A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Hibe & Destek Fonları / Devletten Hibe Kredi Nasıl Alınır
Devletten Hibe Kredi Nasıl Alınır
örnek hibe projeleri

Devletten Hibe Kredi Nasıl Alınır

Devletten Hibe Kredi Nasıl Alınır

Hibe kredi nedir, kimler alabilir, gerekli evraklar nelerdir? Ülkemizde bir çok sektör için hibe kredi ve teşvik imkanları sunulmaktadır. Bu imkanların başında büyükbaş, küçükbaş veya kümes hayvancılığı gelirken arkasında ise kendine kazanç kapısı olarak işletme kuracak olan girişimciler gelmektedir. Sadece hibe bu saydığımız sektördeki kobi veya girişimci vatandaşlarımıza işletme kurmak için verilmek ile kalmayıp saydığımız sektörde yer alıp işini yada hayvanlarını çoğaltmak isteyenler için de verilmektedir. Tüm bu sektördeki vatandaşlarımız için aşağıdaki başlıklar imkanlardan nasıl faydalanabilecekleri açıklayıcı bir şekilde izah etmektedir.

Hibe kredi nedir?

Sözlük anlamı olarak her hangi bir taşınır veya taşınmaz mal, mülk, para vb. lerin hiç bir karşılığı olmadan kişi veya kişilere verilmesine denir. Türkiye’de vatandaşlarımıza hibe imkanlarını sunan tek kurum KOSGEB ve devlete bağlı kurumlardır.

Hibe kredi nasıl alınır?

İş yeri kurarak kendi işinizi yapmak isteyenler için devlet tarafından kurulan KOSGEB geri ödemesiz kredi alabilirsiniz. Devlet vatandaşlara neden geri ödemesiz kredi verir bunu kısa olarak açıklamak gerekir ise devlet ülkenin iş gücünün artırılması ve işsizliği en alt seviye indirilmesi için yeni girişimcilere ihtiyaç duymaktadır. Hibe krediyi de bu yüzden sadece yeni girişimcilere bir nevi teşvik amacı ile vermektedir. Devlet sadece hibe kredi vererek iş yerlerinin açılmasını teşvik etmek ile kalmayıp açmış olduğunuz ve 1 sene hizmet veren bütün girişimcilerinde faizsiz kredi vermektedir. Bu imkanlardan yararlanmak isteyen tüm vatandaşların halkımız tarafın KOSGEB kursları olarak bilinen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimine girmeleri gerekmektedir.

KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi

Devlet destekleri alarak iş yerlerini kurmak veya faizsiz kredi almak isteyenler bir kaç uygulamadan geçmeleri gerekmektedir. İlk olarak il veya ilçeniz deki İŞ-KUR veya KOSGEB birimlerine şahsen başvurarak kayıt olmanız gerekmektedir. Devlet teşvik amacı ile verdiği paranın gerçekten iyi bir iş için kullanılmasına önem vermektedir. Bu yüzden yeni girişimcilere 15 gün süren ve toplamda 70 saat olan girişimcilik eğitimi verilmektedir. Bu eğitimler kurumda görevli uzmanlar tarafından verilmekte ve sizler için en uygun iş yeri projesi nasıl hazırlanır kurulan işletmenin uzun vadeli ayakta kalabilmesi için neler yapılması gerektiği öğretilmektedir.

Devletten Hibe Kredi Nasıl Alınır
devletten hibe kredi nasıl alınır

Hibe kredi almak için belkide en önemli adım iş yeri projesi hazırlanmasıdır. Eğer ki elinizde iyi bir iş yeri projeniz yok ise devlet teşvikleri almazsınız. KOSGEB ‘in düzenlemiş olduğu bu eğitimi alan ve başarı ile bitirenlere girişimcilik sertifikası verilmektedir. Sertifikayı alan kursiyerler atık iş yerlerini kurabilirler ve devlet desteklerini almak için başvuruda bulunabilirler. Tabi bunun için aşağıdaki evrakların ve adımlarında yapılması gerekmektedir.

Kobi Beyanname ve Dokümanı Hazırlanması

Devlet desteklerin faydalanmanız için KOSGEB bir kaç evrak talebinde daha bulunacaktır. Bunlardan bir tanesi de Kobi beyannamesi ve Kobi bilgisi dokümanı çıktısının alınmasıdır. Bu her iki beyannamede aynı ekranda yer almaktadır. Kobi beyannamesi nasıl oluşturulur ve çıktısını nasıl alınır ve aynı şekilde kobi bilgisi dokümanı çıktısının nasıl alındığını bilmeyen kobiler ve girişimciler lütfen resimli anlatım için tıklayınız.

Diğer Evrakların Tanzimi

Devlet desteği alacak olan kobiler veya girişimciler yukarıda belirttiğimiz girişimcilik sertifikası, kobi beyannamesi dokümanı, kobi bilgisi dokümanını hazırladıktan sonra artık kredi baş vurusunu yapmaları için önlerinde bir kaç adım daha kalmaktadır. Bahsi geçen evrakların dışında aşağıdaki diğer evraklarda tanzim ederek, başvurunuzu ilgili birimin Genel Müdürlüğüne yapabilirsiniz.

 1. İmza beyannamesi ve sirküleri
 2. Ticari veya Esnaf Sicil Gazetesi
 3. Faaliyet Belgesi
 4. İş Yeri Projesi

Özel bir TV programına katılan kurum başkanı Sn. Recep BİÇER tarafına sorulan soruları sizler için cevapladı. Programı buraya tıklayarak izleyebilirsiniz

Hakkında Admin

Avatar of Admin
Sizlerde sitemizden iş fikirleri, hibe & destek fonları, banka kredileri, bayilik fırsatları, evden para kazanma ve internetten para kazanma imkanları hakkında bilgi edinebilir. Bizimle fikirlerinizi paylaşıp; fikrinizin gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz. www.yenibiriskurmak.com

Kontrol Edin

Atölye Kurulumu

Atölye Kurulumu

Eğitim sisteminin motor becerilerini ve teknik bilgiyi esas alan yapısının gelişmesiyle kurumlarda atölye sınıfları artmaktadır. …

2 Yorum

 1. Avatar of Admin

  Kolaylıklar dilerim. Umarım azim ve bilgiyle ulaşmak isteğiniz noktaya sorunsuz ulaşırsınız.

 2. Avatar of Admin

  Hibe krediler için gerçekten çok güzel bilgiler aktarmışsınız. Hibe kredi almak isteyenlerin bu bilgiler doğrultusunda daha sağlıklı ilerleme kaydedecektir. Teşekkürler. Linki yayınlar mısınız bilemem ama bizde acil para ihtiyacı duyanlar için faydalı olabileceğini düşündüğümüz kaynak linke göz atmalarını tavsiye ederiz.

  Link: https://kredispara.com/acil-nakit-para-isteyenlere-oneriler/

Bir cevap yazın