden nesneler yaratabilir ve bunları dekoratif ve fonksiyonel parçalar haline dönüştürebilirsiniz. Bu ev aksesuarlarını insanlar evlerine koyabilirler veya hediye etmek için alabilirler. Mumlar bir, iki veya üç boyutlu olabilir. Başarı şansınızı arttırmak için bu işle ilgili önemli ipuçlarını gözden geçirin. Daha sonra başlayın, parafinleri eritin ve mükemmel şeyler yaratın.

Evde mum işine nasıl başlanır?

1- Mum yapımı kurslarına katılın. Yaptığınız işi sevmelisiniz. Bu nedenle bir kursa katılmanız insanların tekrar tekrar satın almak isteyeceği kaliteli ürünler yaratırken yapmanız gerekenleri anlamanıza yardımcı olacaktır. Aynı zamanda yeni teknikleri denedikçe kendi nişinizi keşfedebilir ve farklı türde mumlar yaratabilirsiniz.

2- İlgili derneklere ve kuruluşlara üye olun. Üye olduğunuz takdirde sektörle ilgili değerli ipuçlarına ulaşabilir ve grup üyeleriyle ağ kurma fırsatını yakalarsınız. Aynı zamanda sektörle ilgili en son haberleri, tedarikçileri, toptancıları ve son trendleri öğrenmek için ticari yayınlara üye olun.

3 -İlgili resmi kurulara başvurarak işletmenizle ilgili neler yapmanız gerektiğini öğrenin.

4- Cari hesap açın. Mum yapımı malzemelerinizi satın alırken ve aynı zamanda işinizle doğrudan bağlantılı herhangi bir işlemi gerçekleştirirken bu hesabı kullanın. Bu sayede işletmenizle ilgili satın almaları aylık ve yıllık olarak daha iyi takip edebilirsiniz.

5- İş planı hazırlayın. Bu işi yarı zamanlı olarak yürütecek olsanız bile nasıl kaynak sağlayacağınızı, faaliyet süresini, mumların fiyatlarını ve aynı zamanda en az bir yıllık nakit akışı tahminlerini tanımlamanız gerekir. İş planınız başlangıç yatırımınızı temsilen şekillendirilmiş başlangıç maliyetlerinizi de listelemelidir.

6- Pazarlama stratejisi geliştirin. Mumlarınızı online olarak, bitpazarlarında veya özel etkinliklerde stant kiralayarak satabilirsiniz. Mumlarınızı nasıl satacağınıza karar verin ve daha sonra rakiplerinizin aksine sizin mumlarınızın sağladığı faydayı yazın.

Evden yürüteceğiniz işinizi için ipuçları

Hedef kitlenize karar verdikten sonra nelerden hoşlanıp nelerden hoşlanmadıklarını araştırın. Örneğin yaptığınız araştırmalardan sonra aslında siz pembelerle süslü mumlar yapmayı düşünürken hedef kitlenizin yeşil mumlardan hoşlandığını tespit edebilirsiniz. Planlarınızı hedef kitlenizin ihtiyaçlarına ve isteklerine bağlı olarak değiştirin.

Evlere mum işi veren firmalar

Toptan mum satışı yapan firmalardan eve iş alarak da bu işi yapabilirsiniz. Yalnız kazancınız kendi işinize göre az olacaktır. Bu firmalar istedikleri tasarımları ve gerekli olacak malzemeleri size gönderirler. Ve yaptığınız mum adedine göre size ödeme yaparlar. Bu tür bir iş yapmak istiyorsanız yazımıza yorum yapabilirsiniz. Yorumunuzda bu iş için ne kadar zaman ayırabileceğinizi, şehrinizi ve daha önce tecrübeniz olup olmadığını da belirtmeyi unutmayın.

Hakkında Admin

Avatar of Admin
Sizlerde sitemizden iş fikirleri, hibe & destek fonları, banka kredileri, bayilik fırsatları, evden para kazanma ve internetten para kazanma imkanları hakkında bilgi edinebilir. Bizimle fikirlerinizi paylaşıp; fikrinizin gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz. www.yenibiriskurmak.com

Kontrol Edin

Atölye Kurulumu

Atölye Kurulumu

Eğitim sisteminin motor becerilerini ve teknik bilgiyi esas alan yapısının gelişmesiyle kurumlarda atölye sınıfları artmaktadır. …

2 Yorum

  1. Avatar of Admin

    paylaşımınız için teşekkürler

  2. Avatar of Admin

    merhaba bende kendi ürettiğim mumlarımı toptan ve perakende olarak satmaktayım

Bir cevap yazın