A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Hibe & Destek Fonları / Devlet Hibesi Nasıl Alınır
Devlet Hibesi Nasıl Alınır
AB Yeni Bir Şirket Kurmak

Devlet Hibesi Nasıl Alınır

Devlet Hibesi Nasıl Alınır

Devlet destekleme kredisi; Devlet tarafından, sosyal refahın sağlanması ve ekonominin kalkınması amacıyla bazı sektörlerde devlet destekleme kredisi verilmektedir. Devlet destekleme kredisi nasıl alınır, devlet desteklemeleri nasıl alınır, 2015 yılı devlet desteklemeleri hakkında bilgiler vereceğiz.

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Başkanlığı

Ulusal kalkınma plan, program ve stratejilerinde öngörülen ilke ve hedefler çerçevesinde, Avrupa Birliği ve uluslararası kuruluşlardan sağlanan kaynakları da kapsayacak şekilde, kırsal kalkınma programlarının uygulanmasına yönelik faaliyetleri gerçekleştirmek ve 04.05.2007 Tarih ve 5648 Sayılı Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Kuruluş ve Görevleri Hakkında Kanun ile verilen görevleri yerine getirmek üzere, kamu tüzel kişiliğini haiz, idarî ve malî özerkliğe sahip, özel bütçeli, bu Kanunda hüküm bulunmayan hallerde özel hukuk hükümlerine tâbi ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının ilgili kuruluşu olmak üzere Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (Devlet Destekleme) kurulmuştur.

Biz kredi değil hibe veriyoruz

Bazı bankalar devletle yapmış oldukları anlaşmalar çerçevesinde 0 faizli, faizsiz ve uzun vadede geri ödemeli krediler vermektedirler. Ancak tarım ve kırsal kalkınmayı destekleme kurumu, bu bankalara bağlı olmayıp 0 faizli geri ödemesiz hibe kredi vermektedir. 24-28 Mart 2015 tarihleri arasında Konya’da düzenlenen 13. Uluslararası Tarım, Tarımsal Mekanizasyon ve Tarla Teknolojileri Fuarına katılan Başkan Ali Recep Nazlı, verdiği bir röportajda, “Hayvancılıktan turizme kadar birçok farklı alanı yüzde 50 ile 65 arasında desteklendiğini, Destek üst limitinin 3 milyon Avro. Yani yaklaşık 9 milyon TL tutarında bir yatırıma yüzde 50 ila yüzde 65 oranında hibe desteği sağlandığını, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumunun kamuoyunda kredi veren bir kurum olarak görüldüğünü söyleyen Nazlı, “Biz kredi değil hibe veriyoruz. Özellikle altını çiziyorum Devlet Destekleme olarak verdiğimiz parayı geri almıyoruz.

Vatandaş bu hibeyi aldıktan sonra faaliyetteki işletmeyi 5 yıl süre ile takibini yaparak da sürdürülebilinirliğini sağlıyoruz.” dedi. Büyükbaş ve küçükbaş besicilik ile süt hayvanı yetiştiriciliğinde bir milyon Avro’ya kadar yapılan projelerin yüzde 65’ine kadar hibe veriyoruz. Ayrıca bu yatırımlarda girişimci katma değer vergisinden (KDV) de muaf tutuluyor.” dedi.

Devlet destekleme nasıl alınır

Devlet destekleme kredisi alabilmek için, verilecek kredinin karşılığında talep edilen, tarım veya hayvancılık işi ile uğraşır durumda olmanız gereklidir. Devletin her bütçe yılında Bakanlık tarafından yayınla an ilanları ile devlet desteklemerinin hangi şartlar altında, hangi oranlarda yapılacağını incelemek gereklidir.

Hakkında Admin

Avatar of Admin
Sizlerde sitemizden iş fikirleri, hibe & destek fonları, banka kredileri, bayilik fırsatları, evden para kazanma ve internetten para kazanma imkanları hakkında bilgi edinebilir. Bizimle fikirlerinizi paylaşıp; fikrinizin gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz. www.yenibiriskurmak.com

Kontrol Edin

Atölye Kurulumu

Atölye Kurulumu

Eğitim sisteminin motor becerilerini ve teknik bilgiyi esas alan yapısının gelişmesiyle kurumlarda atölye sınıfları artmaktadır. …

Bir cevap yazın