A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Yeni İş Fikirleri / Biyogaz Tesisi Hibe Destekleri
Biyogaz Tesisi Hibe Destekleri
Biyogaz Tesisi Hibe Destekleri

Biyogaz Tesisi Hibe Destekleri

Biyogaz Tesisi Hibe Destekleri

Biyogaz tesisi kuranlara hibe destekleri geliyor : Hayvansal atıklardan elektrik üretmek isteyen girişimcilere Çevre ve Şehircilik Bakanlığı toplamda 1 milyon liraya yakın hibe verileceğini açıkladı. Biyogaz üretiminin önemli olduğunu belirten Mehmet Baş, özellikle büyük seviyede hayvan yetiştiren çiftçilerin ve işletmecilerin bu atıkları değerlendirmediğini açıkladı. Mehmet Baş ayrıca gübreden elektrik üretmenin biyogaz tesislerinde yapıldığını ve elektriğe dönüştürüldüğünü arta kalan atıklarında organik gübre olarak tekrar değerlendirildiği böylece ülke ekonomisine katkıda bulunulduğunu belirtti.

Biyogaz tesisi

Bazı şirketlerin Biyogaz tesisleri ile kendi elektriğinin %25 ‘ini ürettiğini ve 2013 yılında bu işe devletin hibe desteği vermek için hazırlandığınıda bilmeniz gerekiyor. Küçük ve az sayıda hayvan yetiştirenlerin ise birlik oluşturarak biyogaz tesisleri kurabileceğinide belirtmek isteriz.

Biyogaz tesisi kuran firmalardan bazıları ise aşağıda belirtilmiştir.

Enerbay : Enerbay Biyogaz 2009 Mart ayında Sanayi Bakanlığı Teknogirişim Sermaye Fonu kapsamında destek almış. Biyogaz tesisi projelendirme faaliyetleri, tesis inşaatı, kojenerasyon ünitesi kurulumu, biyogaz tesisi için gerekli ekipman imalatı ve temini,kontrol ve işleme alma faaliyetleri gibi müşterilerine özel çözümler sunuyor.
0312 394 52 61

Ergaz mühendislik danışmanlık makine inşaat petrol ürünleri san ve tic a.ş.

Firmamız uluslar arası kalite standartları çerçevesinde ve rekabet koşullarında,enerji üreten tesisler,fabrikalar,inşaat,doğalgaz Ve buhar ısı sistemlerinde,proje- montaj-anahtar teslimi tesis hizmetleri konusunda hizmet vermektedir.

Biyogaz Tesisi Hibe Destekleri
Biyogaz Tesisi Hibe Destekleri

Yenilenebilir enerji sektöründe biyogaz ve gazlaştırma konusunda anahtar teslim elektrik üreten santralar kurmaktadır. Biyogaz sektöründe Almanyadan yaptığı know how transferi ile yerli üretim yapmaktadır.Gazlaştırmada ise Hindistan ve Malezyadan Yapılan teknoloji işbirliği ile ithal ve yerli ürünler kullanılmaktadır. Tel: 02324584287 / ergaz.net

Elit pazarlama tic ltd.

Biyogaz konusunda uzun süreden beri faaliyeti bulunan firmamız danışmanlık ve biyogaz tesisi kurma faaliyetinde bulunmaktadır,Özellikle sadece inek gübresi ile çalışan sistemlerde çok uygun çözümlerimiz bulunmaktadır.
02163258489 / elitpazarlama.com.tr

Artaş

1982 yılından bugüne başta Su ve Atıksu Arıtma, Atıksuların Geri Kazanımı ve Biyogaz tesislerinin anahtar teslimi kurulumu olmak üzere Çevre Koruma Teknolojileri konusunda faaliyet gösteren mühendislik, imalat ve taahhüt firmasıdır. ARTAŞ, 120’ yi aşkın çalışanı, 400’ den fazla referansıyla Türkiye’nin Çevre Teknolojileri alanında lider ve en eski uzmanlık firması konumundadır. 0212 260 30 04

Solea Enerji

Biyogaz tesis kurma faaliyetlerine 5 sene önce başladık.Çin ve Hindistan’da yüzlerce yıldır yapılan kubbe tip modeller ile çalışmalarımızı sürdürdük.15 m3 lük tesis kalıpları ile ülkemizde biyogaz tesisleri kurduk.Elde edilen biyogaz, tesis sahibinin isteği doğrultusunda ısıtma, elektrik enerjisine dönüştürme ve aydınlatma gibi kullanım olanakları doğrultusunda kullanımına sunulmaktadır. 0312 472 26 50

Biyogaz sektörü yatırımcı bekliyor Son dönemde yapılan düzenlemelerle yatırımcısına yüzde 50 hibe gibi önemli teşvik getirilen biyogaz sektörü yatırımcı bekliyor. Canan SAKARYA ANKARA Biyogaz Yatırımları Geliştirme Derneği (Biyogaz-Der) sektöre yatırını çağnsı yaptı.

Biyogaz sektörü yatırımcı bekliyor Son dönemde yapılan düzenlemelerle yatırımcısına yüzde 50 hibe gibi önemli teşvik getirilen biyogaz sektörü yatırımcı bekliyor. Canan SAKARYA ANKARA Biyogaz Yatırımları Geliştirme Derneği (Biyogaz-Der) sektöre yatırını çağnsı yaptı. Başta hibe destekler olmak üzere sağlanan teş\’iklerle sektörde yatırımın cazip hale geldiğini bildirildi. Yatırımcıları biyogaz alanında yatırım yapmaya çağıran Biyogaz Demeği Yönetim Kumlu Üyesi Altan Denizsel, Türkiye’de bulunan 13 milyon büyükbaş hayvan atığının günlük 650 bin tona ulaştığını belirterek, bu miktarın ancak 30 bin tonunun biyogazla buluştuğunu, geri kalan kısmının ham gübre olarak kullanılmaya devam ettiğini söyledi.

Günde 18 milyon dolarlık elektrik geliri Tüm atıkların değerlendirilmesi halinde günde 135 milyon 840 bin kw elektrik ve bir o kadar da termal ısı üretilebileceğini kaydeden Denizsel, “Büyükbaş hayvan üreticilerinin kasasına girecek miktar sadece elektrik gelirinden günde 18 müyon dolar olmasına rağmen sektör bu geliri hala görmezlikten gelmekte. Bir o kadar da ısı geliri isin görünmeyen kısmı. Gübrenin fermente edilmesinden sonra kullanılmasından alınacak verim artısı, yabancı ot, zirai ilaç kullanımı azaltımı ise ziraatçüar tarafından değerlendirilmesi gereken en önemli unsurlar” dedi. İhtiyacın fazlasını satma hakkı Son dönemde yapılan düzenlemelerle sektöre dönük önemli teçvik unsurları getirildiğine dikkat çeken Denizsel, bu alana verilen önemin arttığını ve birçok destek programının devreye alındığını söyledi.

Biyogaz Tesisi Hibe Destekleri
Biyogaz Tesisi Hibe Destekleri

Denizsel, 1MW kurulu gücün altındaki tesisler için lisans alma mecburiyetinin kaldırıldığını, mevcutişletmelerine tesis kuran firmaların kendi elektriklerini üretebileceklerini belirterek, fazlasını da Yenilenebilir Enerji Kanunu’nun gereği 13.3 dolar/centten dağıtım şirkederine satabilecekleri söyledi. Elektrik üretene 400 bin TL’ye kadar hibe Yatırımcıların yararlanabilecekleri desteklere ilişkin olarak Denizsel, su bilgileri verdi: “Kalkınma ajanslarını devreye alarak lisansız elektrik üreteceklere yiizde 50’ye kadar mali hibe verilmekte. Gıda, Tanm ve Hayvancılık Bakanlığı kır- sal kalkınma programını devreye alarak lisansız elektrik üreteceklere 400 bin TL’ye kadar hibe vermekte. AB Kırsal Kalkınma Hibe Destekleri Programı iyileştirilerek kamu ve tüzel kuruluşlar ile kooperatiflere yüzde 50 hibe verilmekte.

Çiftçilerin birleşerek ortak biyogaz veya gazlaştırma tesisi kurarak elektrik üretebilmelerinin yolu açıldı.” ‘Hala devlet bize destek versin demekten vazgeçilmeli’ diyen Denizsel, “Aksine biz bu işten ne kadar ek gelir elde edebiliriz. Nasıl sürdürülebilir ve temiz bir işletmeye sahip olabiliriz, köyden kente göçü nasıl engelleriz, daha verimli gübre kullanarak kendi yemimizi nasıl üretebiliriz sorularına cevap aramak için çaba gösteıınek gerekiyor” dedi. Destek vermeye hazırız Denizsel, yerli kaynaklarla eneıji üretiminin artması sonucu yurtdışına ödenen bedellerin ekonomiye döneceğini, cari açığın azalacağını, enflasyon üzerinde olumlu etki yaratacağını ve hammadde fiyatlarındaki artışı önleyeceğini söyledi. Denizsel, “Biyogaz Derneği olarak sektöre cevap verebilecek donanıma sahibiz. Hibelerden yararlanmak üzere proje hazırlanmasında etkin rol oynayan demeğimiz tüm çiftçüerimize devletin bu olanaklarından faydalanması için elinden gelen yardımı yapmak için beklemekte” diye konuştu.

Hakkında Admin

Avatar of Admin
Sizlerde sitemizden iş fikirleri, hibe & destek fonları, banka kredileri, bayilik fırsatları, evden para kazanma ve internetten para kazanma imkanları hakkında bilgi edinebilir. Bizimle fikirlerinizi paylaşıp; fikrinizin gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz. www.yenibiriskurmak.com

Kontrol Edin

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG)

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG)

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG) 2017 ÇAĞRISI 2. DÖNEMİ PANEL TAKVİMİ (17.10.2017) 1512-TEKNOGİRİŞİM SERMAYE DESTEĞİ PROGRAMI …

Bir cevap yazın