A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Tarım ve Hayvancılık / Biolectric Türkiye – Biyogaz Tesisi
Biolectric Türkiye - Biyogaz Tesisi

Biolectric Türkiye – Biyogaz Tesisi

Biolectric Türkiye – Biyogaz Tesisi

80 inekli bir çiftlikten çıkan gübre senelik CH₄ emisyonu yılda 110 160 kilogram CO₂ eşdeğerine eşittir. Bir Biyoelektrik biyogaz kurulumu yerleştirildiğinde bu CH₄, her yıl yol tutan 110 arabanın enerjisi kadar, yeşil enerji ve ısıya dönüşür.

Biyoelektrik biyogaz kurulumu, günlük digestate depolama reaktöründen durağan(durgun) oranda gübre pompalar ve gübre çukurunu boşalan hacim miktarınca taze gübre ile doldurur. Bu süreç tamamen otomatiktir ve nezaret altında yapılır.

Biyogaz, anaerobik fermantasyon kanalıyla reaktör içinde meydana getirilir. Gaz ondan sonra saflaştırılır ve yanmalı bir motorda yeşil enerjiye dönüştürülür. Bu enerji çiftlikte elektrik ve ısı formunda kullanılabilir.

FAYDALARI

İYİ YATIRIM

Şu sebeple elektrik daha pahalı olmaya devam ediyor. Şu sebeple aslına bakarsanız bu kaynaklara sahipsiniz. Şu sebeple sizin çiftliğinize uygun. Şu sebeple güneş daima parlamıyor. Şu sebeple rüzgar daima esmiyor.

KENDİNİ ÖDER

Şu sebeple devamlı yeşil enerji üretirsiniz. Şu sebeple artan elektrik fiyatlarına bağımlılığınız kalmaz. Şu sebeple sıcak su üretirsiniz. Şu sebeple gübreniz daha sıvı hale gelir. Şu sebeple gübre daha acele emilir. Şu sebeple durağan(durgun) giderleri denetim altına alırsınız.

KORURSUNUZ

Şu sebeple CO₂ tesirini azaltırsınız. Şu sebeple kokuyu azaltırsınız. Şu sebeple CH₄’ü atmosferin haricinde tutarsınız. Şu sebeple çevreyi düşünüyorsunuz. Şu sebeple gelecek nesilleri düşünüyorsunuz.

KENDI ÇIFTLIĞINIZIN GÜBRESINI YEŞİL ENERJİYE DÖNÜŞTÜRÜN

Besin ve enerji içinde bir rekabet yok. Üretim fazlası yada atık bitkilerden kaynaklı koku yada ses yok. Kendi gübreniz, kendi üretiminiz, kendi tüketiminiz: Hiçbir gizli saklı ulaşım maliyeti yada emisyon yok. Hammaddeniz olan gübre yenilenebilir ve parasızdır.

ARTIK ARTAN ENERJI FIYATINA BAĞIMLILIK YOK

Kendi yeşil enerjinizi üretir ve kullanırsınız. Yeşil enerji sertifikası ile üretilen yeşil enerjiden kWh başına durağan(durgun) bir fiyat elde edersiniz. Kısa zamanda kendini amorti eder.

NEDEN PAKET ÇÜRÜTÜCÜ ALMALISINIZ?

Bioelectric Cep Çürütücü’nün bazı belirgin avantajları vardır:
artık yükselen elektrik faturaları yok, parasız sıcak su, çiftçinin gelirinde çeşitlilik, gübreniz için katma kıymet, daha çok sıvı gübre ve daha süratli gıda emilimi, ve patentli reaktör binası ile tam otomatik bir gübre gaz tesisi..

ÖZELLİKLERİ

ŞİMDİ NE OLACAK?

Cep çürütücümüzün kullanışlılığından eminsiniz ve çiftliğinize bir tane oluşturmak istiyorsunuz. Fakat gerekliliklerin ne işe yaradığını bilmiyorsunuz. En ufak çiftliğin bile bizim yeni yeşil enerji teknolojimizden yarar elde ettiğini görmüş olacaksınız. Ve size büyük bir geri dönüş sağlayacak.

NEYE İHTİYACINIZ VAR?

Minimum 1500 m³ sıvı gübre ve tarlanızdan ayıracağınız ortalama 200 m² alan.

BİZDEN NE ALACAKSINIZ?

Kullanıma hazır, 44 kW – 10 kW kapasiteli bir cep çürütme tesisi. Çiftliğinizden çıkan gübreyi kullanarak size yeşil enerji üreten zahmetsiz, tam otomatik mono çürütme. Enerji üretici ve dağıtıcılarından ve giderek artan enerji fiyatlarından bağımsız olacaksınız. 6 yıl içinde kendini amorti eden bir tesis.

Çiftlik kaynaklarını kullanarak stabil bir halde enerji üretmenin tek yolu biyogazdır. Hal bu şekilde iken niçin dünya biyogaz tesisleri ile dolu değil?

Biolectric fikri bu soruya cevaben 2009 senesinde geliştirildi. 2011 senesinde ilk konsept montajı yapılmış oldu. İstikrarlı yatırımcı Philippe Jans ve Jan Palpaers ve Jonathan Schawen ile beraber Biolectric kuruldu.

Sonraki seneler içinde, artık bir bir çok patentli olan teknik yenilikler ile güvenlik mühim seviyede artarken, kullanıcı işçiliği de mühim derecede azaltıldı.

Bugün, ürünlerimiz sektöründe önder olma olgunluğunda ve onun üstünde ülkede başarıyla kullanılmaktadır.
Avrupa’da 11 ülkede etkinlik gösteren Biolectric, 2016 yılı itibariyle Türk Çiftçilerine hizmet vermeye başladı.

Founded in: 2011
Founders: Philippe Jans, Jonathan Schrauwen, Jan Palmaers
Prizes: JCI Antwerp Young Entrepreneur of the Year (2015), Belgian Energy and Environmental Prize (2014), Agribex Golden Hoof (2011)
Nominations: JCI Flemish Young Entrepreneur of the Year (2015)

Hakkında Admin

Avatar of Admin
Sizlerde sitemizden iş fikirleri, hibe & destek fonları, banka kredileri, bayilik fırsatları, evden para kazanma ve internetten para kazanma imkanları hakkında bilgi edinebilir. Bizimle fikirlerinizi paylaşıp; fikrinizin gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz. www.yenibiriskurmak.com

Kontrol Edin

Atölye Kurulumu

Atölye Kurulumu

Eğitim sisteminin motor becerilerini ve teknik bilgiyi esas alan yapısının gelişmesiyle kurumlarda atölye sınıfları artmaktadır. …

Bir cevap yazın