A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Yeni İş Fikirleri / Çevre Dostu İş Fikirleri
Çevre Dostu İş Fikirleri
iş kurmak isteyenler için öneriler

Çevre Dostu İş Fikirleri

Çevre Dostu İş Fikirleri

Çevrecilik artık kimseye çılgınca gelmiyor ve insanlar daha çevreci yaşamaya çalışıyor.

Küçük ölçekli işletme açmak isteyenler için çevreci bir işe başlamanın iki avantajı vardır. Birincisi çevrecilik algısı artmaya devam ettiğinden büyüyen bir pazarı hedeflemiş olurusunuz. İkincisi de çevreci bir işe başlayarak dünyanın daha iyi bir yer olmasına katkı da bulunduğunuz için büyük bir tatmin yaşarsınız.

İşte sizlere en iyi çevreci iş fikirleri:

1 – Tüketicilerin kendi ürünlerini yetiştirmelerine yardımcı olun

Kent insanı için küçük bahçeler: İnsanlar eskiye oranla yedikleri gıdaların nereden geldiğine ciddi anlamda dikkat etmektedir. Bu nedenle kendi gıdasını yetiştirmek isteyen insan sayısı her geçen gün artmaktadır.

Çevreci iş fikirlerinden biri tüketicilerin kendi sebzelerini yetiştirmesine fırsat veren küçük balkonlar için uyumlu tohumlanmış bitki tepsileridir.

Bahçe tasarımcısı olarak daha büyük ölçekli düşünürseniz çatı bahçeleri konusunda da uzmanlaşabilirsiniz.

Ayrıca yiyeceklerini evlerinde yetiştirmek isteyen insanlar için sera sistemleri kurabilirsiniz veya ekolojik tarımsal mücadele hizmetleri verebilirsiniz.

2 – Tüketicilerin enerji masraflarını kısmalarına yardımcı olun

Güneş enerjili ısınma sistemleri: Geleneksel enerji fiyatları yükseldiğinden güneş enerjili ısınma sistemleri işine girmek oldukça kazançlı hale gelmiştir. Enerji tasarrufu ve enerji masraflarının azaltılmasını sağlayan bütün çevreci iş fikrilerinin kazanma potansiyeli oldukça yüksektir.

Çevre Dostu İş Fikirleri
Çevre Dostu İş Fikirleri

Güneş panelleri veya rüzgar santralleri kurmak harika bir fikirdir ancak kurulumlar için birçok insanın bir araya gelmesi gerekir. Tabi ki bu yenilenebilir enerji işine giremeyeceğiniz anlamına gelmez. Örneğin güneş enerjili ısıtma sistemleri enerji maliyetlerinin ciddi anlamda düşmesini sağlar.

3 – Tüketicilerin temizlik yapmasına yardımcı olun

Çevre dostu temizlik ürünleri: Kirli çamaşırlardan araçlara kadar birçok şeyin temizlenmesi gerekir. Ancak artık insanlar paralarını sokağa atmak istemiyor ve çevreye zarar vermeyen temizlik malzemelerinden kullanmak istiyor. Bu bölümdeki en popüler iş fikirlerinden biri çevre dostu temizlik ürünleri satmaktır.

Temizlik işlerinde çevreyi koruyan bir yaklaşım benimsemek harika bir pazarlama stratejisidir. Ticari ve meskun temizlik işleri hala talep gören en popüler iş fikirleri arasındadır ve büyümeye devam etmektedir. Temizlik işinizde sadece çevre dostu ürünler kullanmanız bile size büyük rekabet avantajı sağlar.

4 – Tüketicilerin alternatifler bulmalarına yardımcı olun

Çevreci alternatifler: İnsanlar kullandıkları ürünlerin çevre dostu alternatiflerinden de bulmak ister. Ancak birçok durumda bu tür ürünleri yerel olarak bulmak zordur ve hatta imkansızdır. Örneğin ben uzun süre toprakta çözünen büyük boy çöp torbalarından bulmaya çalıştım. Yerel satıcılar konusunda başarısız olduktan sonra çöp torbalarını online olarak araştırdım ve sonunda buldum.

Araştırmalarımdan sonra oldukça kazançlı olacak bir iş fikriyle karşılaştım. Tüm ürünlere alternatif olacak çevre dostu ürünler satan bir e-ticaret sitesi açabilirsiniz.

5 – Tüketicilere ihtiyaçlarını nasıl karşılayabileceklerini gösterin

Yenilenebilir enerji danışmanlığı: Enerji fiyatları yükseldiğinden ve çevre dostu yaşam popüler hale geldiğinden bu yana her geçen gün daha fazla insan ve işletme çevreci olmaya başlamıştır. Ancak bu kişiler ve işletmeler tam olarak ne şekilde davranmaları gerektiğini bilmiyorlar. İşte bu noktada yenilenebilir enerji danışmanlığı fikri devreye girmektedir.

Yenilenebilir enerji danışmanları müşterilerinin yaşadıkları ortamı inceler ve yaşadıkları ortamın güçlü ve zayıf yönlerini analiz eder. Örneğin bir ev veya işyerinde kapı-pencere yalıtımı olmadığından ısınmak için gereğinden fazla enerji kullanılıyor olabilir.

Bazı yenilenebilir enerji danışmanlığı işletmeleri etkinlik yönetimi hizmeti de sunar. Bu çevreci iş fikrinde danışmanlık yapan firma reklamdan atık yönetimine kadar etkinliğin bütün yönlerini daha çevreci bir biçimde yürütülmesine yardımcı olur.

6 – Tüketicilere ulaşım alternatifleri sunun

Scooterlar ve bisikletler: Ulaşım birçok insanın değişmeye başladığı bir diğer alandır. Akaryakıt fiyatları eskiye oranla daha da yükseldiğinden insanların çoğu çevreci sistemlerle güçlendirilmiş yöntemleri tercih etmeye başlamıştır. Scooterlar ve bisikletler “hepsi bir arada” bir çözümdür çünkü scooter veya bisiklet kullandığınızda hem tasarruf etmiş olursunuz hem de çevre dostu olursunuz. Ayrıca pedal çevirmek daha sağlıklı bir insan olmanızı da sağlar.

Elektrikli bisikletlerin ve elektrikli scooterların popülaritesi her geçen gün artmaktadır. Şehirde yaşıyorsanız bisikletler ve scooterlar kiralayarak iyi kazanç elde edebilirsiniz.

7 – Çevre dostu inşaatlar yapmalarına yardımcı olun

Yeşil binalar: Yeşil binalar işi, fırsatlarla doludur. İnşaat firmaları, mimarlar, tasarımcılar ve müteahhitler yeşil binalar yapma konusunda uzmanlaşabilir. Örneğin bir müteahhit LEED ( enerji ve çevre dostu tasarımda liderlik ) sertifikası alabilir ve bir tasarımcı çevreye en az zarar veren malzemelere ve materyallere odaklanabilir.

Ayrıca yeşil binalarda kullanılan su tasarrufu sağlayan tuvaletlerden, kurtarılmış odunlara ve güneş enerjili ısıtma sistemlerine kadar her türlü çevre dostu ürünle alakalı bir iş de yapabilirsiniz.

Umarız ki yukarı da bahsettiğimiz fırsatlar sizi heyecanlandırmıştır. Çevreci iş fikirleri sayesinde yüksek kazançlar elde edecek olmanız ve gezegenin korunmasına katkıda bulunmanız bir girişimci olarak büyük bir tatmin duygusu yaşamanızı sağlayacaktır.

Hakkında Admin

Avatar of Admin
Sizlerde sitemizden iş fikirleri, hibe & destek fonları, banka kredileri, bayilik fırsatları, evden para kazanma ve internetten para kazanma imkanları hakkında bilgi edinebilir. Bizimle fikirlerinizi paylaşıp; fikrinizin gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz. www.yenibiriskurmak.com

Kontrol Edin

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG)

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG)

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG) 2017 ÇAĞRISI 2. DÖNEMİ PANEL TAKVİMİ (17.10.2017) 1512-TEKNOGİRİŞİM SERMAYE DESTEĞİ PROGRAMI …

Bir cevap yazın