A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Bayilik Fırsatları / Dükkan Açmak ve Bayilik İçin 4 Farklı Sektör
Dükkan Açmak ve Bayilik İçin 4 Farklı Sektör
İş Kurmak İstiyorum Ama Param Yok

Dükkan Açmak ve Bayilik İçin 4 Farklı Sektör

Dükkan Açmak ve Bayilik İçin 4 Farklı Sektör

Dükkan açmak ve Bayilik Vermek için fikir arayan girişimciler, aşağıdaki bayilik fikirlerini yakından inceleyebilirler. En çok bilinen konular yerine farklı işletmeleri baz aldığımız işlerin içinde bir dükkan ile işe başlayıp devleşen firmaların başarı hikayeleri de yer alıyor.

1- Sandviç Dükkanları Bayilik Verebilir

Sandviç işi ilk bakışta basit gibi gözükebilir ama dünyada en çok bayilik veren firmalar arasında bu ürün ilk sıraları alıyor diyebiliriz. Subway ve Jimmy John’s Sandwiches gibi markaların bir çok bayisi bulunuyor ve çok hızlı büyümeye devam ediyorlar. Sadece Subway’in dünya genelinde 42.000 üzerinde bayisi bulunmaktadır.

Türkiye’de ise Sandviç bayilikleri yok gibi bir şey bizde bunun yerine tavuk döner işi açmak daha bir moda. Oysa ki sandviç sektöründe özellikle büyük markaların menülerine baktığınızda birbirinden güzel bir çok ürün bulunuyor ve satış hacmi açısından daha fazla para kazandırıyorlar. Bu yüzden sandviç işini dikkate almanızı öneririz.

Dükkan Açmak ve Bayilik İçin 4 Farklı Sektör
Kendi İşimi Kurmak İstiyorum

2- Kuaför Dükkanları Bayilik Verebilir

Kuaför işi bir çok gelişmiş ülkede bayilik vererek ilerleyen bir sektör. Bu konuda bayilik açısından ülkemizde çok az örnek firma var. Bu yüzden Türkiye’de hem dükkanı açılıp hem de bayilik verilebilecek işler arasında yer alan kuaförlük işini yapmak isteyen girişimcilerin yurt dışındaki örnekleri incelemeleri gerekli. Yurt dışında kuaför dükkanlarında sıra beklerken tıpkı bir cafe’deymiş gibi oturarak zaman geçirebiliyor ve istediğiniz içecekleri içebiliyorsunuz. Farklı kuaför salonları için başka bir örnek ise 20 dakikada saç kesim ve bakım işlemlerini bitiren ve 2451 bayisi bulunan Kanadalı SuperCuts firmasını da araştırabilirsiniz. Unutmayın her zaman farklı olan dükkanlar diğerlerinden 1 adım öndedir.

3- Halı Yıkama Sektöründe Bayilik verilebilir.

Halı yıkama sektörü bizde bireysel kurulan bir iş olarak görüldüğü için bayilik olarak çok dikkat çekmiyor. Oysa ki özellikle bu alanda markalaşan firmalar halı yıkama işi üzerinden bayileriyle birlikte çok para kazanıyor. Örneğin Oxi Fresh Carpet Cleaning (Oxi Taze Halı Yıkama) şirketi ABD ve Kanada genelinde Girişimciler tarafından çokça talep gören bir firma. 35.000 doların altında yatırım yapılan halı yıkama işinde ise Oxi Fresh firması 300 bayiyi geçmiş durumda. Bir diğer örnek ise ChemDry şirketi 50’ye yakın ülkede 3500 bayisiyle hizmet veriyor ve günde 10.000’in üzerinde eve halı yıkama ve döşeme temizleme hizmetleri sunuyor. Halı yıkama işinde işin içeriğine koltuk, yorgan, zemin ve perde yıkama gibi ilave işleri de dahil ederseniz daha çok müşteri de toplayabilirsiniz.

4- Seyahat acentası açarak bayilikler verilebilir

Seyahat acentası girişimcilerin para kazanmak amacıyla açtığı, turistlere turizm olanakları ile ilgili bilgi verme, tatil için paket turları oluşturma, konaklama, gezi ve eğlenceye yönelik hizmetleri pazarlamaya yarayan bir iş modeli. Özellikle iyi planlama yapabilen seyahat acentaları daha çabuk büyüme hızı yakalamaktadır. Ülkemizde Etstur, JollyTur, Anitur gibi şirketler temsilcilikler veriyor. Yurt dışında da hızlı büyüyen bayilikler arasında yer alan Cruise Planners, CruiseOne/Dream Vacations gibi seyahat şirketleri bulunmaktadır. İşin önemli ve para kazandıran kısımı ise az bilinen bir tatil yöresini farklı fikirler ile destekleyerek yeni bir konsept oluşturabilirsiniz. Ve bunu bir paket halinde turistlere satabilir ve seyahat acentalarına fikrinizi rahatlıkla pazarlayabilirsiniz.

Hakkında Admin

Avatar of Admin
Sizlerde sitemizden iş fikirleri, hibe & destek fonları, banka kredileri, bayilik fırsatları, evden para kazanma ve internetten para kazanma imkanları hakkında bilgi edinebilir. Bizimle fikirlerinizi paylaşıp; fikrinizin gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz. www.yenibiriskurmak.com

Kontrol Edin

Atölye Kurulumu

Atölye Kurulumu

Eğitim sisteminin motor becerilerini ve teknik bilgiyi esas alan yapısının gelişmesiyle kurumlarda atölye sınıfları artmaktadır. …

Bir cevap yazın