A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Bitkisel Ürünler ve Tedavi / Egzama Bitkisel Tedavisi
Egzama Bitkisel Tedavisi
Sağlıklı Yaşam İçin İş Fikirleri

Egzama Bitkisel Tedavisi

Egzama Bitkisel Tedavisi

Hem egzama hemde atopik dermatit adı verilen cilt hastalıkları genelde bağışıklık sisteminin aşırı hassas olduğu kişilerde görülen bir hastalık olup vücudun alerjen maddelere karşı histamin adı verilen maddeleri üretmesinden kaynaklanmaktadır. Egzama tedavisi genellikle bu bağışıklık sisteminin aşırı tepkisini baskılama amaçlı kortizon içeren bir takım kremler ile yapılmaktadır.

Ahmet Maranki deyimiyle kainat eczanesi de Tanrının bir lütfu olarak bizlerin hizmetindedir. Egzamaya bitkisel çözüm yolları amacıyla ve hem de atopik egzama bitkisel tedavi için kullanılabilecek aşağıdaki bitkisel kürleri aşağıda bulabilirsiniz.

Ahmet Maranki egzama tedavisi; Prof.Dr.Ahmet Maranki egzama tedavisine yardımcı kürü açıklıyor ve bu kür hakkında bilgiler aşağıdaki makalemizde yer almaktadır. Ahmet Maranki egzama tedavisi için önerdiği yardımcı kürü hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak istiyorsanız aşağıdaki makalemize göz atmanızı tavsiye ederiz.

Ahmet Maranki Egzama sorunu olanlar icin bir çok çözüm önerisi sundu bunları aşağıda sizlerle paylaşıyoruz ;

* Defne yaprağını, defne tohumunu ve defnenin ince dallarını kaynatarak elde edeceğiniz sıcak su içerisine egzamalı bölgelerinizi 8 10 defa sokup bir müddet bekledikten sonra çıkarabilirsiniz.

* İspirto içerisine bir avuç ısırgan otu yaprağını bekletip bu karışım aynı oranda su ile karıştırılarak egzamalı bölgelere pansuman uygulanabilir.

Egzama Bitkisel Tedavisi
egzama bitkisel tedavisi

* Bir bardak kaynar su ve 15 gram adaçayı 5 6 dakika demlendikten sonra egzamalı bölgeler bu su ile yıkanabilir.

* Funda tohumunu kaynatarak elde edeceğiniz posasını egzamalı bölgelerinize sürerek üzerini sarabilirsiniz.

* El ve ayak egzamalarına karşı dutu kaynatıp suyunu kullanarak veya dut pekmezini sıcak su ile karıştırarak egzamalı bölgelere gece yatarken sürebilirsiniz. Aynı zamanda dut pekmezi kanı temizlediği için tüketilmeside faydalı olacaktır.

* Muzu ezerek limon suyu ile karıştırıp krem haline getirerek egzamalı bölgelerinize sürebilirsiniz.

* Kekik kaynatılığ suyu ile egzamalı bölgelerinize pansuman yapabilirsiniz.

* Toz haline getirilmiş nöbetşekeri ve toz karanfil karıştırılarak sabah ve akşam bir miktar yiyebilirsiniz.

* Taze sarımsak otunu sıkarak suyunu egzamalı bölgelerinize sürebilirsiniz.

* 10 adet aspirin 1 çay bardağı ispirto veya suda iyice eritildikten sonra pamuk yardımı ile egzamalı bölgelerinize sürebilirsiniz

Hakkında Admin

Avatar of Admin
Sizlerde sitemizden iş fikirleri, hibe & destek fonları, banka kredileri, bayilik fırsatları, evden para kazanma ve internetten para kazanma imkanları hakkında bilgi edinebilir. Bizimle fikirlerinizi paylaşıp; fikrinizin gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz. www.yenibiriskurmak.com

Kontrol Edin

Atölye Kurulumu

Atölye Kurulumu

Eğitim sisteminin motor becerilerini ve teknik bilgiyi esas alan yapısının gelişmesiyle kurumlarda atölye sınıfları artmaktadır. …

Bir cevap yazın