A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Yeni İş Fikirleri / Çocuk Oyun ve Aktivite Merkezi Açmak
Çocuk Oyun ve Aktivite Merkezi Açmak

Çocuk Oyun ve Aktivite Merkezi Açmak

Çocuk Oyun ve Aktivite Merkezi Açmak

Dönemin değişmesi ile beraber karşımıza pek oldukca değişik yatırım alanı ve para kazanma yöntemi çıkıyor. İnsanların gereksinimleri doğrultusunda ortaya çıkan bu yatırım alanlarından bir tanesi de küçüklere yönelik eğlence ve eğitim yatırımları. Değişen yaşayışlar, evlatların eski zamanlardaki şeklinde sokağa salınamayışı, ailelerin bilinçlenmesi şeklinde faktörler neticesinde popüler bir hale gelen bu alan; pek oldukca girişimcinin de iştahını kabartıyor.

Sonuçta çocuklar için oluşturulan kreşler, oyun ve aktivite merkezleri, eğitim merkezleri pek oldukca çocuklu ailenin çoğunlukla ziyaret etmiş olduğu mekanların başlangıcında geliyor. İşte bundan dolayı bugün sizlere çocuklar için oyun ve aktivite merkezi açmaktan bahsedeceğim.

Son zamanların en popüler yatırım alanlarından kabul edilen çocuk oyun ve aktivite merkezleri, kar oranı yüksek olan işler içinde yer almıştır. Orta düzeyde sermeye sahibi olan girişimciler için oldukça uygun görünen çocuk oyun ve aktivite merkezleri, maliyetini kısa süre içinde çıkarması ve kazancının yüksek olması şeklinde nedenlerden dolayı pek oldukca kişinin ilgisini çekmektedir. Bilhassa büyük şehirlerde çoğunlukla karşımıza çıkan ve birbirinden değişik hizmetlerin sunulmuş olduğu çocuk aktivite merkezlerinin sayısı her geçen gün artmaktadır. Nitekim girişimciler bu alana gösterilen rağbetin ne kadar arttığını anlamış ve işin kazanç oranlarının yüksekliğini fark etmişlerdir.

Hem hanım hem de adamın iş hayatında yer alması, çağımızın insanoğlu üstündeki tesirleri, ebeveynlerin evlatlarının oynayabilmesi için güvenli bölgeler araması, ailelerin evlatlarının eğitim, oyun ve sosyalleşme gereksinimlerini yeterince karşılayamaması şeklinde faktörler bu durumda etkili olanlardan bazıları. Sonuçta biz sokaklarda kendi kendimize top oynar, ödevlerimizi kendimiz yapar, okul çağına ulaşmadan önce eğitim için bir ön hazırlık yapmazdık. Kısaca çoğumuz bu şekilde büyümüşüzdür. Fakat artık devir değişti ve çocuklar da bu değişimden nasiplenenler arasına girdi. Vakit, mekan, yaşam şartları, data mevzusundaki sonsuzluk…

İnsanların ağzından hep duymuyor muyuz “bu çocuklar akıl küpü” tarzındaki sözleri. Yeri geliyor 3 yaşlarında bir çocuğun sordurulmuş olduğu suali cevaplandıramıyoruz. Öte taraftan artık çiftlerin çoğu zaman tek çocukla yetindiğini ve bu durumda tek çocuk faktörünün de etkili bulunduğunu söyleyebiliriz. Şundan dolayı aileler evlatlarının öteki çocuklarla iletişimini güçlendirebilmek için de bu merkezleri tercih ediyor. Uzun lafın kısası, çocuk aktivite merkezlerinin gelecek yıllarda oldukca daha çok rağbet göreceğini ve bu alana meydana getirilen yatırımın artacağını söyleyebiliriz. Şu andaki durum üstüne düşünürseniz, zamanımızın bu tahminimi desteklediğini görebilirsiniz. Eğer siz de bu alana yatırım yapmayı düşünüyorsanız, aşağıdaki püf noktalara dikkat ederek çocuk aktivite merkezinizden oldukça iyi oranda kazanç elde edebilirsiniz.

Çocuk Oyun ve Aktivite Merkezi Açarak Para Kazanmak için Hangi Yöntemler İzlenir?

Bu işi hayata geçirmeye karar verdiyseniz hangi yöntemi izleyeceğinize karar vererek ilk adımınızı atabilirsiniz. Şundan dolayı çocuk oyun ve aktivite merkezi alanında izleyebileceğiniz 2 değişik yöntem vardır. Bunlardan birincisi, alanında isim yapmış şu demek oluyor ki markalaşmış firmaların bayiliğini alarak çocuk aktivite merkezi açmak, diğeri ise kendi markanızı oluşturmaktır. Her iki yöntemin de kendine bakılırsa avantajları ve dezavantajları bulunduğunu bilmelisiniz. Mesela, bayilik aldığınızda ne şeklinde hizmetler vereceğiniz bellidir. Ya da insanoğlu o kurumun adını bilmiş olduğu için size yaklaşımları oldukca daha değişik olacaktır. Fakat kendi markanızı yaratırken tüm detaylarla uğraşmak size kalacaktır. Reklam, hizmetler, personel seçimi, mekan bölgesi şeklinde… Sonuçta; hangi yöntem sizin için daha mantıklı görünüyorsa, o alana yönelmeli ve yöneleceğiniz alan hakkında daha detaylı araştırma yapmalısınız.

Eğlence Sektöründen Para Kazanmak

Çocuk oyun ve aktivite merkezi açarak para kazanmak istiyorsanız, ilk olarak bu mevzu hakkında tüm bilgileri öğrenmiş olmalısınız. Çocuk aktivite merkezi açmak için ihtiyaç duyulan ana para, çalıştırılacak personellerin ne şeklinde niteliklere haiz olması gerektiği, iş yerinizi açmak için ihtiyaç duyulan belge ve izinler, ne kadar büyük ölçekli bir iş kuracağınız, bölgenizde bulunan rakipler ve emek verme sitilleri şeklinde soruları tek tek cevaplamanız gerekiyor. Kısaca öyleki “bu iş oldukca kazançlıymış efendim, bir de ben gireyim” derseniz hüsrana uğramanız kuvvetle muhtemeldir. Çocuk aktivite merkezi açmak, uzaktan oldukca keyifli bir işmiş şeklinde görünebilir. Fakat işin içine girdiğinizde bu işin data, mesuliyet ve beceri gerektiren bir iş bulunduğunu anlarsınız. Sonuçta evlatların eline bir bebek bir otomobil verip, iki şarkı söyletmek demek çocuk aktivite merkezi açmak demek değildir. Bu işin tüm inceliklerini öğrenmeniz, ihtiyaç duyulan niteliklere haiz olmanız, reklamınızı iyi yapmanız, rakiplerinizin bir adım önüne geçmek için farklılık yaratmanız, kısacası titiz bir emek verme çıkarmanız gerekmektedir.

Mesela; çocuk aktivite merkezinizde ne şeklinde hizmetler sunacaksınız? Kaç yaş arası çocuk grubuna hitap edeceksiniz? Aktivite merkezinde çocuk sayısı kapasiteniz kaç olacak? Aileler için hususi bir alana yer verecek misiniz? Bu soruların cevapları oldukça mühim. Ek olarak son söylediğim faktörün öteki çocuk aktivite merkezlerinin önüne geçmeniz için oldukca etkili olacağını bilmelisiniz. Şundan dolayı ailelerin çocuklarını beklerken sıkılmaması için minik bir lobi ya da kafeteryaya haiz olmanız işletmeniz için bir artı olacaktır. Ekipman satın alırken de küçüklere sunacağınız hizmete bakılırsa eşya alacağınız için, ilk baştaki kararınızı doğru verdiğinizden güvenli olmalısınız.

Bu ekipmanlar içinde; sünger bloklar, top havuzları, boyama eşyaları, çeşitli kitaplar, kaydıraklar, evlatların yaratıcılığını güçlendirebilecek araç-gereçler, müzik aletleri şeklinde değişik ürünler olabilir. Ürün seçimine karar verecek olan sizlersiniz; sadece ürün ve hizmet çeşitliliğiniz ne kadar fazla olursa, o oranda alan kişi çekeceğinizi ve kazanç elde edeceğinizi düşünerek hareket etmelisiniz. Örneğin, aktivite merkezinde 3-5 yaş arası küçüklere hususi İngilizce dersi verebilir ya da değişik sanat emekleri yapabilecek bir eğitmenle anlaşarak hizmetinizi çeşitlendirebilirsiniz. Yada aktivite merkezinizin bir odasını çocuk spor merkezine çevirebilir, güvenli ekipmanlar eşliğinde evlatların hem keyifli hem de sıhhatli saatler geçirmesini sağlayabilirsiniz. Aktivite merkezinizde ne kadar değişik hizmet olursa, aileler tarafınca tercih edilme olasılığınızın o denli artacağından güvenli olabilirsiniz.

Mekan seçiminizi yaparken de bazı faktörlere dikkat etmeniz icap ettiğini bilmelisiniz. Kısaca çocuklu aileler için uygun olmayan bir bölgede çocuk aktivite merkezi açarsanız, büyük olasılıkla sinek avlayan işletmeciler arasına girersiniz. Bunun yerine avmleri, konut siteleri, işlek caddeler şeklinde mekanlara odaklanırsanız; ilk adımınızı doğru atmış olmuş olursunuz. Bilhassa de avmlerinde oluşturulan çocuk aktivite merkezlerinin epey iyi kazanç elde ettiğini söyleyebiliriz. Şundan dolayı anne-babalar alışveriş yapmış olup kafeteryalarda kahvelerini yudumlarken, evlatlarının güvenilir bir ortama bırakmak isteyeceklerdir. Bu hem çocuk hem de ebeveyn için keyif verici olacaktır. Sonuçta bu işten hakkaten para kazanmak istiyorsanız, yukarıda bahsettiğim noktaları da hesaba katarak araştırma yapmanız ve adımlarınızı doğru atmanız gerekiyor.

Kimler Çocuk Oyun ve Aktivite Merkezi Açarak Para Kazanabilir?

Bu iş kimler için uygun derseniz, yukarıda bahsettiğim işlerin altından kalkabileceğini düşünen hepimiz için diye yanıt verebilirim. Şundan dolayı çocuk oyun ve aktivite merkezi işi, ihtiyaç duyulan ana paraya ve bu şekilde bir işyerini layıkıyla işletebilecek niteliklere haiz olan hepimiz için uygundur. Öte taraftan bu işi yapmak isteyenlere nacizane önerim, bölgenizdeki çocuk aktivite merkezlerini dolaşmanız ve kendinizi bu şekilde bir yerin sahibi olarak düşünmeniz olacaktır. Etrafta koşuşturan yumurcaklar, bir ihtimal mekanınızda yaralanmış evlatların sinirli anne babaları, işini doğru yapmayan personel şeklinde olumsuzluklar olabilir. Tüm bunların üstesinden gelebilecek misiniz? Eğer kafi araştırma yaptıktan sonrasında bu hala size cazip görünüyorsa, o süre asla durmayın derim. Demek ki yeni kazanç kaynağınız çocuk oyun ve aktivite merkezi olacak!

Çocuk Oyun ve Aktivite Merkezi Açarak Ne Kadar Para Kazanılır?

Bu işten elde edeceğiniz kazanç da izleyeceğiniz yöntemlere bakılırsa değişkenlik gösterecektir. Örneğin eğer bayilik yöntemiyle çocuk aktivite merkezi açtıysanız, bayiliğini aldığınız firmayla yaptığınız antak kalma kazancınızı belirleyen unsur olur. Mesela; A şirketi size % 25 kar marjı vaat ederken, B şirketi % 35 kar marjı vaat etmektedir. Ya da bir firmanın bayiliğini aldığınızda yatırımınızı ilk 6 ay içinde çıkartırken, bir diğerinde ise 1 yıl sonrasında çıkartırsınız. Öte taraftan kendi aktivite merkezinizi açmak istiyorsanız, elde edeceğiniz gelir yaptığınız yatırıma ve hizmet çeşitliliğine bakılırsa değişecektir.

Sonuçta bu sektör hakkında daha çok data edinmek istiyorsanız; birkaç tane çocuk aktivite merkezi yöneticisiyle konuşmanızı, mevzuyla ilgili forumlara üye olmanızı ve daha oldukca araştırma yapmanızı tavsiye ederim. Yaptığınız araştırmalar neticesinde kazanmış olduğunuz detayları sistemli bir halde sıralama haline getirin, işi yapacakmış şeklinde her şeyin fiyatını tek tek yazın. Tahmin ettiğiniz alan kişi sayısı, günlük cironuz şeklinde sonuçlara varın. Eğer hesaplamalarınız sonucunda karşınıza çıkan miktar sizi memnun ediyorsa, yeni girişiminiz niçin çocuk oyun ve aktivite merkezi olmasın ki?

Hakkında Admin

Avatar of Admin
Sizlerde sitemizden iş fikirleri, hibe & destek fonları, banka kredileri, bayilik fırsatları, evden para kazanma ve internetten para kazanma imkanları hakkında bilgi edinebilir. Bizimle fikirlerinizi paylaşıp; fikrinizin gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz. www.yenibiriskurmak.com

Kontrol Edin

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG)

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG)

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG) 2017 ÇAĞRISI 2. DÖNEMİ PANEL TAKVİMİ (17.10.2017) 1512-TEKNOGİRİŞİM SERMAYE DESTEĞİ PROGRAMI …

Bir cevap yazın