A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Yeni İş Fikirleri / Çin’den Oyuncak İthalatı
Çin'den Oyuncak İthalatı

Çin’den Oyuncak İthalatı

Çin’den Oyuncak İthalatı

Çin’den oyuncak vb. ürünleri ithal etmek ” Çin’den satın alıp Türkiye’ye getirmek ” istiyorsanız aşağıdaki makaleyi dikkatlice okumanızda yarar var. Zira Çin’den oyuncak gibi malzemeleri almak oldukça riskli bir tedarik olabilir. Çinli firmalar ürünleri ucuza mal edebilmek adına sağlığa zararı olabilecek malzemeleri kullanmaktan kaçınmazlar. Dolayısıyla alıcının ürünleri satın almadan önce mutlaka Türkiye’ye numune getirip, bunları test laboratuvarlarında araştırmaya tabi tutmasında fayda vardır. Eğer bu tip bir araştırma yapılmaz ise ürünler gümrük çekim işlemleri sırasında yapılan kontroller neticesinde ülkemize girişine izin verilmeyebilir. Bu durumda ürünleri ya Çin’e geri göndermeniz ya da gümrüğe terk etmeniz gerekecektir. Her iki koşulda da sizler için çok büyük bir maliyet oluşacaktır.

Çin’den İthalat yapmak İstiyorum diyen Girişimciler için önemli bilgiler; Gümrük Müşavirliği ve Danışmanlık Hizmetlerininin yanı sıra müşterilerimize daha iyi bir hizmet verebilmek için özellikle İthalat işlemlerine yeni başlayacak müşterilerimizin en önemli sorunun ÇİN’de güvenilir bir ekip bulamadığını ve buna bağlı olarak bir takım sorunlar yaşadıklarını gördük.Bu sorunlar kısaca kimi zaman pahalı fiyatlar, Kalitesi düşük mallar,Zamanında teslim edilmeyen mallar ve buna bağlı olarak maddi zarara uğramak olarak sıralayabiliriz. Bize de müşterilerimize sadece Gümrük Müşavirliği Hizmeti vermekle kalmayıp, Çinden İthalat yapmak (mal getirmek )istiyorum diyen Müşterilerimizin ÇİN’den getiremek istedikleri ürünler için ÇİN’deki ortak firmamız ile fiyat ve pazar araştırması yaparak, ürünlerinizi Çinden Türkiye’ye Deponuza kadar teslim fiyatı veriyoruz.

Çin'den Oyuncak İthalatı
Çin’den Oyuncak İthalatı

Fiyat Araştırma Fiyat ve Üretici Araştırması

Çin’den İthal (İthalatını yapmak istediğiniz mallar için) etmek istediğiniz ürün ile alakalı kapsamlı pazar araştırması yaparız. Araştırma ekibimiz araştırmalarını; güvenilirlik, kalite, profesyonellik, rekabetçi fiyat ve zamanında mal teslimi konularını baz alarak yapar. Araştırma sonrası sonuçları en kisa zamanda tarafınıza rapor halinde sunarız. Sizce fiyat olarak makul olan üreticilerden numune talep eder, sizlere ulaştırırız.

Fabrika Denetlemeleri

Fabrika denetimiÇinden ithalatını yapmak istediğiniz Sipariş vermeyi düşündüğünüz mallar/ürünler ile alakalı fabrikaları ziyaret ederek, aklınızda oluşabilecek şüpheleri ortadan kaldırırız. Fabrika güvenilirliğini denetlerken aynı zamanda, kalite standart belgeleri, sertifikaları inceleniriz. Üretim kapasitesini, çalışanların tutumunu, firmanın profesyonelliğini gözlemler, fotoğraf ve video çekimlerinin de olduğu ayrıntılı denetim raporu düzenleriz.

Pazarlık ve Sözleşme

Çok akıcı Çince konuşabilme, Çin pazarını ve Çinlileri yakından tanımanın avantajı ile, sözleşme ve Proforma faturanın eksiksiz hazırlanmasını sağlar, ödeme koşulları, mal teslim tarihi, pazarlık gibi konularda maksimum avantaj elde etmenize yardımcı oluruz

Çin’de Sipariş ve Üretim

Çin’den İthalat yapmak istediğiniz ürünler/mallar için Fiyat, kalite ve standartlar kesinleştirildikten sonra anlaşmada belirlenen avans ödenir ve üretim başlar. Belirlenen mal teslim tarihinden sapmayacak şekilde malların üretilmesi için firmalar ile sürekli iletişim halinde oluruz ve size düzenli bilgi akışı sağlarız

Çin’den İthal ürünler için Kalite Kontrolü

Üretim esnasında kalite kontrollerini gerçekleştiririz, ürünün istenilen standartlara uygun olup olmadığını denetler, üretilen üründen rastgele numune seçerek alıcıya ulaştırırız. Ürünün herhangi bir testten geçmesi gerekiyorsa test merkezlerine bizzat giderek sizin adınıza test işlemini gerçekleştiririz. Böylece sahte test raporları düzenlenmesini engelleriz.

Çin’de Mal Teslimi ve Konteyner Yükleme

Çinden ithalat yapmak istediğiniz Ürünler/Mallar yüklemeye hazır olduğunda fabrikayı tekrar ziyaret ederek Ürünleri/Malları düzenler, son kontrolleri yaparak, evrakları kontrol ederiz. Konteyer kapatma işlemini fabrika ile beraber yürütürüz.

Resmi Evrak Takibi

Mal çekme esnasında gerekli olacak evrakların hazırlama sürecinde üreticilerle iletişim halinde oluruz. Proforma, Paketleme listesi, kalite standart belgeleri, test raporları… gibi resmi dokümanların tarafınıza eksiksiz ve doğru gönderilmesi için son kontrolleri yaparız.

Çince tercümanlık ve Rehberlik

Fuar organizasyonlarında, fabrika gezilerinde, iş anlaşmalarında sorunsuz bir şekilde tam verim almanız için çok iyi Çince bilen tercümanınız hizmetinizdedir. Havaalanında karşılama-uğurlama, otel rezervasyonu, iş seyahat planı, tren-uçak biletlerinin temini, araç kiralama, ucuz alışveriş noktaları, damak tadınıza uygun restoran, eğlence yerleri, Türkiye ile ucuz konuşabileceğiniz telefon kartları gibi sorunları biz çözüyoruz. İşten arta kalan zamanlarda Çin iş seyahatinizi aynı zamanda bir tatile çevirmek, Çin kültürünü yakından tanımanızı sağlamak, Çin içerisinde rahat hareket edebilmenizi sağlamak amacıyla tercümanınız esnek çalışma saatleri ile hizmetinizdedir

Vize İşlemleri

Cin`e giris yaptiktan 30 gun icinde vizenizin uzatilmasi lazim.Bunun icin endiselenmenize gerek yok.Ortak firmamız ile bu islerinizi sizin yerinize biz yapariz.

Hakkında Admin

Avatar of Admin
Sizlerde sitemizden iş fikirleri, hibe & destek fonları, banka kredileri, bayilik fırsatları, evden para kazanma ve internetten para kazanma imkanları hakkında bilgi edinebilir. Bizimle fikirlerinizi paylaşıp; fikrinizin gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz. www.yenibiriskurmak.com

Kontrol Edin

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG)

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG)

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG) 2017 ÇAĞRISI 2. DÖNEMİ PANEL TAKVİMİ (17.10.2017) 1512-TEKNOGİRİŞİM SERMAYE DESTEĞİ PROGRAMI …

4 Yorum

 1. Avatar of Admin

  Merhabalar; çin’den 7 yıl boyunca oyuncak getirmiş birisi olarak sizlere birkaç tavsiye verebilirim.

  1- Mutlaka çinde ki bir oyuncak fuarına katılım. Ürünleri görün ve beğendiğiniz ürünlerin üreticisinden sizi fabrikasına götürmesini isteyin.
  2- Ürünlerden birer tane numune alın ve Türkiye’de bunların tüm testlerini yaptırın. Azo boyar ve tekstille ilgili tüm testleri geçmesi önemli. aksi taktirde getirdiğiniz ürünleri gümrükten çekemezsiniz.
  3- İlk siparişte ürünlerin ödemesini nakit yapmayın. Akreditif açın. Ürünleri gümrükte kontrol ettirin. eğer siparişini ettiğinizden farklı bir ürün varsa veya başka herhangi bir sıkıntı söz konusuysa ürünlerin ödemesini yapmayın.
  4- Çinde ki üretim sırasında ürünler üzerinde Türkiye gümrük işlemlerinde gerek olan etiketlemeleri mutlaka yaptırın. Ürünler geldikten sonra gümrükte etiketleme yapak çok ama çok zor.
  5- Detaylı bilgi almak için yenibiriskırmak@gmail.com a mail atabilirsiniz.

 2. Avatar of Admin

  çinden oyuncak ithal etmek istiyorum ve danışmanlık bilgisi almak istiyorum. telefonum 05424106141 ulaşırsanız beklerim.

 3. Avatar of Admin

  Merhabalar, size önerim çinden almayı planladığıniz ürünlerin içinde olduğu bir fuarı ziyaret etmeniz. Orada mutlaka çinli firmalar olacaktır. Eğer daha çok firmaya ulaşmak isterseniz de çinde ürün gamına göre inanılmaz büyük fuarlar yapılıyor. Onlar için planlama yapmanız.

 4. Avatar of Admin

  Merhabalar.
  Çinden ürün getirmek istiyorum.
  Bu konuda hizmet almak istiyorum
  Dönüşünüzü bekliyorum

Bir cevap yazın