A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Bayilik Fırsatları / Çiğ Köfte Bayiliği Ne Kadar Kazandırır
Çiğ Köfte Bayiliği Ne Kadar Kazandırır
çiğ köfte bayilik

Çiğ Köfte Bayiliği Ne Kadar Kazandırır

Çiğ Köfte Bayiliği Ne Kadar Kazandırır

Günümüzde yatırım yapmak için hatırı sayılı miktarlarda para tutan kişiler belki zor şartlarda tasarruf yaparak biriktirdikleri sermayelerinin çöp olmaması, paralarını katlayacak, kazandıracak bir işe ve işletmeye dönüştürmenin çabası içerisindeler. Bu konuda araştırma yapan girişimcilere büyük marka işletmelerin bayiliğini almak, arkalarında güçlü bir destekle ticaret yapmak çoğu zaman avantajlı geliyor. Tam da bu noktada hangi firma ve hangi sektör sorusu akıllara geliyor.

Geçtiğimiz 5 yılın bayilik istatistiklerine baktığımızda çiğ köfte dükkanı açmak pek çok yatırımcının tercihi olmuş ve günümüzde de bu yatırım seçeneği hızla artarak talep görmeye devam ediyor. Peki yatırımcılar niçin sermayelerini çiğ köfte işine yatırıyor? Bu sorunun cevabını ticari beklentilerini karşılayan yatırımcı ve sürekli büyüyen sektör tek başına işaret edebilir. Bunların yanında sermaye / kazanç bazında değerlendirildiğinde de çok küçük yatırımlarla 6 ay gibi bir sürede 2. İşletmeyi açabilecek kadar kar marjının olması da bu işe olan talebi açıklıyor.

Çiğ Köfte Bayiliği Ne Kadar Kazandırır
çiğ köfte bayilik

Tabi her sektörde olduğu gibi çiğ köfteci açmanın da bazı ekonomik riskleri mevcuttur. Bu konuda ayrıca bir araştırma yazısı hazırlayıp okuyucularımıza sunacağız. Bu yazımızın devamında çiğ köfte dükkanı açmak için yatırımcıları motive edeceğine inandığımız 5 sebep göstereceğiz. Umuyoruz ki tamamen piyasa araştırmalarına dayanan bu maddeler yeni girişimcilerin karlı bir yatırım yapmalarına vesile olacaktır.

Düşük Sermaye

Yatırımcısına kazandıran, pazardaki stratejileri ve ürün kalitesiyle kendisini kanıtlamış öncü bir firmadan çiğ köfte bayiliği almanın maliyeti 7 ila 15.000 TL ortalamasındadır. Bu da asgari ücretle dahi çalışan birinin yıl içerisinde yapabileceği bir birikim diyebiliriz.

Geleneksel Lezzet

Çiğ köfte tüketimi toplumumuzda geleneksel bir seviyededir. Doğu kültüründen yola çıkan bu eşsiz lezzet batıda da aynı ölçüde seviliyor ve tüketiliyor. Bu da pazardaki sürekli müşterinin varlığı demek oluyor ki yatırımcıya kalan ürününü sevdirmek, daha çok müşteriye ulaşmak için doğru yerde etkili bir pazarlamayla sunmak.

Marka Desteği

Çiğ köfte bayiliği veren firmalar kendi isimleri altında dükkan işletecek bayilerine sürekli ve etkili bir destek sunmaktadır. Bu bayiden çok firmanın kendi markasını devam ettirmek ve de büyütmek amacıyla yapmak durumunda olduğu bir şeydir. Reklam, hazır ürün, lojistik, pazarlama, personel eğitimi ve diğer pek çok destek sunularak bayiler desteklenir, kar sağlaması, dükkanı döndürmesi ve de büyümesi sağlanmaya çalışılır.

Ürün Yelpazesi

Çiğ köfte günümüzde lavaş, salata ve çok çeşitli sosların yanında sürekli gelişen yeni alternatifler ve aperatiflerle sunulmaktadır. Pek çok firma bu konuda yarış içerisinde olup, pazarda tercih sebebi olacak yeni yan ürünlerle gelişmeye devam ediyorlar. Bu da müşteri sürekliliğini ve hacmini arttırmaya yönelik önemli bir unsurdur.

Kar Marjı

Doğal olarak yatırımcının en büyük beklentisi budur. Evet, çiğ köfte bayiliklerinde kar marjı oldukça tatmin edicidir. Düz hesapla %150’ye varan kar oranları söz konusudur. Biraz daha detay verecek olursak; bir çiğ köfte dürümün maliyeti 1 TL iken satış fiyatı çoğu yerde minimum 2.5 TL’dir. 1 Kg. çiğ köftenin maliyeti 10 TL iken, satış fiyatı ortalama 25 TL’dir. Göreceğiniz üzere kar marjı oldukça yüksek bir sektördür.

Kar marjı konusunda daha detaylı bilgi için “Çiğ Köfte Bayiliği Ne Kadar Kazandırır” başlıklı yazımızı inceleyebilir, çiğ köfte bayiliği almadan önce bilinmesi gereken; gerekenler, gelir gider ortalamaları ve yatırımcılara tavsiyeler için “Çiğ Köfte Bayiliği Almak” başlıklı yazımıza geçebilirsiniz.

Yukarıdaki sebepler genel ortalamalar ve istatistikler doğrultusunda listelenmiş olup, serbest ekonomi dünyasında pek çok ekonomik değişken, alım gücü ve piyasalar dikkate alındığında hiçbir işletmenin %100 kar edeceği garanti edilemez.

Her yatırım ekonomik riskler gözetilerek ve bu riskler olabildiğince minimalize edilerek yapılmaktadır. Bizler de araştırmalarımız neticesinde düşük riskli olduğuna inandığımız ve pek çok kar eden işletmeye de şahit olarak güçlenen motivasyonumuz ile çiğ köfte bayilik işini ve avantajlarını sizlere sunuyor, tavsiye ediyoruz. Bununla birlikte doğru firma, lokasyon, yatırım maliyeti ve benzeri kiriterleri çok iyi araştırıp doğru bir tercih yapmanızı öneriyoruz.

Hakkında Admin

Avatar of Admin
Sizlerde sitemizden iş fikirleri, hibe & destek fonları, banka kredileri, bayilik fırsatları, evden para kazanma ve internetten para kazanma imkanları hakkında bilgi edinebilir. Bizimle fikirlerinizi paylaşıp; fikrinizin gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz. www.yenibiriskurmak.com

Kontrol Edin

Atölye Kurulumu

Atölye Kurulumu

Eğitim sisteminin motor becerilerini ve teknik bilgiyi esas alan yapısının gelişmesiyle kurumlarda atölye sınıfları artmaktadır. …

Bir cevap yazın