A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Banka Kredileri / Dükkan Açmak için Banka Kredisi
Dükkan Açmak için Banka Kredisi
Bayilik Ücreti Almayan Firmalar

Dükkan Açmak için Banka Kredisi

Dükkan Açmak için Banka Kredisi

Dükkan açmak için birçok girişimci, bir miktar kredi kullanmaktadır. Elinde dükkan açmak için yeterli sermayesi olsa dahi, bankaların sunmuş oldukları KOBİ avantajlarından yararlanmak isteyenler Kobi kredisi kullanmayı tercih etmektedirler. Bu makalemizde dükkan açmak için kredi veren bankalar dan bahsedeceğiz. İşyeri kredisi nasıl alınır, nereye başvurulur, Devlet Bankaları işyeri kredisi hakkında bilgiler vereceğiz.

İşyeri kredisi veren bankalar

Dükkan açmak için kredi veren bankaları tespit etmeden önce, açacağınız dükkanın çeşidine, özelliklerine ve iş planınızda gereksinim duyduğunuz sermaye miktarını net olarak hesaplamalısınız. Bu hesaba göre dükkanınız size aylık getirisinide not ederek, aylık giderler haricinde kredi için ödeyebileceğiniz net miktarı bulmalısınız. Dükkan açmak için kredi veren bankalar çok olduğu gibi, işyeri kredisi adı altında yüksek meblağlarda kredi imkanları sunulmaktadır. Ancak önemli olan kredi almak değil, kullanılan krediyi aksamaya meydan vermeden aylık ödeyebilmektir.

Dükkan Açmak için Banka Kredisi
Banka Kredi

Bu sebeple aylık ödeyebileceğiniz miktarı kesin olarak belirlemelisiniz. Bu hesabı yaparken, işyerinizin aylık minimum kazancını esas almalı, ayrıca hiç iş yapamayacağınızı da düşünmelisiniz. Örnek vermek gerekirse, işyerinizin aylık ortalama minimum kazancının 5000 Tl. olduğunu varsayalım. Bu kazancın içerisinden 3000 Tl. giderleri düştüğünüzde, size kalacak paranın 2000 Tl. olduğunu varsayalım. Aylık 2000 Tl. taksitlerle işyeri kredisi kullandığınız da, ödeme güçlüğü çekeceğiniz, cebinize hiç para kalmayacağı ve daha fazla borçlanacağınız aşikardır. Bu nedenle hesabınızı yaparken çok dikkat edin.

İşyeri Kredisi Veren Bankaların Müşteri Temsilcileri ile Görüşün

Bankaların yapmış oldukları kampanyaları takip ederek, en uygun taksitle en uygun işyeri kredisini veren bankanın teklifini değerlendirin ve banka şubesine giderek, Kobi alanında uzman müşteri temsilcisi ile görüşün. Size sağlayabileceği kolaylıkları, aylık taksitlerde aksama meydana geldiğinde, nasıl bir alternatif sunabileceğini, ileride faiz oranlarına göre yapılandırma yapılıp yapılamayacağını öğrenin. Bankanın vermiş olduğu teklifi ve fırsatları biryere not edin. Genelde faiz oranları ve dosya masrafları birbirinden küçük miktarlarda farklılıklar gösterse de, iyi bir banka ile çalışmak yararınızadır.

Kısa vadeli kredi kullanın;

Dükkan açmak için kredi veren bankalar yapmış olduğunuz görüşmeler sonucunda en uygun imkanları sağlayan bankayı tercih edin. Kredi taksitlerini belirlenken de, ileride olabilecek durumları değerlendirerek, mümkün olduğu kadar kredi taksitlerini kısa vadede ödemeyi planlayın. Şuan için ekonomi belli bir seviyede ancak ileride kriz olup olmayacağı, buna bağlı olarak işyerinizin müşteri potansiyelinin düşüp düşmeyeceğini hesaba katmanız yararlıdır. Şuan için aylık minimum 5000 TL. para kazanan bir işyerinin 3 yıl sonra ne durumda olacağı hakkında bir fikir yürütmez iseniz, işyerinizi borçlar yüzünden kapatmak zorunda kalabilirsiniz.

Vakıfbank İşyeri Kredisi

Firmanızın kısa ve orta vadeli finansman ihtiyaçlarının, finansal döngünüze uygun ödeme seçenekleri
ile karşılandığı TL kredilerdir.
Kredinin özellikleri
Çeşitli vadelerde kullanılabilir.
Ödeme kabiliyetinize göre değişken taksitler ve ödemesiz dönem belirlenebilir.
Kredinin avantajları
Kredinizi nakit akışınıza uyumlu ödeme seçenekleriyle, taksitlendirerek ödeyebilirsiniz.,
İşletmenizin her türlü ihtiyacını karşılamak üzere kullanabilirsiniz.

Finansbank dükkan açmak için kredi

Finansbank kredi ürünlerine Finansbank KOBİ İnternet Şubesinden ulaşabilir, limitleriniz dahilinde günlük 150.000 TL’ye kadarki ticari kredi ihtiyacınızı “işinizden gücünüzden olmadan” tek tıkla, hızlıca ve kolayca karşılayabilme fırsatına sahip olabilirsiniz. Üstelik hafta sonlarında ve şubeler kapalıyken de kredi kullanmanız mümkün! Kimler Finansbank KOBİ İnternet Şubesinden ticari kredi kullanabilir? Yıllık cironuz 20 milyon TL’ye kadar ise bu fırsat tam size göre. Finansbank kobi kredileri için intenet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Garanti Bankası dükkan açmak için kredi

Şirketinizde yapacağınız her türlü yeniliği karşılamak için, Garanti’nin KOBİ’lere özel kredilerinden faydalanabilirsiniz. Üstelik 3 aydan 36 aya kadar esnek vade koşulları ve uygun faiz oranları ile.

Yapıkredi Bankası İşyeri açmak için kredi Tüm finansman ihtiyaçlarınız için…
Yeni bir iş kuruyorsunuz ya da var olan işletmenizi daha da geliştirmek istiyorsunuz. Küçük veya büyük, ihtiyacınız ne olursa olsun, Yapı Kredi hep sizinle… Şimdi Yapı Kredi, başta tarım, turizm, gıda ve perakende olmak üzere, tüm sektörlerde kullanabileceğiniz yeni KOBİ Kredileri ile de yanınızda.

Yapıkredi Bankası Nakit Destek Kredisi

Kullanım Amacı: Her türlü işletme sermaye ihtiyacını karşılamaya yönelik kullandırılan kredilerdir.

Kullanım Şekli: Genel kredi uygulamalarında geçerli teminatlar ile ayda bir, 3 ayda bir, 6 ayda bir eşit
taksitler halinde veya 6 aya kadar ödemesiz olarak.
Limit: Üst limit yoktur.
Vade: 36 aya kadar.

Yapıkredi Bankası Makine Donanım Kredisi

Kullanım Amacı: Tüm sektörlerde faaliyet gösteren müşterilerimizin faaliyetlerinde kullanacakları sıfır
veya 2. el makine, ekipman, donanım, yedek parça vb. alımlarının finansmanı amacıyla kullandırılmaktadır.

Kullanım Şekli: Genel kredi uygulamalarında geçerli teminatlar ile ayda bir, 3 ayda bir, 6 ayda bir eşit taksitler halinde veya 6 aya kadar ödemesiz olarak.

Limit: Satın alınacak ürünün KDV hariç fatura tutarı kadar.
Vade: 60 aya kadar.

TEB İşyeri Kredisi

TEB & KGF İşbirliğiyle Girişimcilere 500 bin TL’ye Kadar Teminatsız Kredi
TEB & KGF işbirliği ile
teknogirişimcilere 500 bin TL’ye kadar
tarım girişimcilerine 250 bin TL’ye kadar
franchise girişimcilerine 200 bin TL’ye kadar
küçük işletme girişimcilerine 100 bin TL’ye kadar kredi verilebilecek.

Teknolojik Girişimciler:

Teminat vermeden 500.000 TL’ye kadar kredi talebinde bulunabilirler. Bilişim, yazılım ve/veya mühendislik gerektiren bir projesi olan proje için herhangi bir devlet kurumundan (TÜBİTAK, KOSGEB, Bakanlıklar, Kalkınma Ajansları, TTGV, ve benzeri) hibe/destek alan, Teknoloji geliştirme bölgesinde (teknokentte) faaliyet gösteren, Patente konu bir projesi olan, Türkiye’de girişimcilere yatırım yapan bir Melek Yatırımcı, Risk Sermayesi Şirketi veya benzeri bir kurumdan yatırım almış olan ve bunu belgeleyen girişimcilerdir.

Franchise Açacak Girişimciler:

Bir markanın franchise’ını almış girişimciler.
Klasik Girişimciler:
Herhangi bir alanda işletme (kafe, pastane, atölye, mağaza, lokanta, imalathane, Danışmanlık /
Eğitim hizmetleri) açacak olan girişimciler.
Tarım Üzerine Projesi Olan Girişimciler:
Tarım sektöründe faaliyet gösterecek girişimciler.
İşletmenin ortaklarından biri kadın olan girişimler.

Nasıl Faydalanabilir?

Krediden faydalanabilmek için girişimcilerin kurdukları firmalara uygulanacak yaş sınırı aşağıdaki gibidir:

Firma için Yaş Sınırı: Kredi başvurusu yapıldığı tarihte sektörlere göre firma yaşı aşağıdaki gibi dikkate alınacaktır.

Teknolojik girişimciler için kredi başvurusu tarihinde firmanın yaşı 3 yıldan az olmalıdır. Diğer tüm sektörlerdeki girişimciler kredi başvurusu tarihinde firmanın yaşı 1 yıldan az olmalıdır. Başvuracak girişimcilerin KOBİ kriterlerine sahip olması gereklidir.

Krediden yararlanmak için en yakın TEB Şubesine başvurmanız yeterli. TEB ve KGF’nin proje ve iş fikri değerlendirmelerinin ardından uygun bulunan girişimciler, teminatsız kredi kullanabilecek. Ayrıntılı bilgi edinmek için TEB şubelerine başvurabilir veya Bankaya ait internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Hakkında Admin

Avatar of Admin
Sizlerde sitemizden iş fikirleri, hibe & destek fonları, banka kredileri, bayilik fırsatları, evden para kazanma ve internetten para kazanma imkanları hakkında bilgi edinebilir. Bizimle fikirlerinizi paylaşıp; fikrinizin gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz. www.yenibiriskurmak.com

Kontrol Edin

Atölye Kurulumu

Atölye Kurulumu

Eğitim sisteminin motor becerilerini ve teknik bilgiyi esas alan yapısının gelişmesiyle kurumlarda atölye sınıfları artmaktadır. …

Bir cevap yazın