A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Bitkisel Ürünler ve Tedavi / Bronşit Bitkisel Tedavisi
Bronşit Bitkisel Tedavisi
Sağlıklı Yaşam İçin İş Fikirleri

Bronşit Bitkisel Tedavisi

Bronşit Bitkisel Tedavisi

Bronşit bitkisel tedavi yöntemleri sayesinde bronşiti kolayca önleyebilir, hiçbir tedaviye gerek kalmadan da hastalığı atlatabilirsiniz. Bronşların virüslerden ve bakterilerden dolayı iltihaplanması sonucu oluşan bronşit hastalığı için birçok bitkisel tedavi yöntemi bulunmaktadır.

Bronşit hastalığı için doktorlar birçok ilaç önermektedir bunun yanı sıra sizde evinizde kolayca hazırlayabileceğiniz bitkisel kürler sayesinde bu hastalığı hızlı bir şekilde atlatabilirsiniz. Bronşite yakalandığınızda bolca sıvı tüketmeniz ve dinlenmeniz hastalığın seyri açısından büyük önem taşımaktadır. Bronşit tedavi sürecinde sigara içmekten de mutlaka uzak durmanız gerekiyor.

Bronşite İyi Gelen Bitkiler

Okaliptüs: Okaliptüs oldukça etkili bir balgam söktürücüdür. Okaliptüs buharı öksürüğe çok iyi geldiği gibi balgam söktürücü özelliği de bu hastalık için oldukça faydalıdır. Okaliptüs ağız yoluyla alınabileceği gibi, bitki çayı da hazırlanarak içilebilir. Okaliptüsün antiseptik etkisi bu hastalık için fayda sağlar ve boğazı da ferahlatır.
Sarımsak: Bronşit bitkisel tedavi yollarından birisi de bolca sarımsak yemektir. Çünkü sarımsak bronşite de iyi gelen antiviral ve anti bakteriyel kimyasallar içermektedir. Bronşite karşı bolca sarımsak yemenizde fayda vardır.
Duvar sarmaşığı yaprağı: Duvar sarmaşığı yaprağını taze ya da kurutulmuş olarak kullanabilirsiniz. Fakat fazlasının ishal, bulantı ve kusmaya neden olduğunu da önemle belirtelim.

Bronşit Bitkisel Tedavisi
Bronşit Bitkisel Tedavisi

Isırgan Otu: Isırgan da bronşite karşı fayda sağlayan en önemli bitkilerden birisidir. Isırgan kökü ya da suyunu bal ve şekerle karıştırıp tüketilmesi bronşite olduğu gibi astıma da çok faydalıdır. Yaprakları da çay yapılıp içildiğinde bronşite karşı en iyi çözüm yollarından biridir.

Ayrık otu: Ayrık otu bronşit bitkisel tedavi yöntemlerinden biridir. Uzun yıllardan beri solunum yolu ile ilgili rahatsızlıklarda ve enfeksiyonlarda kullanılan bir bitkidir. Ayrıca içerdiği E vitamini nedeniyle de solunum yolları iltihaplarına da çok iyi geldiği bilinmektedir.

Karaturp kökü: Bronşit tedavisinde karaturp kökünden taze hazırlanmış suyu kullanılmaktadır. Karaturp önce soyularak doğranır ya da rendelenir ve suyu çıkarılarak içilir. Günde 1 fincan içilmesi yeterli olacaktır. Çünkü oldukça keskin bir tadı bulunmaktadır. Suyunu sıkarak birkaç saat buzdolabında bekletip ardından içine şeker de karıştırarak içebilirsiniz.

Su teresi otu: Kuru su teresi otunun üzerine 1 bardak kaynar su dökerek içmeniz bronşite karşı oldukça faydalıdır. 2 gr kuru su teresi otu ile 1 bardak suyu demleyip bir süre bekletip içebilirsiniz. Yemeklerden sonra birer bardak içmeniz fayda sağlayıcıdır.

Ihlamur çiçeği: Bronşit tedavisinde kullanılan ve balgam çıkarılmasına fayda sağlayan bitkilerden birisi de ıhlamur çiçeğidir. 1 tatlı kaşığı ıhlamur çiçeği 1 bardak kaynar suda demlenerek biraz bekledikten sonra içilir. Günde birkaç kez içebileceğiniz bu kür sayesinde balgam çıkarmayı kolaylaştırabilirsiniz.
Rezene: Aynı şekilde bir tatlı kaşığı rezenenin üzerine bir bardak kaynar su dökerek 15 dakika kadar demlenmesini bekledikten sonra kürü içebilirsiniz. Günde birkaç kez içebileceğiniz rezene çayı sayesinde balgamlı öksürüğe fayda sağlayabilirsiniz.

Soğan: Bronşite karşı fayda bulabileceğiniz bronşit bitkisel tedavi yöntemlerinden birisi de kuru soğandır. Kuru soğanı kabuklarıyla birlikte kaynatarak suyunu içebilirsiniz.

Melisa otu: Melisa otu, oğul otu ve balı karıştırarak macun haline getirip bronşite karşı tüketebilirsiniz. Hazırlayacağınız kür bronşitte nefes darlığı çeken hastalar için oldukça rahatlatıcı bir etkiye sahiptir.
İngiliz muzu: İngiliz muzu kurutulmuş olarak 1 tatlı kaşığını kaynar suya katarak demleyin ve soğuyana kadar bekledikten sonra için. Bronşite iyi gelen bitkilerden en önemlileri arasında yer almaktadır.
Bronşit nefes darlığı, balgam, öksürük ve halsizlik ile kendini gösteren bir rahatsızlıktır. Kürlerin yanı sıra temiz havaya ve dinlenmeye çok önem göstermeniz gerekiyor. Bunların yanı sıra yukarıda sizlere önermiş olduğumuz kürler sayesinde de bronşite fayda sağlayabilirsiniz.

Hakkında Admin

Avatar of Admin
Sizlerde sitemizden iş fikirleri, hibe & destek fonları, banka kredileri, bayilik fırsatları, evden para kazanma ve internetten para kazanma imkanları hakkında bilgi edinebilir. Bizimle fikirlerinizi paylaşıp; fikrinizin gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz. www.yenibiriskurmak.com

Kontrol Edin

Atölye Kurulumu

Atölye Kurulumu

Eğitim sisteminin motor becerilerini ve teknik bilgiyi esas alan yapısının gelişmesiyle kurumlarda atölye sınıfları artmaktadır. …

Bir cevap yazın