A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Yeni İş Fikirleri / Bir Milyoncu Nasıl Açılır?
Bir Milyoncu Nasıl Açılır?
Bir milyoncu Dükkanı Açmak

Bir Milyoncu Nasıl Açılır?

Bir Milyoncu Nasıl Açılır?

İş kurmak istiyorum diyenler için bir Bir milyoncu dükkanı açmak karlı bir yatırımdır çünkü insanların çoğu ucuz fiyatlı ürünlerin sunulduğu dükkanlardan alışveriş yapmaktan hoşlanır.

Bir Bir milyoncu dükkanı açarken maliyet analizini çok iyi yapmalı ve satacağınız ürünleri çok dikkatli seçmelisiniz. Çünkü Bir milyoncu envanteri, aylık kira ve sabit eşyalar hızlı bir şekilde maliyetleri arttıracaktır. Başlangıç harcamalarında tedbirli davranmalısınız. Bununla birlikte işletmeniz için kira bedeli düşük bir yer bulursanız ve küçük bir envanterle başlarsanız Bir milyoncu dükkanınızı düşük bir sermayeyle de açabilirsiniz.

Bir milyoncu dükkanı nasıl açılır?

1 – Bir milyoncu dükkanınız için uygun bir yer bulun. İdeal olan araç trafiği ile yaya trafiğinin yoğun olduğu, toplu taşıma duraklarına, anayollara ve ana caddelere yakın bir yer bulmaktır. Buna ek olarak bulduğunuz yerin kira masrafının başlangıç giderlerinizi etkilememesi gerekir. Aylık kira bedelinin başlangıç bütçesinin %10’u veya daha altında olması gerekir.

2 – Mülk sahibi ile bir aylık kira bedeli gibi depozito koşulları hakkında pazarlık yapın. Kira ve depozitoyu ödedikten sonra bir aylık ek kira bedelini işletmenizin banka hesabına koyun. Böyle yapmanız sizi maddi sıkıntıların dışında tutar ve nakit akışı oluşturmanıza yardımcı olur.

3 – Bir milyoncu dükkanınızın ilk iki aylık elektrik, doğalgaz, su vb. gibi faturalarını tahmin etmeye çalışın. Bunu yeni mülk sahibine veya diğer bir milyoncu sahiplerine ortalama fatura bedellerini sorarak öğrenebilirsiniz. Üç aylık toplam fatura bedellerini bir hesaba yatırın.

4 – Bağlı bulunduğunuz belediyenin internet sayfasına girerek başvuru formlarına ulaşın. Gerekli belgeleri ilgili kurumlardan aldıktan sonra belediyeye başvuru formunuzla müracaat edin. Bir milyoncunuzun başarılı bir şekilde yönetmek istiyorsanız gerekli olan ruhsat ve izinleri almanız gerekir. Ayrıca vergi dairesine başvurarak vergi işlemlerinizi halledin.

Bir Milyoncu Nasıl Açılır?
Bir milyoncu Dükkanı Açmak

5 – Diğer Bir milyoncu dükkanını ziyaret ederek hangi ürünlerin revaçta olduğunu gözlemleyin ve dükkanınız da neler satacağınıza karar verin. Bir milyonculerde genellikle oyuncaklar, sağlık ve güzellik destekleri, kırtasiye malzemeleri, ev temizlik ürünleri ve aletleri satılır.

6 – Bir milyoncu dükkanınız için başlangıç bütçenizin %40’ını veya daha azını harcayın. Bunu yapabilmek için satıcıların fiyatlarını karşılaştırmalı ve geniş bütçeli ürünler almak yerine birkaç ürünle başlamalısınız. Revaçtaki ürünleri uygun fiyata almak için yeni kapanmış veya envanter fazlası olan dükkanlarla anlaşma yapın. ürünleri toptan almak ve nakliye masrafını bölüşmek için başka bir işletme sahibiyle de birlikte çalışabilirsiniz. Bu sayede ilk siparişlerinizde tasarruf etmiş olursunuz. Bir milyoncuniz için ihraç fazlası ürünler satan tedarikçilerden ucuz ürünler de bulabilirsiniz.

7 – Yazar kasanızı, vitrinlerinizi, raflarınızı ve eşyalarınızı ikinci el alın. Bu malzemeleri yeni kapanan diğer dükkanlardan düşük fiyata alabilirsiniz. Ekipman kiralamak da başlangıç masraflarınızı düşürecektir.

8 – Bir milyoncu dükkanınız için alışveriş sepetleri alın. Alışveriş sepetleri alışveriş arabalarına göre daha ucuzdur. Alışveriş sepeti almanız bütçenizin dışına çıkmanızı engeller.

9 – Personel almak yerine bir milyoncunuzda kendiniz çalışın. Bu sayede para kazanmaya başlayana kadar maaş maliyetlerinden kurtulmuş olursunuz.

10 – Açılışınızı duyurmanın ucuz yollarını bulun. El ilanları dağıtın ve halkın gittiği yerlere el ilanlarınızı asın. Reklamlar hazırlayın ve bunları kapı kollarına asın. Arkadaşlarınızdan ve ailenizden haberlerin yayılması için yardım isteyin. Açılış günü dükkanın dışına balonlar asın ve açılış tabelası koyun.

Bir milyoncu dükkanı açmak için gerekli belgeler

 1. 2 (iki) adet yeni çekilmiş fotoğraf
 2. Başvuru formu
 3. Yangın söndürme cihazı kartlarının fotokopileri (Devirlerde istenmez)
 4. Bağlı bulunduğu meslek odası kaydı fotokopisi ya da ticaret sicil kaydı fotokopisi
 5. Esnaf sicil kaydı fotokopisi
 6. Kira kontratı fotokopisi (2 adet)
 7. Tapu fotokopisi
 8. İskan raporu fotokopisi (Yapı kullanım izin belgesi) (Devirlerde istenmez)
 9. İşyeri açma ve çalışma ruhsat büromuzdan imar görüsü alındıktan ve tüm evraklar tamamlandıktan sonra belediyeye itfaiye tetkik harcı yatırılacak (Devirlerde istenmez)
 10. Devirlerde eski ruhsat asli ile devir eden ve devir alandan dilekçe

Not: Bu belgeler sadece ön bilgi amaçlıdır ve belediyeden belediyeye farklılık gösterebilir. Bağlı bulunduğunuz belediyeyle irtibata geçerek gerek duyacak en doğru belgelere ulaşabilirsiniz.

Bir milyoncu açma maliyeti

Daha önce de belirttiğimiz üzere maliyeti etkileyen birçok faktör bulunmaktadır. Bunların başında dükkanınızın büyüklüğü ve lokasyonu ile dükkanınızda satışını yapacağınız ürün çeşidi gelmektedir. Bunlara bağlı olarak gerekli maliyet 15 bin – 60 bin arasında değişkenlik gösterecektir. Açmak istediğiniz Bir milyoncu dükkanı hakkında bizimle yazımıza yorum bırakırsanız sizin için sağlıklı bir maliyet analizi yapabiliriz.

Hakkında Admin

Avatar of Admin
Sizlerde sitemizden iş fikirleri, hibe & destek fonları, banka kredileri, bayilik fırsatları, evden para kazanma ve internetten para kazanma imkanları hakkında bilgi edinebilir. Bizimle fikirlerinizi paylaşıp; fikrinizin gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz. www.yenibiriskurmak.com

Kontrol Edin

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG)

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG)

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG) 2017 ÇAĞRISI 2. DÖNEMİ PANEL TAKVİMİ (17.10.2017) 1512-TEKNOGİRİŞİM SERMAYE DESTEĞİ PROGRAMI …

4 Yorum

 1. Avatar of Admin

  merhabalar; eğer açmayı düşündüğünüz bölge de rakipleriniz yoksa arka sokaklarda bir dükkan işinizi görecektir. ancak rakipler söz konusuysa daha merkezi bir yerde ki dükkan size avantaj sağlar.

 2. Avatar of Admin

  bende açmayı düşünüyorum kaç metre kare olması lazım, ana caddede orta boylu bir dükkanmı yoksa biraz daha arka taraflarda geniş dükkanmı tercih etmeliyim. Birde malları nereden temin edeceğiz.

 3. Avatar of Admin

  05424216056

 4. Avatar of Admin

  mrh ben agri patnosta bir milyoncu yada japon pazari bayilik veye toptan verebilirmisiniz tsk

Bir cevap yazın