A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Tarım ve Hayvancılık / Çadırda Mantar Yetiştiriciliği
Çadırda Mantar Yetiştiriciliği
çadırda mantar yetiştiriciliği

Çadırda Mantar Yetiştiriciliği

Çadırda Mantar Yetiştiriciliği

Çadırda mantar yetiştiriciliği son aşama kolay ve kontrolü kolay bir üretimdir. Sadece yeni başlayanların uzaman yardımı almasında yarar var.Mantar yetiştireceğiniz ortam temiz bir ortam olmalıdır. Ortamda kesinlikle tahta ve ahşap ürünü bulundurulmamalıdır. Kompostların konulduğu odalarda eğer ki Ahşap ve tahta türevi malzemele var ise; bu istenmeyen mantarların çıkışı kaçınılmaz olur. Belirli bölgelerde yalancı mantar, amonyak mantarı, Azot mantarı yada karbondioksit mantarı da denilen mantar türü. Bizim mantar ile alakası yoktur. Kompostların sarmayan Bölgelerinde çıkar ve cıvık bir kıvamı vardır.

Oldukça acele bozulur ve Mürekkep kıvamında kirli bir görüntü bırakır ve bu ortamlar sineklerin sevilmiş olduğu bir ortam oluşturur. Acilen koparılarak Kompostlardan ve odadan uzaklaştırılmalıdır. Kompostların gereksinim duyduğu iklimsel şartlarının tamamlanmamış olduğuna işaret eder. Kompost konulmuş olan odada yapılması gerekenlerin işlemlerin hatalı yada tamamlanmamış bulunduğunun işaretidir. Mantar üretim hanelerde Karton ve kâğıt türevi ürün bulundurmayınız. Yeşil küf sebebi olabilecek gıdalardan uzak bir yer tercih ediniz.

Çadırda Mantar Yetiştiriciliği
çadırda mantar yetiştiriciliği

Mantar yetiştiriciliğine adım atmak isteyen fakat yer konumu mevzusunda mesele yaşayan yetiştirme talibi dostlar için kolay ve ucuz bir çözüm yolu olarak faydalandığımız bir yöntem. İstiridye mantar çadırları yalıtımlıdır. Sıcak ve soğuk geçirmezler. Ankara’da, çözüm ortağı olarak beraber çalıştığımız bir şirket tarafınca 3000 tl fiyatla satılmaktalar. Hollanda, dünya üstünde sera ve sera ekipmanları mevzusunda önder ülke konumundadır. Yalıtımlı istiridye mantar üretim Çadırı uzun senelerdir kullanılmaktadır. Dünya’nın birçok ülkesinde, mantarhaneler yalıtımlı çadır olarak dizayn edilmiştir.

İstiridye Mantar Çadırı Özelliklerini Şu Şekilde Sıralayabiliriz.

– Kurulumu zahmetsiz ve oldukça kolay.
– İstendiğinde sökülüp mekan değişikliği yapılabilmekte.
– Çadırlar bizlere, süratli bir halde üretime başlama olanağı sunarlar.
– Mantar çadırı, 3 saatte kurularak süratli mekan temini anlamına gelmektedir

  1. Ilk olarak biz kendi tohumumuzu üretebiliyoruz. Türkiye’de başka hiçbir şirket kendi miselini üretmiyor.
  2. Kompostumuz Pamuk kompostudur, pamuk kompostu yüksek verimli ve kalitelidir. Hastalıklara karşı dirençlidir. Çıkan İstiridye mantarı daha lezzetlidir.
  3. Her 100 metre kare yalıtımlı istiridye mantar üretim çadırına 20 ton pamuk kompostu koyabiliyorsunuz.
  4. Bizim Çadırlarımızın ön ve arka duvarında da yalıtım malzemesi kullanılıyor. Biz kesinlikle yalıtım malzemesi olarak ambalaj malzemesi kullanmıyoruz. Yalıtım malzemesi olarak 5 santimetre Taş Yünü yada 5 santimetre Cam yünü kullanıyoruz.
  5. Kurduğumuz istiridye mantar üretim çadırlarımızın içine ranza sistemi kuruyoruz. Öteki firmalar şeklinde askı sistemi şeklinde ustalaşmış olmayan uygulamalar kullanmıyoruz. İlk kurulum daha maliyetli olmasına karşın tercihimiz bu yönde. Askı sitemini tercih etmiyoruz sebebi ise ranza sisteminde içeriye 20 ton Kompost konulabilirken; askı sisteminde yalnız 12 ton yerleştirilebiliyor.

Hakkında Admin

Avatar of Admin
Sizlerde sitemizden iş fikirleri, hibe & destek fonları, banka kredileri, bayilik fırsatları, evden para kazanma ve internetten para kazanma imkanları hakkında bilgi edinebilir. Bizimle fikirlerinizi paylaşıp; fikrinizin gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz. www.yenibiriskurmak.com

Kontrol Edin

Atölye Kurulumu

Atölye Kurulumu

Eğitim sisteminin motor becerilerini ve teknik bilgiyi esas alan yapısının gelişmesiyle kurumlarda atölye sınıfları artmaktadır. …

Bir cevap yazın