A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Tarım ve Hayvancılık / Çekirge Yetiştiriciliği
Çekirge Yetiştiriciliği
Çekirge Yetiştiriciliği.

Çekirge Yetiştiriciliği

Çekirge Yetiştiriciliği

Rekabetçi ekonomi, insanları daha yaratıcı olmaya zorluyor. Rekabet oranı düşük karlı bir iş kurmak istiyorsanız yeni iş alanları yeni girişimcilere sayısız fırsat sunmaktadır. Tuhaf olduğu kadar da kazançlı olan çekirge çiftliği açmak sizin için doğru bir seçenek olabilir.

Daha önceki yıllarda çekirge çiftliği açarak yurtdışına ihraç eden girişimcinin hikayesi dikkatleri bu sektöre çekmişti. Siz de lezzetiyle olmasa da kazancıyla girişimcilerin iştahını kabartan çekirgelerden para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Çekirge Yetiştiriciliği
Çekirge Yetiştiriciliği.

Neden çekirgeler?

Çekirge, balık avcılığı için harika bir yemdir ve sürüngen sahipleri tarafından atıştırmalık olarak satın alınır. Çekirgeleri büyütmek ve çiftleştirmek kolaydır ve 250 çekirge yaklaşık 12 TL’ye satılır. Rakam çok yüksekmiş gibi görünmese de her dişinin yaşam süresi boyunca günde 5 ila 10 arası yumurta bıraktığını da hesaba katın.

Kenarları 1 metre uzunluğa sahip bir kutu yaklaşık 1,000 tane çekirge alır ki bu da çekirge yetiştiriciliğini küçük bir alanda kolayca yapabileceğiniz anlamına gelir. Karlı olmasının yanı sıra çekirge yetiştirmek hayvanseverler için eğlenceli bir projedir.

Çekirge yetiştiriciliği nasıl yapılır?

 1. Acheta Domestica olarak bilinen gri çekirgeleri kafeste yetiştirmek çok kolaydır.
 2. Çekirge yetiştiriciliğine başlamak için birkaç temel malzemeye ihtiyacınız olacaktır:
 3. 75 litrelik kauçuk konteynır veya balık tankı
 4. 2 küçük yetiştirme konteynırı
 5. Her konteynıra uyacak kapaklar
 6. 3-4 kavanoz ( ekşi krema, yoğurt, tereyağ, vb. )
 7. 3-4 kağıt yumurta kutusu
 8. Alüminyum perdeleme ( metal olmak zorunda )
 9. Yapışkan bant
 10. Tıraş bıçağı veya bir çift tel makas ( plastik kesimi için kullanılacak )
 11. Pamuk
 12. Çer çöp
 13. Opsiyonel ısıtma yastığı

İki düzine yetişkin çekirge ile başlayabileceğiniz gibi bir düzine genç çekirge ile de başlayabilirsiniz. Çekirgelerin kaçmasını engellemek için alüminyum perdelemenin balık tankının üstüne konması gerekiyor. Ancak çekirgelerin nefes almaya da devam etmesi gerekiyor. Yumurta kutuları, pamuk ve çer çöp balık tankının içinde rahat bir habitat yaratmak için kullanılır.

Çekirgeleri satmak

Çekirgeleri satmak için en uygun yerler petshop ve yem dükkanlarıdır. Yerli yetiştiricilerden çekirge alıp almadıklarını önceden kontrol ettiğinizden emin olun.

Devler ligine girmek istiyorsanız uluslararası petshop’lardan bazıları ile görüşün çünkü bölge distribütörü olabilirsiniz.

Hakkında Admin

Avatar of Admin
Sizlerde sitemizden iş fikirleri, hibe & destek fonları, banka kredileri, bayilik fırsatları, evden para kazanma ve internetten para kazanma imkanları hakkında bilgi edinebilir. Bizimle fikirlerinizi paylaşıp; fikrinizin gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz. www.yenibiriskurmak.com

Kontrol Edin

Atölye Kurulumu

Atölye Kurulumu

Eğitim sisteminin motor becerilerini ve teknik bilgiyi esas alan yapısının gelişmesiyle kurumlarda atölye sınıfları artmaktadır. …

Bir cevap yazın