A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Yeni İş Fikirleri / Ev Aksesuarları & Dekorasyonu Mağazası Açmak
Ev Aksesuarları & Dekorasyonu Mağazası Açmak
Dükkan Açmak İçin Kredi

Ev Aksesuarları & Dekorasyonu Mağazası Açmak

Ev Aksesuarları & Dekorasyonu Mağazası Açmak

Bu yazımızda ” Ev Aksesuarları & Dekorasyonu Mağazası Açmak “ iş fikrinin yeni bir iş kurmak için uygunluğunu inceleyeceğiz. Ev Aksesuarları Mağazası açmak için gerekli evraklar, ruhsat işlemleri için ne yapmak gerekir, maliyeti nedir, ne kadar kazanılır, nerede açmak gerekir. Bu iş için kredi imkanları var mıdır? Ev Aksesuarları Mağazası için en uygun kredi veya hibe nereden alınabilir. Ev Aksesuarları Mağazası için bayilik imkanı var mıdır?

Ev dekorasyonu veya mobilya mağazası açmak karlı bir iş girişimdir. Tabii her mağaza farklıdır ve kullanılan satış, pazarlama yöntemleri ve sunulan ürünler gibi faktörlere bağlı olarak farklı performans gösterir. Bu faktörler aynı zamanda başlangıç yatırımınız için gereken para miktarını da etkiler.

Franchise bedelleri

Kendi isminizle mi bir mağaza açacaksınız yoksa bilinen bir markanın çatısı altında mı olacaksınız? Ev dekorasyonu işine başlarken öncelikle buna karar vermeniz gerekir. Franchise bedelleri alacağınız franchise’a bağlı olarak farklılık gösterir. Genel olarak franchise bedelleri 25,000 TL başlar. Franchise ne kadar tanınmışsa franchise bedeli de o kadar yüksek olur.

Ev Aksesuarları & Dekorasyonu Mağazası Açmak
Ev Aksesuarları & Dekorasyonu

Faaliyet giderleri

Ev dekorasyonu mağazanızı açmadan önce faaliyet giderlerini hesaplamanız ve bu giderleri karşılayabileceğinizden emin olmanız gerekir. Bu giderleri karşılamak için kredi alabilir veya birikimlerinizi kullanabilirsiniz. Aksi takdirde aydan aya faturalarınızı ödeyemezsiniz. Bunun haricinde kira, sigorta, kamu giderleri, maaşlar ve diğer temel faaliyet giderlerini ödemek içinde paranızın olması gerekir.

Envanter

Envanter bir diğer büyük başlangıç maliyetidir. Mağazanızı gerekli ev dekor eşyalarıyla donatmanın tipik maliyeti 25,000 TL ve 60,000 TL arasında değişir.

Reklam

Başlangıç giderlerinizin büyük bir bölümünü reklam ve promosyon faaliyetleri oluşturacaktır. Başlangıçtaki reklam kampanyaları için 5,000 TL ve 10,000 TL arası para harcamanız gerekebilir. Ayrıca tabela içinde masraf yapmanız gerekecektir. Göstermek istediğiniz çabaya bağlı olarak diğer reklam giderleri de 3,500 TL’den başlayacaktır.

Toplam maliyet

Diğer muhtelif masraflarla birlikte toplam başlangıç masrafınız 60,000 TL ve 112,000 TL arasında değişecektir.

Sanırım son zamanlarda her köşeye bir tasarım dükkanı düşüyor. Karaköy, Cihangir mekanları gibi mantar gibi yayılmaya başladılar.

Hepsi de bu kadar mı şık bu kadar mı farklı olur! Vitrinlerinden kendimizi alamayışımız, içeri girip her şeyi alıp götürmek isteyişimiz bundandır. Bir de cep yakmasa her şey daha güzel olacak.

Evinizin havasını değiştirecek berjerler, sehpalar, alamasanız bile size ilham verecek dekoratif eşyalar, en orjinalinden defterler, yastıklar, kıyafetler, aksesuarlar bu listede.

Kağıthane/House of Paper

Mekanın mottosuyla söze başlayalım: Buradaki hiçbir şeye gereksiminiz yok ama gördüğünüzde hepsini birden almak isteyeceksiniz. “Utanmazlara bak, bu güven de ne?” diye sitem ederken onların sözüne gelebilirsiniz, dikkat! Çünkü her şey fazla tatlı.

Mekan Karaköy’deki Fransız Geçidi’nin hemen içinde. Aklınızın ucundan geçmeyecek bardak altlarını, yazmaya kıyamayacağınız defterleri, evinizin en güzel köşesine yapıştırmak isteyeceğiniz magnetleri, takıları, çantaları, tişörtleri, kartpostaları burada bulabilirsiniz.

Tosbaa

Arkadaşına hediye mi bakıyorsun? Hiç düşünme, buraya gel! Çünkü burada yok yok! Çeşitlerin fazlalığından da ziyade buradaki bütün ürünler tam bir doğa dostu. Ekolojik, organik maddelerden üretilen ürünlerin hepsi özel tasarım.
Ne alabiliriz diye sorarsanız; çanta, mutfak önlüğü, duvar saati, kitap dayanağı, cep telefonu aksesuarı, ev dekorasyonu, bardak, karaf, kıyafet, poster, cüzdan, matara… Saymakla bitiremedik.

Müz

Bu kez öyle takılardan kıyafetlerden bahsetmeyeceğiz size. Burada sadece kişiye özel bitki aranjmanları ve teraryumlar tasarlanıyor. Hepsi de o kadar sade ve şık ki her eve bir tane lazım. Aslında gönül ister onlarca alıp bir köşeye koyalım içimiz açılsın ama olmuyor tabii. Fiyatlar 90-450 tl arasında değişiyor. Bu sebeple bir tane olsun bizim olsun.

BrandZoo

Karaköy’ün çok sevdiğimiz iki tasarım butiğinden biri. Hem de birçoğuna oranla öyle minik bir mekan değil, bir kaç katlı. Girişte en renklisinden defterler, en orjinalinden gözlükler ve hediye etmelik aksesuarlar sizi karşılayacak. Diğer katlarda ise kıyafetler, şapkalar, çocuk bölümü ve birbirinden tatlı mobilyaları görebilirsiniz. Burada büyüğe küçüğe hediye seçme stresine girmeyeceksiniz.

Puerta Galata

Herhalde bu listemizde Galata’ya giren öyle kolay kolay çıkamayacak. Evet, neredeyse bütün tasarımcılar buraya toplanmış!

Puerta dışarıdan bakıldığında bir mobilya dükkanı gibi görünse de bununla sınırlı değil. Heykel ve seramiğe gönül vermiş sanatçı kişilikler eserlerini gelip burada sergileyebiliyor. Bunun dışında çeyizlik ev dekorasyonları, en afilisinden fotoğraflar, tablolar, rahatlığın ön planda tutulduğu, kanepeler, sehpalar, yastıklar da var.

Atölye 11

Mekanımız artık Karaköy’ün yerlilerinden. OPS ile Tükkan arasında kalıyor. Diğer dükkanlarımız gibi tasarım ve dekorasyonla ilgilenen herkesin dikkatini çekeceği bir mekan. Aslına bakarsanız ilgilenmeseniz de olur, o vitrin sizi içeri bir şekilde çekecek. Kolay kolay göremeyeceğiniz berjerleri, yastıkları, aydınlatmaları, sehpaları burada bulabilirsiniz. Bir de özellikle aksesuar delisi olan kadınlar girip te çıkamayacağı bir yer.

Hiç

Adını sevdiğimiz dükkan. Ama siz adına bakmayın, bir sürü şey vadediyor kendileri. Aydınlatmalar, kütüphane, masa, koltuk, puf, takı, çanta, kilim, sandık… Özellikle mutfağınızda görmek isteyeceğiniz o bardaklar yok mu alamadığımız her tanesine lanet okuyoruz.

Diğer tasarım dükkanlarından farkı ise Türkiye’nin her yerinden zanaatkarların elinin değmesi.
Tasarımlar zaten birer zevk ürünü bir de ortamın bohemi ve samimiliği üstüne bal kaymak oluyor. Gidin, görün.

Sntrl Dükkan

Yine yeniden Serdar ı Ekrem sokağındayız. Evet kaç oldu biz sayamadık. Herhalde bir gününüzü orada geçirseniz bu kafeler ve dükkanlar yüzünden hiç sıkılmazsınız.

Bu mekanımız da trendi yakalamış. Mekan hem yiyip içebileceğiniz hem de alışveriş yapabileceğiniz bir yer olarak tasarlanmış. Daha çok Türkiyeli genç tasarımcıların eserlerini satışa sunan Sntrl Dükkan’da kırtasiyelik eşya, takılar, çantalar, kıyafetler, bardak altları var. Ama yemek yediğiniz tabağı, şarap içtiğiniz bardağı da satın alabilirsiniz. Hatta parasını verdikten sonra masayı da alıp götürebilirsiniz.

Labistanbul

Bu mekanımız da Kağıthane gibi Fransız Geçidi’nde. Hemen yan yanalar zaten. Buraya en karizmasından en olmayanından en şıkından bir tane gözlük almak için gidilir. Hatta bazen sadece gidilir ne var ne yok bakılır. Tezgahtaki onlarca gözlük itinayla denenir. Hepsinin bir güzel hastası olunur!

Her döneme (60,70,80,90) her zevke (kemikli, ahşap, yuvarlark, kare) uygun bir sürü gözlük var. Moda bloggerlarının övüp övüp bitiremediği, trend avcılarının ayda iki-üç kez uğradığı mekan budur. Ona göre!

Alles Coffee § Shop

Buraya Karaköy Mekanları listemizde yer vermiştik. Gidin güzel güzel kahvenizi için sonra da gözünüzün iliştiği tasarım takılardan defterlerden bir güzel alın diye.

Hem alışveriş yapmak hem kahvenizi içmek hem de hazır oturmuşken dergi gazete karıştırmak… Öyle aynı anda üçünü birden yapmak pek mümkün değil ama iyi ki Alles var diyoruz. Hem de öyle koca bir mekan da değil, gayet küçük gayet tatlı.

Şimdi shop kısmını açmak gerekirse; mekanda saat, aksesuar, çanta, şapka, tişört… Anlayacağınız her zevke uygun tasarımlar var. Hiç bir şey almasanız bile evinizde gibi hissedeceğiniz keyifli bir yer.

Plusone

Söz konusu Galata olunca akan sular duruyor. Arnavut kaldırımlı sokakları, bohem apartmanları, önünde fotoğraf çekilmeye doyamadığımız grafitileri, içinden çıkmak istemediğimiz kafeleri bir de bu güzel tasarım dükkanları. Burası renkli vintage mobilyalarıyla, en orjinal takılarıyla, el emeği göz nuru yastıklarıyla, “üstüne yat kitap oku” kilimleriyle kesinlikle keşfedilmesi gereken bir yer.

Midnight Express

Bu dükkanın hem Nişantaşı, Bebek hem de Bodrum’da bir şubesi bulunuyor. Ama biz bol takıların olduğu Bebek şubesinin hastasıyız. Bu sebeple burayı baz alarak konuşalım: Yeterince bohem olan bu mekan fazlasıyla şık. Hediyelik eşyadan, kıyafetlere, takılardan fotoğraf ve resimlere kadar her şey var.

Nikol

Serdar’ı Ekrem sokağındayız yine. Burası yeni bir akımın da başlangıcı olabilir. Şöyle ki mekana kahvaltı yapmak ya da kahve içmek için gidiyorsun, sonra üstünde oturduğun koltuğu, kahve içtiğin bardağı çok beğeniyorsun. İçinden “keşke bunlar benim olsa” diye geçirirken yanınıza gelen çalışan bu sesi duymuş olacak ki bunların sizin olacağını söylüyor. Cam mumluktan, aydınlatmalara, aksesuardan, çiçeklere, küçük ev dekorlarından mobilyaya kadar her şeyi satın almak mümkün. Böylelerini yakında çok duyacağız, bekleyin!

ODUN Design

Günlük hayatta kullandığımız birçok eşyanın ahşapla olan metamorfozunu tasarımlarına yansıtıyor ODUN design’ın kurucusu Ezgi Köroğlu. Üretimlerini İstanbul’daki atölyesinde yapan Köroğlu, IED Milano’da Fashion Design&Textile master’ı yaptıktan sonra zeytin ağaçlarını başka bir hayat sunduğu ODUN design’ı kurmuş. Mottoları ise her şeyi özetiliyor; “ODUN design, lezzeti tamamlayıp, zevkleri bütünleştirmek için tasarlandı. Amacı ise; anda kalmak!”

Zeytin ağacının gövdesinden elde edilip, elle yontulduktan sonra zeytin yağında bekletilerek son hallerini alan; fincanlar, tabaklar, mumluklar ve birçok diğer “doğal” ürün için sizleri şuraya alabiliriz.

Hakkında Admin

Avatar of Admin
Sizlerde sitemizden iş fikirleri, hibe & destek fonları, banka kredileri, bayilik fırsatları, evden para kazanma ve internetten para kazanma imkanları hakkında bilgi edinebilir. Bizimle fikirlerinizi paylaşıp; fikrinizin gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz. www.yenibiriskurmak.com

Kontrol Edin

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG)

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG)

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG) 2017 ÇAĞRISI 2. DÖNEMİ PANEL TAKVİMİ (17.10.2017) 1512-TEKNOGİRİŞİM SERMAYE DESTEĞİ PROGRAMI …

İlk Yorum

  1. Avatar of Admin

    https://www.yoyomoyo.com/elma-fanus-2588 adresinden alacağınız teraryum tasarımllarıda evleriniz için çok güzel bir dekor olacaktır. Tavsiye ederim.

Bir cevap yazın