A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Yeni İş Fikirleri / Düğün Asistanlık ve Danışmanlığı Yapmak
Düğün Asistanlık ve Danışmanlığı Yapmak
Düğün Asistanlık ve Danışmanlığı Yapmak

Düğün Asistanlık ve Danışmanlığı Yapmak

Düğün Asistanlık ve Danışmanlığı Yapmak

Çiftlerin düğünle ilgili her tür ihtiyacını karşılayan internet girişimlerinin sayısı artıyor. Müstakbel damat ve gelin ihtiyaçlarını hızlı bir şekilde karşılarken, düğünle ilgili alanlarda faaliyet gösteren firmalar ise hedef kitlelerine doğrudan ulaşıyor. Düğün hazırlıkları evlilik sürecinin en meşakkatli kısmını oluştururken bu süreçte iyi bir piyasa araştırması yapmak şart. Seçilecek davetiyeden davetliler için hazırlanacak düğün salonuna kadar çok sayıda ayrıntı çiftlerin gündemini belirliyor.

Tüm bu ayrıntılı işlerle tek tek uğraşmaktansa artık “Evlenirken ihtiyacınız olan her şey” sloganıyla evliliğe dair pek çok hizmeti tek elden veren internet girişimleri öne çıkıyor. Bu siteler, evlilik hazırlığı yapan çiftlere, düğüne dair her türlü hizmeti tek pakette sunarken bu alanda hizmet veren binlerce firmayla buluşturup en uygun fiyat seçeneğine ulaşmalarını sağlıyor. Düğünde kullanılacak çiçekten davetiye tasarımına onlarca kategoride hizmet sağlayan bu siteler yüzbinlerce çiftin düğün telaşını üstleniyor.

Düğün Asistanlık ve Danışmanlığı Yapmak
Düğün Asistanlık ve Danışmanlığı Yapmak

Düğün başına 25 BİN TL

Düğün piyasası yaza doğru hareketlenirken pazardaki rakamlar da dikkat çekiyor. Türkiye’de evlenecek çiftlerin yarattığı pazar büyüklüğü 35 milyar TL olarak tahmin ediliyor. Düğün pazarı, çok geniş bir yelpazede sektöre hitap ediyor; nikah şekerinden davetiyeye, gelinlikçiden çiçekçiye, yiyecek içecekten kuyumculuğa, düğün mekanlarından balayı firmalarına kadar geniş bir yelpazeden bahsediyoruz.

Düğün başına ortalama 25 bin TL harcandığı hesaplanıyor. Pek çok durumda bu rakam 50 bin TL’ye kadar çıkıyor. Bir düğüne ortalama 250 kişi davet ediliyor. Türkiye’de yılda ortalama 600 bin çift evlenirken bu rakam ABD’de 3 milyon olarak kayda geçiyor. Türkiye’de yılda ortalama 160 bin düğün yapılıyor. Dolayısıyla düğün sektörü sadece düğün firmalarına dokunmakla kalmıyor farklı şehirlerde yapılan düğünlerde seyahat ve konaklama sektörlerine, düğüne katılacak misafirler için tekstil perakende sektörüne ve evlenecek çifte verilecek altın ve kuyum sektörlerine kadar pek çok sektöre ve alana temas ediyor.

Yüzlerce kalem iş

Düğün öncesinde hazırlık işlemleri çiftler için sadece düğün salonu bulmakla bitmiyor; yüzlerce kişiye gönderilecek davetiyesi, düğünde kullanılacak çiçeği, ikramları, gelinliği, gelin arabası süslemesi, balayı gibi onlarca işi var. Evlilik hazırlığında olan çiftlerin düğüne hazırlığa başlama aşamalarından, balayına kadar her şey hakkında bilgi alabilecekleri, evliliklerini planlayabilecekleri internet girişimleri bu hizmetleri bir paket eşliğinde sunarken onlara da bir rehber niteliğinde yardımcı oluyor. Bu siteler farklı iş modelleri ile çalışıyor, ancak esas olarak düğünle ilgili hizmet veren şirketlerin reklamını alarak veya bu şirketlerle üyelik üzerinden anlaşma yaparak kazanç sağlıyor.

İki tür kazanç modeli var

“Çiftlerin bu sürece hazırlanması bir yıl sürüyor, bu zaman diliminde onlara gelin arabasından kullanılacak çiçeklere kadar her türlü planlamada yardımcı oluyoruz, il ve ilçe bazında hizmet duyulan her şey listeleniyor. Firmalar için yıllık paket üyelik fiyatları bin ile 5 bin arasında değişiyor.

Sitede Teknosa, Oleg Cassini, Altınbaş gibi şirketlerin evlenecek çiftlere özel projeleri yer alırken bankalarla da işbirliği yapılarak evlenecek çiftelere özel düğün kredisinde destek sağlanıyor. 150 şirketin dahil olduğu düğün-mevsimi.com’un aylık 60 bin ziyaretçisi var. Sitede reklam alanı ve üyelik üzerinden işleyen iki türlü kazanç modeli var. Saha ekipleri üye olacak şirketleri yerinde ziyaret ediyor ve bu şirketler bir eleme sürecinden geçiyor. “En önemli şey fayda üretmek, piyasada herkes bu işi yapabileceğini sanıyor ama satış ve dijital pazarlama bilmeden bunu yapmak zor” diyen Özuruk, ilerleyen dönemde mobil platformlarda yer alacaklarını da belirtiyor.

Yatırıma açık

“Yatırım konusunda çok sayıda talep almaktayız fakat kendi öz sermayemiz zaten fazlasıyla kuvvetli. Bu nedenle şu an için herhangi bir ek yatırıma ihtiyaç duymuyoruz. Ancak yatırım fikrine de kapalı değiliz, güçlü bir teklife sıcak bakabiliriz” diyen Lokmacıoğlu, İstanbul’un Avrupa’nın en büyük düğün pazarı şehirlerinden biri olduğunu ve bu nedenle sektörün her yıl büyüdüğünü söylüyor.

Hakkında Admin

Avatar of Admin
Sizlerde sitemizden iş fikirleri, hibe & destek fonları, banka kredileri, bayilik fırsatları, evden para kazanma ve internetten para kazanma imkanları hakkında bilgi edinebilir. Bizimle fikirlerinizi paylaşıp; fikrinizin gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz. www.yenibiriskurmak.com

Kontrol Edin

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG)

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG)

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG) 2017 ÇAĞRISI 2. DÖNEMİ PANEL TAKVİMİ (17.10.2017) 1512-TEKNOGİRİŞİM SERMAYE DESTEĞİ PROGRAMI …

Bir cevap yazın