A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Bitkisel Ürünler ve Tedavi / Bitkisel Basur Tedavisi
Bitkisel Basur Tedavisi
Sağlıklı Yaşam İçin İş Fikirleri

Bitkisel Basur Tedavisi

Bitkisel Basur Tedavisi

Hemoroid(Basur) İçin Bitkisel Tedavi Önerileri; Modern hayatın getirdiği önemli sağlık sorunlarından birisi olan hemoroid hastalığı, insanların yaşam kalitesini olumsuz anlamda etkileyen, yaygın olarak görülen bir risktir. Yoğun çalışma temposu, iş yerinde uzun süreli oturma durumları, bozulan uyku ve beslenme alışkanlıkları ve ailede aynı vakanın daha önce de görülmüş olması gibi etkenler, hemoroidin ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Kanlı dışkılama, ağrı, kaşıntı, anüs bölgesinde tahriş gibi belirtilere ve şikâyetlere sahiptir.

Aşırı ıkınma, uzun ve sürekli tekrarlayan kabızlık veya ishal sorunları, acı ve bol baharatlı gıdaların sıklıkla tüketilmesi, temizlik kurallarında ki dikkatsizlik gibi durumlar ise risk durumunu arttıran unsurlar olmaktadır.

Basur Tedavisi İçin Ne Yapmalı?

Hemoroid, içeriği gereği insanların gündelik yaşantılarını olumsuz etkileyen bir hastalıktır. Eğer hastalık ilerlemişse, cerrahi müdahale ile sorunlu bölgenin kesilmesi yoluna gidilmektedir. Kesme işlemleri, gelişen tıp teknolojisi ile çok farklı materyaller ile uygulanabilmektedir. Ancak operasyon sonunda, aşırı kanama, şiddetli ağrı gibi pek çok istenmeyen komplikasyonun ortaya çıkması nedeniyle, hastalar bu seçeneğe pek yanaşmamaktadır. Bu sebeple, hemoroidin bitkisel yöntemler ile tedavisi yoluna başvurmaktadırlar. Bitkisel yöntemler, içeriği gereği doğal maddeler ile uygulandıkları için hastalar üzerinde yan etkilere sahip değillerdir. Ayrıca, hemoroid hastalığının belirtilerinin azalması veya yumuşak geçmesi açısından oldukça yararlıdırlar. Uygulama alanları oldukça fazla olduğundan dolayı, hastalara çok farklı seçenekler sunabilmektedir.

Hemoroid için bitkisel tedavi yöntemlerini, ilaç şirketlerinin ürettikleri medikal ilaçlar ve tamamen doğal bitkilerden oluşan farklı karışımlar olarak ikiye ayırmak mümkündür. Yukarıda da bahsedildiği gibi, bitkisel karışımlar ile elde edilen ilaçların, kullanım alanları oldukça fazladır. Ayrıca maddi açılardan da çok daha avantajlı konumdadır. Ancak her alanda olduğu gibi, bu bitkisel ilaç konusunda da haksız kazanç sağlamak isteyen kişilerin tuzağına düşmemek oldukça önemlidir.

Bitkisel Basur Tedavisi
bitkisel basur tedavisi

Bitkisel Tedavi İçin Birkaç Öneri:

Hemoroid tedavisinde bitkisel uygulamalar için birkaç öneri vermek oldukça faydalı olacaktır.
Bu alanda en sık kullanılan bitkilerden birisi patlıcandır. Yaklaşık olarak 10 adet patlıcanın sapının kesilerek kaynatılmasından elde edilen suyun içilmesi, hemoroid etkilerinin azaltılması için oldukça faydalıdır.
Hemoroid kanamalarının azaltılması için, at kestanesinin ezilmesiyle elde edilen un oldukça kullanışlıdır.
Dereotu, pek çok alanda fayda sağladığı gibi, hemoroid için de oldukça yararlıdır. Üstelik tamamen zararsızdır.
Böğürtlen yapraklarının kaynatılıp içilmesi sayesinde, basur memesi olarak adlandırılan damarların küçülmesi sağlanabilir.

Acı badem ezmesi ile sirkenin karıştırılmasıyla elde edilen krem, hemeroidli bölgenin üzerine sürülerek, ağrıların ve kaşıntıların önüne geçilebilmektedir.
Bu ve bunun gibi çok farklı bitkisel yöntem dışında, sıcak su veya termofor ile bölgeyi rahatlatma, kas gevşetici egzersiz hareketlerinin yapılması gibi uygulamalar ile de hemoroidin olumsuzluklarında önemli bir oranda azalma kaydedebilmek mümkündür.

Hakkında Admin

Avatar of Admin
Sizlerde sitemizden iş fikirleri, hibe & destek fonları, banka kredileri, bayilik fırsatları, evden para kazanma ve internetten para kazanma imkanları hakkında bilgi edinebilir. Bizimle fikirlerinizi paylaşıp; fikrinizin gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz. www.yenibiriskurmak.com

Kontrol Edin

Atölye Kurulumu

Atölye Kurulumu

Eğitim sisteminin motor becerilerini ve teknik bilgiyi esas alan yapısının gelişmesiyle kurumlarda atölye sınıfları artmaktadır. …

Bir cevap yazın