A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Yeni İş Fikirleri / Evde Muhasebe İşi Yaparak Para Kazanmak
Evde Muhasebe İşi Yaparak Para Kazanmak
Yeni Şirket Açmak İçin Gerekenler

Evde Muhasebe İşi Yaparak Para Kazanmak

Evde Muhasebe İşi Yaparak Para Kazanmak

Dosyalar, evraklar, vergiler, faturalar, sözleşmeler… Hepsi size hangi meslek grubunu hatırlatıyor? Acaba muhasebecilerden bahsediyor olabilir miyim? Normal olarak! Rakamlarla oynayan, sayısal zekaları kuvvetli, kısacası hesap kitap işlerinde uzman olmuş muhasebecilerden bahsediyorum.

Senelerdir meydana getirilen ve gereksinim duyulan bir meslek olan muhasebecilik, pek fazlaca kişinin para kazanılmış olduğu alan olarak karşımıza çıkıyor. Sadece ilerleyen zaman içinde beraber, muhasebecilik de bir anlamda biçim değiştirdi. Artık evinden muhasebecilik hizmeti vermek isteyen kişiler de bu alandaki varlıklarını kanıtladılar.

Doğal şirketlerde çalışan ya da kendi ofisleri olan muhasebeciler kalmadı demiyorum. Yalnız bunların yanında evden muhasebe işi meydana getiren şahıs sayısında gözle görülür bir atış var diyorum. Nitekim, biliyorsunuz ki ki günümüzdeki şartlarda hepimiz elinde olan imkanı değerlendirmek zorunda. İşte muhasebe mevzusunda yetenekli olanlar da derhal her firmanın gereksinim duyduğu bu iş yardımıyla para kazanıyorlar. Peki, hepimiz bu işi yaparak ek gelir elde edebilir mi?

Aslen bu probleminin yanıtını tahmin edebilirsiniz. Kısaca daha ilkin asla muhasebe işi yapmamış ya da bu alanda çalışmamış kişilerin muhasebe işi yapması beklenilemez. Bu alandan para kazanmak için ya daha ilkin bir muhasebeci yanında çalışmış ya muhasebeyle ilgili bir bölüm okumuş ya da bu mesleğin kurslarına giderek kendinizi yetiştirmiş olmanız gerekir. Zira muhasebe işinde, tek bir sayı hatası bile firmanın büyük zararlara uğramasına niçin olabilir. Eee firmanın zarara uğraması halinde direkt olarak etkilenecek kişilerden biri de siz olacaksınız. Negatif yasal sonuçlar doğurabilecek bu durumun yaşanmaması için muhasebeciliğin, işinin ehli kişiler tarafınca yapılması gerekmektedir. Uzun lafın kısası muhasebe işinin mevzuata uygun bir şekilde yapılması öncelikli kurallar arasındadır. Bu mevzuda anlaştığımıza bakılırsa, gelelim evde muhasebe işi yapmak için ihtiyaç duyulan öteki koşullara.

Evde Muhasebe İşi Yaparak Para Kazanmak
evde muhasebe işi yapmak

Evet, eğitim ya da deneyim ile öğrenilebilecek olan bu iş, pek fazlaca şahıs için evden yapılabilecek ek işlerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Evde muhasebe işi yapanların sayısının da gittikçe arttığını görüyoruz. Bu sebeple evden hizmet verenlerin ücretini karşılamak firmalar için fazlaca daha uygun görünmektedir. Eee derhal her firmanın da muhasebe işlerini yönetecek bir çalışana gereksinim duyduğunu düşünürsek, evde muhasebe işi yapanların ne kadar avantajlı bir durumda bulunduğunu anlayabiliriz. Neticede eğer ki bu işi yaparak para kazanmak istiyorsanız, dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan bazı şeylerden anlatmak isterim. Bu işi yaparak para kazanmak için hangi şekilleri izlemeniz gerektiği benzer biçimde… İşte başlıyoruz!

Evde Muhasebe İşi Yaparak Para Kazanmak için Hangi Yöntemler İzlenir?

Evde muhasebe işi yapmak için ilk olarak yapmanız ihtiyaç duyulan şey, etrafınızdaki her insanın bu işi yaptığınızdan haberdar olmasını sağlamaktır. Bu sebeple bu işi yaptığınızı ne kadar fazlaca insan duyarsa, satın alan potansiyeliniz o denli artacak ve organik olarak da kazanacağınız para miktarı belirlenecektir. Bunun için toplumsal medya hesaplarınızdan da faydalanabilirsiniz, sadece bu alandan para kazanmak için en etkili yol bir web sitesi açmaktır. Eğer bu işlerden asla anlamıyorsanız, dış kaynaklardan faydalanabilir ve düşük bir ücret karşılığında kendinize kaliteli bir web sitesi açtırabilirsiniz. Bu işte bir web siteniz olması, işinize fazlasıyla yarayacaktır. Bu sebeple artık en ufacık şeyler hakkında data almak için bile başvurulan ilk yer bu devasa sanal dünya oluyor. Her her neyse, web sitenizi kurup etrafınıza da evde muhasebe işi yaptığınızı söyledikten sonrasında, müşterilerinizin sizinle iletişime geçmesini bekleyebilirsiniz.

Bu sırada eğer evinizde ofis olarak kullanabileceğiniz uygun bir yer yoksa, kendiniz için bir emek verme ortamı hazırlayabilirsiniz. Doğal, evde muhasebe işi yapmak için dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan yasal işlemleri de göz ardı etmemelisiniz. Zira yasal işlemlerin dikkatsizlik edilmesi demek, ileride sizi büyük zararlara sokabilecek durumlara mahal vermek anlamına gelir. Tüm bu faktörlere dikkat eder ve müşterilerinizi hizmetinizden memnun bırakırsanız; kısa süre içinde fazlaca daha çok şahıs için muhasebe işi yapabilir, evden yapılabilecek bu iş yardımıyla oldukça iyi oranda para kazanabilirsiniz.

Kimler Evde Muhasebe İşi Yaparak Para Kazanabilir?

Muhasebe üstüne çalışabilecek hepimiz bu işi yaparak para kazanabilir. Mesela; daha ilkin muhasebe departmanında çalışmış, sadece doğum yaptığınız için işten ayrılmış olabilirsiniz. Yada halihazırda bir şirkette muhasebeci olarak çalışıyor, fakat ek gelir elde etmek istiyor olabilirsiniz. Sonuçta hepimiz daha çok para kazanmak istiyor. Bundan dolayı muhasebe işini kimlerin yapabileceğine dair verilebilecek bir sürü değişik yanıt var. Aslolan mühim olan bu işin deneyimli, tecrübeli kişiler tarafınca yapılabileceğidir. Kısaca ya bu işin okulunu okumuş ya muhasebe üstüne verilen eğitimlere katılmış ya da daha ilkin bir muhasebe departmanında çalışmış olmanız lazım. Mevzuata hakim olmak, muhasebe yönetmeliğine uygun hareket etmek, işin eğer olmazsa olmazları arasındadır. Eğer tüm bu şartları sağlayabiliyorsanız ve home office çalışmanın sizin için en uygun seçenek bulunduğunu düşünüyorsanız, o süre bir an ilkin çalışmalarına başlayın derim. Bu sebeple şu zamanda boşa harcanacak tek bir dakikaya bile haiz değiliz.

Evde Muhasebe İşi Yaparak Ne Kadar Para Kazanılır?

Gelelim bu işten en kadar para kazanılacağına. Evde muhasebe işi yaparak ne kadar para kazanacağınız, sizin işinizi ne kadar iyi yaptığınıza ve iş ortaklarınızın sayısına bakılırsa değişecektir. Mesela; bir tek bir firmanın muhasebe işlerini yapmakla, birden fazla firmanın muhasebe işlerini yapmak içinde farklılıklar olacaktır. Ek olarak beraber çalışılan firmanın nitelikleri de kazancınızı büyük oranda etkileyecektir.

Sonuçta; ne kadar iş yapacağınız ve ne kadar çalışacağınız size bağlı olacağı için, kazancınızı belirleyen de siz olacaksınız. Evde muhasebe işi yaparak ayda 700 lira da kazanabilirsiniz, 2000 lira da. Bu sayıları bir tek örnek olsun diye söyledim, şu sebeple kendi işinizin patronu olarak maaşınızı belirleyen gene siz olacaksınız. Evet, eğer bu işi yaparak para kazanmak aklınıza yattıysa, şimdiden araştırmalarınıza başlamanızı tavsiye ederim. Ne demişler; zaman nakittir, değil mi?

Hakkında Admin

Avatar of Admin
Sizlerde sitemizden iş fikirleri, hibe & destek fonları, banka kredileri, bayilik fırsatları, evden para kazanma ve internetten para kazanma imkanları hakkında bilgi edinebilir. Bizimle fikirlerinizi paylaşıp; fikrinizin gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz. www.yenibiriskurmak.com

Kontrol Edin

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG)

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG)

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG) 2017 ÇAĞRISI 2. DÖNEMİ PANEL TAKVİMİ (17.10.2017) 1512-TEKNOGİRİŞİM SERMAYE DESTEĞİ PROGRAMI …

Bir cevap yazın