A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Tarım ve Hayvancılık / En Karlı Tarım Ürünleri Nelerdir
En Karlı Tarım Ürünleri Nelerdir
Yetiştirebileceğiniz En Karlı Tarım Ürünleri

En Karlı Tarım Ürünleri Nelerdir

En Karlı Tarım Ürünleri Nelerdir

Bahçıvanlık becerilerinizi ve bilgi birikiminizi kullanarak ürünler yetiştirebilir ve ekstra kazanç elde edebilirsiniz. Yaygın olarak yetiştirilen tahıl ve sebze gibi ürünlerden farklı olan bu özel ürünler herkes tarafından yetiştirilmez ve yetiştiricilere daha büyük paralar kazandırır.

Listede yer alan bu 10 karlı tarım ürününü yetiştirmek ve üretmek kolaydır. Daha da iyisi birçoğu için tam zamanlı çalışmanıza bile gerek yoktur. Haftada birkaç saatinizi ayırabilirseniz ve tohumlar veya fideler ve malzemeler için biraz para harcayabilirseniz bu karlı bitkilerden birini yetiştirebilirsiniz. İşte yetiştirmeye değer 10 özel bitki:

1 – Lavanta

Lavanta tarımı küçük yetiştiricilere ortalamanın üzerinde bir kar sağlar çünkü lavanta çok yönlü bir üründür. Taze çiçekler yığın halinde satılabileceği gibi lavanta yağı yapımında da kullanılabilir. Lavanta çiçekleri çabuk kurur. Kuruttuğunuz çiçekleri çelenkler ve çiçek aranjmanlarında kullanmaları için çiçekçilere ve elişi ürünler yapanlara satabilirsiniz. Lavanta baharat torbaları, bitkisel yastıklar, aromaterapi ürünleri ve cilt bakım ürünleri ( sabun gibi ) gibi katma değerli ürünlerin hazırlanmasında da kullanılır. Lavanta yetiştiriciliği karlı bir iş fırsatıdır.

En Karlı Tarım Ürünleri Nelerdir
Yetiştirebileceğiniz En Karlı Tarım Ürünleri

2 – Gurme mantarlar

Kent tarımı için en uygun ürünlerden biri mantardır çünkü kapalı mekanlarda yetiştirilebilir ve dönüşler yüksektir. İstiridye ve shiitake en fazla yetiştirilen, marketlerin birçoğunda taze veya kuru halde bulunan iki gurme mantar türüdür. Özellikle istiridye mantarları oldukça verimlidir. Yarım kilosu 10 liraya yakın satılır ve 2-3 ayda ilk hasatınızı yaparak binlerce lira kazanabilirsiniz. İstiridye mantarı ve shiitake mantarı kurutulsa bile çoğunlukla taze olarak satılır.

3 – Odunsu süs bitkileri

Odunsu süs bitkileri dalları olan ağaçlar ve çalılardır. Hasat edildikten sonra aranjmanlar ve çelenkler gibi elişi ürünlerin yapımında kullanılması için çiçekçilere ve elişi ürünler yapanlara satılır. Odunsuların çoğunun renkli sapları ve acayip dalları vardır. Kışın toplanan çobanpüskülü, ilkbaharda toplanan keçi söğüdü ilkbahar, ilkbahar sonunda ve yazın toplanan altın çanağı ve ortanca en çok bilinen odunsulardandır. Sebzeler gibi yıllık bitkilerin aksine odunsular tekrar tekrar hasat edilebilir. Tüm yıl boyunca üretim yapabilirsiniz ve dört mevsim boyunca hasat edebileceğiniz farklı türleri vardır.

4 – Peyzaj ağaçları ve çalıları

Peyzaj için kullanılan ağaçlar ve dallar küçük yetiştiriciler için oldukça kazançlıdır çünkü kar marjları oldukça yüksektir ve küçük bir alanda bir sürü bitki yetiştirebilirsiniz. En popüler peyzaj ağaçlarından ve çalılardan biri fidelerdir ve toptancılardan çok ucuza alabilirsiniz. Aynı şekilde plastik saksı ve toprak da ucuzdur.

5 – Bonzai bitkiler

Parmak boyundaki ince ağaçlardan olgun akçaağaçlara ve 45 santimlik çamlara kadar bonzai dünyası sürprizlerle doludur. Bonzai yetiştiriciliğinin hobi olarak yayılması ve popülerlik kazanması meraklılara ve koleksiyonculara bonzai ağaçları satacak yeni yetiştiriciler için harika fırsatlar sunmaktadır. Bonzai yetiştiriciliği için ufak bir alanınızın olması gerekir ( bitkiler oldukça yoğun olduğundan ). Ayrıca tohumlar veya fideler ve malzemeler de almanız gerekecektir.

6 – Japon akçaağacı

Japon akçaağacı binlerce yıldır yetiştirilir ve eşsiz bir güzelliğe sahip olduğu için hayranlık duyulan bir ağaç türüdür. Bahçe merkezlerinin çoğunda birçok çeşidi sergileyecek yer olmadığı için Japon akçaağacına odaklanan küçük ölçekli yetiştiricilerin başarılı olma şansı daha yüksektir. Japon akçaağacı küçük bir ağaç olduğundan küçük bir alanda kapların içinde yetiştirilebilir. Japon akçaağacı pahalı ve sınırlı bir ürün olduğundan sabırlı yetiştiriciler için karlı bir niştir.

7 – Söğütler

Bu sorunsuz ağacı büyütmek ve bakımını yapmak oldukça kolaydır. Söğüt çiçeklerine ve saplarına olan talep oldukça yüksektir. Çiçekçiler aranjmanlar ve çelenkler için sapları kullanır. Elişi ürünler yapanlar bahçe çiti ve rüstik söğüt mobilyalar gibi diğer fiber sanatlarda ve sepetçilikte söğüt dallarından faydalanırlar.

8 – Sarımsak

Sarımsak yetiştiriciliğinin kazancı özellikle de “gurme” sarımsaklar yetiştirecekseniz oldukça yüksektir. Gurme sarımsakların üç türü vardır: Rocambole, Purplestripe ( mor şeritli ) ve Porcelain. Bu muhteşem sarımsakların bir kere tadına baktıktan sonra sıradan sarımsakları bir daha yemek istemezsiniz. İşte bu nedenle müşteriler bu sarımsaklar için yüksek meblağlar ödemekten çekinmez. Bir diğer favori sarımsak türü de Elephant (fil ) sarımsağıdır. Sarımsak yetiştiriciliğinde başarısız olma şansınız oldukça düşüktür çünkü sarımsak çeşitli toprak ve hava koşullarında rahatlıkla yetiştirilebilen bir üründür.

9 – Bambu

Ot familyasından gelen bu muhteşem bitki peyzajcıların favorisidir. Sizde ev sahipleri ve peyzajcılar için bambu yetiştirebilirsiniz. Bambu yetiştiriciliği için küçük bir alan yeterli olacaktır. 600’ün üstünde bambu bitkisi 5 galonluk kaplarda 30′ x 40′lık bir alanda yetiştirilebilir.

10 – Şifalı otlar

Şifalı otların kullanımı son yirmi yılda hızla artmıştır çünkü her geçen gün daha fazla insan yemeklerde, tıbbi ot karışımlarında ve sabunlar, mumlar, çaylar ve banyo yağları gibi bitkisel ürünlerde taze şifalı otlar kullanmaya başlamıştır. Taze mutfak otlarını en fazla restoranlar ve marketler talep eder. Bazı yetiştiriciler ürünleri pazarlarda satar. Diğer yetiştiriciler kurutulmuş otları paketler halinde satar.

Yukarıda bahsettiğimiz 10 karlı tarım ürünü en favori olanlardır çünkü hepsinden her yıl büyük gelir elde edebilirsiniz. Ayrıca temel bahçıvanlık becerilerinizle bile bu ürünleri rahatlıkla yetiştirebilirsiniz. Bu karlı tarım ürünlerinden herhangi bir tanesi yeni yetiştiriciler için hem kişisel hem de finansal anlamda ödüllendirici olacaktır.

 

Hakkında Admin

Avatar of Admin
Sizlerde sitemizden iş fikirleri, hibe & destek fonları, banka kredileri, bayilik fırsatları, evden para kazanma ve internetten para kazanma imkanları hakkında bilgi edinebilir. Bizimle fikirlerinizi paylaşıp; fikrinizin gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz. www.yenibiriskurmak.com

Kontrol Edin

Atölye Kurulumu

Atölye Kurulumu

Eğitim sisteminin motor becerilerini ve teknik bilgiyi esas alan yapısının gelişmesiyle kurumlarda atölye sınıfları artmaktadır. …

Bir cevap yazın