A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Banka Kredileri / Besicilik Kredisi Nedir? Nasıl Alınır?
Besicilik Kredisi Nedir? Nasıl Alınır?
devlet destekli hayvancılık

Besicilik Kredisi Nedir? Nasıl Alınır?

Besicilik Kredisi Nedir? Nasıl Alınır?

Küçük baş, büyük baş veya kanatlı hayvancılık yapanlar için besicilik kredisi nasıl alındığını, şartlarının neler olduğunu sayfamızda bulabilirsiniz. Koyun, kuzu, keçi, inek, dana, düve, manda, tavuk, civciv, bıldırcın vb. besicilik için devlet destekli kredi imkanları ve teşviklerini de yine sizler için sayfamızda yer verdik.

Besicilik kredisi şartları nelerdir

Besicilik kredisi almanın en büyük şartlarından bir tanesi de yapmak istediğiniz hayvanın mutlaka bulunduğu alana göre devlet tarafından oluşturulan kayıt sisteminde var olması gerekmektedir. Devlet hayvancılığın takip edilebilmesi için türkvet kayıt sistemini kurmuştur, bu sistemde olmayan hayvanlar için devlet teşvikli kredi almanız oldukça zordur. Besicilik kredisi şartlarından bir diğeri de yapmak istediğiniz hayvanın cinsine göre alım şartlarıdır. Buna örnek vermek gerekir ise damızlık ve büyük baş süt sığırcılığı için en az 10, küçük baş besiciliği yapmak için en az 50, damızlık hayvan besiciliği için en az 50 ve damızlık kanatlı hayvan besiciliği yapmak için ise cinsine göre piliç ve yumurta tavukçuluğu için 10 bin, hindi için 5 bin, kaz ördek için bin ve deve kuşu için 100 adet alım yapılması gerekmektedir. Devlet destekli hayvancılık kredisinin başka bir şartı da yine aldığınız hayvana göre yaş, cinsiyet ve doğum sayıları gelmektedir. Devlet birden fazla çok doğum yapan büyük baş hayvanları desteklemezken 36 aylık üstü büyük baş hayvanlara da teşviklerini sunmamaktadır.

Besicilik kredisi nasıl alınır

Besicilik Kredisi Nedir? Nasıl Alınır?
Besicilik Kredisi Nedir? Nasıl Alınır?

Artan talep doğrultusun da bir çok kamu ve özel bankalar besicilik kredisi imkanları sunmaktadır. Özellikle özel bankalar besicilik yapmak isteyen vatandaşlara teminat haricinde şartlar sunmaz iken kamu bankaları devlet teşvikleri ile besicilik yapmak isteyenler için bazı şartları sunmaktadır. Bunun en büyük nedeni ise özel bankalar ve devlet bankaları olarak bildiğimiz kamu bankaların açık ara faiz oranlarıdır. Kamu bankaları devlet tarafından hayvancılığı teşvik amacı ile düşük oranlarda faiz imkanı sunarken maalesef özel bankalar bu oranlara çok da fazla yaklaşamamaktadır. Kamu bankaları besicilik yapmak isteyenlere devlet destekli kredi imkanı sunarken yapmak istedikleri hayvancılığa göre de bazı şartları da istemektedir. Bunun en büyük nedeni devletin besilik ile uğraşanların verimliğinin artmasının istemesidir. Genel olarak istenen şartlar ipotek değerli tarla, ev veya benzeri taşınmaz olurken talep edilen hayvana göre de alım sayısı da istenilmektedir.

Besicilik kredisini hangi bankalar vermektedir

Artan rekabet ile birlikte besicilik kredisi altında özel bankalarda kamu bankaları ile yarışmak adına çeşitli paketler düzenlemektedir. Sitemizde sizler ile zaman zaman paylaştığımız bu kampanyaların yanı sıra devlet teşvikli hayvancılık kredisi almak isteyenleri de T.C. Ziraat bankası desteklemektedir. Besicilik kredileri devlet destekleri hakkında detaylı bilgiyi burayı tıklayarak alabilirsiniz.

Besicilik ile uğraşanlar uygun faizli yem kredisi

Devlet yine besicilik ile uğraşan vatandaşlarına yem kredisi adı altında çok düşük faizlerde kredi imkanı sunmaktadır. Üzerinize kayıtlı olan hayvanlar üzerinden alınan kredi faiz oranları yıllık % 4.5 ile %5 arasında değişiklik göstermektedir. Ödemeleri ise hiç ödemesiz bir yıl sonra toplu olarak yapılabilen bu krediden faydalanmak isteyenler bağlı oldukları T.C. Ziraat bankasına başvurmaları gerekmektedir.

Hakkında Admin

Avatar of Admin
Sizlerde sitemizden iş fikirleri, hibe & destek fonları, banka kredileri, bayilik fırsatları, evden para kazanma ve internetten para kazanma imkanları hakkında bilgi edinebilir. Bizimle fikirlerinizi paylaşıp; fikrinizin gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz. www.yenibiriskurmak.com

Kontrol Edin

Atölye Kurulumu

Atölye Kurulumu

Eğitim sisteminin motor becerilerini ve teknik bilgiyi esas alan yapısının gelişmesiyle kurumlarda atölye sınıfları artmaktadır. …

Bir cevap yazın