A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Yeni İş Fikirleri / Davetiye Katlama İşi Yapmak
Davetiye Katlama İşi Yapmak
davetiye işi yapmak

Davetiye Katlama İşi Yapmak

Davetiye Katlama İşi Yapmak

İlk olarak çevremde bulunan matbaaları buldum ve hani yabancı filmlerde olduğu benzer biçimde bir deftere not edip günde iki dükkâna uğramaya karar verdim. Matbaacılardan sonrasında davetiyecilere de uğramayı dikkatsizlik etmedim. Her gittiğim dükkâna bu şekilde bir iş olursa beni aramaları için yazışma adreslerimi bıraktım. Zaman içinde beni de aramaya başladılar ve bu işe başladım.

Evden Davetiye Katlamak Iyi mi Bir İştir?

Evden davetiye katlama işi fazlaca kolay bir iştir. Bundan dolayı size 100’er tanelik balyalar halinde katlanmamış davetiyeler gelir ve tek yapmanız ihtiyaç duyulan doğru yerlerden davetiyeleri katlamaktır. Sadece bu iş kolay dedikse öyleki derhal kolay diye düşünmeyin yanlış yerlerden katladığınızda davetiyeleri kabul etmeyen ve size sinirli sinirli bakan bir işveren görebilirsiniz.

Evden davetiye katlama işi için anlaştığınız yer sizlere ilk olarak 100 ve katları olacak şekilde katlanmamış davetiye vereceklerdir. Bu davetiyeleri hazırlarken de belirli bir katlama cetveline gereksinim duyabilirsiniz. Ek olarak günümüzün çiftleri öyleki yalnız katlanmış davetiyelerden değil üstünde püsküllü, incili modellerden hoşlanıyor. İşi aldığınız yer size ek olarak birkaç süsleme daha yapmanızı söyledilerse bu fiyata da yansıyacaktır.

Evden Davetiye Katlama İşi Yapmak İçin Gerekenler

Davetiye katlama işine girmeniz halinde size gerekenlerin başlangıcında bir maket bıçağı bir örtü ve bir katlama cetveli gelecektir. Davetiyeler kartondan ya da daha ince kâğıtlardan oluştukları için etrafa kalıntılar dağılabilir. Bundan dolayı yere örtünüzü serin ve üstüne davetiyelerinizi açın. Katlanacak olan kısımların yanlış katlanmaması için uzun bir cetvel kullanmanız gerekir. Bu cetveli davetiyenin katlanacak olan kısımlarına yerleştirin ve kâğıdı ya da kartonu katlayın. Cetvel daha muntazam bir halde katlanmasını elde edecektir.

Davetiyelerde bir çok vakit katlama yapılırken küçücük çıkıntılar gözünüze çarpabilir. Kâğıtlarda oluşan bu çıkıntıları törpülemekte size düşebilir. Etrafın kâğıt olmasını istemiyorsanız kesinlikle geniş bir örtü seçin. Maket bıçağınızı kullanırken de dikkatli olun. Sonuçta elinizdeki bıçak davetiyeyi parçalayabilir. Dikkatli bir emek harcama ile bu işte kazanç sağlayabilirsiniz.

Davetiye Katlama İşi Yapmak
davetiye işi yapmak

Evden Davetiye Katlama İşi Ne Kadar Ek Gelir Kazandırır?

Evden davetiye katlama işi hakkaten karlı mı? İstediğim benzer biçimde kazanç sağlar mıyım diye düşünüyorsanız bu iş kesinlikle girmelisiniz. Bundan dolayı kendinize güvendiğinizde ve size uygun bir iş olduğuna karar verdiğinizde kolaylıkla kazanç sağlayabilirsiniz. Eğer el beceriniz iyiyse kesinlikle evden davetiye katlama işine girmelisiniz. Aksi halde el becerileriniz size destek olamayacak gibiyse kazançlı olamayabilirsiniz.

Günde 100 davetiye katlamanız halinde kazancınız 10-15 TL arası olacaktır. Esasen 200-300 davetiye katladığınızda bu miktar artacağı için sizde hatırı sayılır bir kazanç elde edebilirsiniz. Kapınıza kadar gelecek olan davetiyeler için belli bigün ayarlayıp siparişleri o güne teslim etmeniz gerekir. Doğal olarak ne kadar süratli olursanız o denli fazla da kazanç sağlayacağınızı ihmal etmeyin. Hatta 3-4 günlük işi bir günde yapmış olup tüm yedi gün rahatça kazançlarınızı da harcayabilirsiniz…

Hakkında Admin

Avatar of Admin
Sizlerde sitemizden iş fikirleri, hibe & destek fonları, banka kredileri, bayilik fırsatları, evden para kazanma ve internetten para kazanma imkanları hakkında bilgi edinebilir. Bizimle fikirlerinizi paylaşıp; fikrinizin gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz. www.yenibiriskurmak.com

Kontrol Edin

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG)

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG)

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG) 2017 ÇAĞRISI 2. DÖNEMİ PANEL TAKVİMİ (17.10.2017) 1512-TEKNOGİRİŞİM SERMAYE DESTEĞİ PROGRAMI …

Bir cevap yazın