A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Yeni İş Fikirleri / Cep Telefonu Dükkanı Açmak
Cep Telefonu Dükkanı Açmak
Cep Telefonu Dükkanı Açmak

Cep Telefonu Dükkanı Açmak

Cep Telefonu Dükkanı Açmak

Cep telefonu satışı kazançlı bir iş fikri olabilir. Bilhassa ikinci el telefonların oldukca ucuza alınması ve satışlarında yüksek kazançlar elde edilmesi sebebiyle oldukça büyük kazançlar elde edilebilmekdir. Cep telefonu dükkanı açmak için başlangıç yatırımı yapmanız gerekebilir sadece doğru bir halde işinizi kurarsanız yatırımınız mühim seviyede kar olarak size geri dönecektir. İş ortağınız ve bir pazarlama uzmanı ile beraber eksiksiz bir iş planı hazırlayın. Dükkanınızı nerede açacağınızı ve seçtiğiniz bölgeye uygun hangi ürünleri bulundurmanız icap ettiğini belirleyin.

Cep telefonu dükkanı iyi mi açılır?

1- Minik işletme uzmanlarıyla cep telefonu işletmenizi iyi mi açacağınızı detaylı bir halde planlayın. Bir plan hazırladığınız takdirde lüzumlu olan bütçeyi ve bununla beraber karşılamanız ihtiyaç duyulan öteki giderleri de tahmin edebilirsiniz.

2- Bankaları ve kredi veren öteki kurumları ziyaret ederek kredi prosedürleri ile ilgili detaylı informasyon alın. Lüzumlu olan başlangıç sermayesini sağlamak için başvuruda bulunun. Sizden vergi detayları, kredi kartı ekstresi, banka hesap durumu, aktiflerin kanıtı ve başka belgeler isteyeceklerdir.

3- Kredinin onaylanmasını bekleyin. Onayı aldıktan sonrasında başlangıç için lüzumlu olan sermayeyi elde etmiş olacaksınız. İlgili resmi kurumlara lüzumlu olan belgelerle başvurarak işletme ruhsatınızı alabilirsiniz. İşletme ruhsatı ve izinler için ücret ödemeniz gerekebilir.

4- Cep telefonu dükkanınız için yer araştırın. Değişik emlakçıların fiyatlarını karşılaştırın. Şehri turlayın ve sahibinden kiralık ve satılık olan dükksnlara bakın.

5- Kira sözleşmenizi imzalamadan ilkin dikkatlice gözden geçirin. Antak kalma koşullarının sizin için uygun olduğundan güvenli olun. Anlaşmayı kabul etmeden ilkin belgeleri gözden geçirmesi için bir avukata başvurabilirsiniz.

6- Envanterinizi satın alın. Yeni olan cep telefonu modellerinin yanı sıra ikinci el cep telefonları ve cep telefonu takıları satmak da oldukça karlıdır. Belli cep telefonu firmalarıyla piyasaya yeni çıkacak olan ürünler ve hususi modellerin duyurulmasıyla ilgili direkt anlaşmalar yapmış olursanız bulunduğunuz bölgede ciddi bir rekabet pozitif yanları sağlarsınız.

7- Açılışınızı planlayın. Hususi promosyon paketleriyle, anlaşmalarla ve “kısıtlı süre” satışlarıyla açılışınızı renklendirin. Bir tek ağızdan ağza reklam kafi değildir bununla beraber el ilanları ve gazete ilanları da kullanın.

Cep Telefonu Dükkanı Açmak
Cep Telefonu Dükkanı Açmak

Cep telefonu dükkanı açma şartları

Yalnız Telefon satış bölgeleri

a)Telefon satış Yetki belgesi

b)Bayi Sözleşmesi (Noter Tasdikli)

Tamirat ve Aksesuar satışı için

a)Komünikasyon cihazları bakım onarım ustalık belgesi

b)Her iki faaliyetin beraber yapılması halinde her iki madde şartlarının aranması

Cep telefonu dükkanı açmak için lüzumlu belgeler

1-Nüfus cüzdanı sureti ve ikametgah senedi .(muhtarlık tasdikli)

2-2 tane fotoğraf

3-Tapu fotokopisi.

4-Yapı kullanma izni kağıdı.

5-Kiralıksa kira mukavelesi aslı yada noter tasdikli sureti.

6-Vergi levhası fotokopisi.

7-İlgili Esnaf odası yada Tecim odası kaydı fotokopisi. (Alanya)

8-Sigorta yada bağ kur belgesi ,yada emeklilik cüzdanı fotokopisi.

9-Çöp konteynır alınacak ve faturası.

10-İşyerinde su var ise su abonesi kartlı sayaç takılacak

11-Aynı adrese daha ilkin verilmiş Açma ruhsatı var ise Belediyeye geri iade edilecek.

12-İtfaiyeden yangın önlemi alınmıştır raporu gelecek.

13-Emniyete kimlik bildiriminde bulunduğuna dair kimlik bildirimi belgesi fotokopisi.

14-İmza sirküleri,Tecim Sicil gazetesi fotokopisi (Şirket olması halinde )

15-C.Savcılığından yeni tarihindeki sabıka kaydı (sabıkası olanlar mahkeme kararları ile beraber)
getirilecek.

Not: Şartlar ve lüzumlu belgeler bir tek bilgilendirme amaçlıdır. Kati bilgiler için bağlı bulunduğunuz belediyeye başvurabilirsiniz.

Cep telefonu dükkanı açma maliyeti

Dükkanınızın lokasyonu, büyüklüğü ve işe alacağınız eleman sayısı maliyeti en oldukca etkileyen faktörlerdir. Bu sebepten dolayı kati bir maliyet vermek doğru olmaz. Maliyet averaj olarak 15 bin TL’den başlamaktadır. Açmak istediğiniz dükkan ile bizlere detaylı informasyon verdiğiniz takdirde sizin için sıhhatli bir maliyet çıkarabiliriz. Bunun için yazımıza yorum yapabilirsiniz.

Hakkında Admin

Avatar of Admin
Sizlerde sitemizden iş fikirleri, hibe & destek fonları, banka kredileri, bayilik fırsatları, evden para kazanma ve internetten para kazanma imkanları hakkında bilgi edinebilir. Bizimle fikirlerinizi paylaşıp; fikrinizin gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz. www.yenibiriskurmak.com

Kontrol Edin

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG)

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG)

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG) 2017 ÇAĞRISI 2. DÖNEMİ PANEL TAKVİMİ (17.10.2017) 1512-TEKNOGİRİŞİM SERMAYE DESTEĞİ PROGRAMI …

Bir cevap yazın