A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Yeni İş Fikirleri / Doğru İş Fikrini Bulmanın Yolları Hakkında
Doğru İş Fikrini Bulmanın Yolları Hakkında

Doğru İş Fikrini Bulmanın Yolları Hakkında

Doğru İş Fikrini Bulmanın Yolları Hakkında

Doğru iş fikrini bulmanın yolları; Girişimcilik yolculuğuna başlamak için doğru iş fikrini bulmak en öncelikli konulardan biridir. Herkes popüler bir şeyler yapmak ister. Yeni girişimciler için doymuş şişko bir pazara zaman ve kaynak harcamak yerine sıcak pazarların tadını çıkarmak daha isabetli olacaktır. Sıcak bir iş fırsatı bulmak ilk adımdır. Sıcak bir fikir bulduktan sonra bu fikrin hem pazar hem de kendiniz için akıllıca olup olmadığını değerlendirmelisiniz. Kendiniz için doğru olduğunu düşündüğünüz iş fikrini belirlerken aşağıdaki 5 faktörü aklınızda bulundurun:

Beceriler

Güçlü yönlerinizi kullanmanız zaman kayıplarının önüne geçmenize yardımcı olur. Yapmayı düşündüğünüz iş konfor bölgenizden uzaklaşmanızı gerektiriyorsa becerilerinizi yansıtan bir şeyler bulmanız sizin için daha iyi olabilir.

Tutku oyunları

Sürekli söylenen bir laf vardır: “Sevdiğiniz işi yapın ve para kazanmaya başlayın.” Ancak tutku denklemin sadece bir bölümüdür. Tutkunuz buzdolaplarıysa ve dünya buz çağına girdiyse pazarda buzdolabına ihtiyaç yoktur. Tutkularınız ı ve isteklerinizi bir taraf koymanız ve pazarın zorlu koşullarını gözden geçirmeniz hayati önem taşır.

Doğru İş Fikrini Bulmanın Yolları Hakkında

Gözlemci olun

Sıcak bir başlangıç yaptığınız takdirde diğer pazarlara da geçiş yapabilirsiniz. Bundan 18 sene önce ilk küçük ölçekli macerama başladığımda aynı işimi devam ettirseydim şu anda milyonluk bir şirketin sahibi olamazdım.

Elinizdeki para miktarının farkında olun

İş fikrinizi hayata geçirmek için gereken sermaye sahip misiniz? Değilseniz bunun için önce kaynak arayışına gitmeli ve kaynak bulamamanız durumunda kendi finansal ölçülerinizde bir iş kurmanız daha akıllıca olacaktır.

Uzun vadeli düşünün

Sıcak bir iş fırsatı kısa vadeli bir heves değil uzun vadeli bir trende dayanmalıdır. Yapmayı düşündüğünüz işi genel hatlarıyla gözden geçirin. Endüstri yıldan yılda büyümeye devam edecek mi? Pazara erken evrede mi giriyorsunuz yoksa pazar doymuş mu? Şirketlerin ve medyanın aldatıcı reklamlarının ötesine geçin ve trendlerden geçici heveslere kadar olan kadar her şeyi inceleyin.

Yeni bir iş kurmak kolay bir girişim değildir. Kendiniz için doğru olan işi bulmanız zaman alabilir.

Hakkında Admin

Avatar of Admin
Sizlerde sitemizden iş fikirleri, hibe & destek fonları, banka kredileri, bayilik fırsatları, evden para kazanma ve internetten para kazanma imkanları hakkında bilgi edinebilir. Bizimle fikirlerinizi paylaşıp; fikrinizin gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz. www.yenibiriskurmak.com

Kontrol Edin

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG)

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG)

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG) 2017 ÇAĞRISI 2. DÖNEMİ PANEL TAKVİMİ (17.10.2017) 1512-TEKNOGİRİŞİM SERMAYE DESTEĞİ PROGRAMI …

Bir cevap yazın