A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Yeni İş Fikirleri / Kendi İşimi Kurmak İstiyorum Ne İş Yapabilirim
Kendi İşimi Kurmak İstiyorum Ne İş Yapabilirim

Kendi İşimi Kurmak İstiyorum Ne İş Yapabilirim

İş Kurmak İstiyorum Ne İş Yapabilirim

Girişimcilerin coşku verici iş fikirleri vardır sadece kafi paraları olmadığı için hayata geçiremezler ve lüzumlu olan sermayeyi bulana kadar iş fikirlerini hayata geçirebileceklerine inanmazlar.

Girişim sermayesi firmalarından 100 binlerce TL alıp kurulan yeni girişimleri her gün duyuyoruz. Sadece 100 binlerce TL harcayıp amacına ulaşamayan ve kapılarını sonsuza kadar kapatmak zorunda kalan bir sürü girişim de vardır ki: Fikriniz ve uygulama planınız, üstünde iyi düşünülerek hazırlanmışsa hiçbir para miktarı başarıya ulaşmış olmanızı sağlayamaz.

Mükemmel bir iş fikriniz var sadece paranız mı yok? Bunun sizi durdurmasına izin vermeyin! Evet, uyumadan geçireceğiniz uzun günler olacak. Evet, oldukca stresli olacaksınız. Sadece tüm bunlar başarıya ulaşmış olmanızı sağlayacak.

İş oluşturmak isterim fakat param yok diyenlere destek olacak ipuçları

1 – Bildiğiniz bir iş yapın

Keşfedilmemiş topraklara girmek yerine becerilerinizle ve informasyon birikiminizle bağlantılı bir iş kurun. Dış kaynaklara ne kadar azca bağımlı olursanız o denli iyi olur. İşinizi kendi uzmanlığınız doğrultusunda kurarsanız danışmanlara ve dış kaynaklı yardımlara ihtiyacınız olmaz.

Ek olarak bu informasyon birikimine haiz olmanız girişimcilik yaşamına başarıya ulaşmış bir halde ve tehlikeyi göze alarak girmenizi elde edecektir.

2 – Yaptığınız şeyi her insanın bilmesini sağlayın

Ailenizi, arkadaşlarınızı, iş bağlantılarınızı ve eski iş arkadaşlarınızı yeni işinizle ilgili bilgilendirin. Arayın, e-postalar gönderin ve toplumsal medya profilleri vesilesiyle yeni girişimizin bilinmesini sağlayın. Arkadaşlarınız ve aile üyeleriniz haberlerin yayılmasına destek olacaktır ve eski iş bağlantılarınız ustalaşmış bağlantılarına markanızdan bahsedecektir. Bu tür kökleşmiş pazarlama faaliyetleri şirketinizin daha geniş kitleler tarafınca bilinmesini elde edecektir.

3 – Gereksiz harcamalardan kaçının

Bir sürü harcamanız olacaktır ve bazılarından kaçınmanız gerekecektir. Bu yüzden ihtiyaçlarınız için yönetim edecek kadar harcamalar yapmanız oldukca önemlidir. Başlangıç aşamasında yetkin olmak başarıya ulaşmış ve başarısız olma arasındaki çizgiyi belirleyecektir.

4 – Kredi kartı borçlarından uzak durun

İş kurarken kredi kartlarını kullanmanın zekice bir yolu ve akılsızca bir yolu vardır. Yeni bilgisayarlar, ofis mobilyaları, telefonlar ve vasıta gereçler süratli bir halde alınabilir. Sadece bunu yapmamalısınız. Her şeyi bir kere de almaktansa ve hepsini kredi kartına yüklemektense giderlerinizi finanse etmek için şirket gelirinizi kullanın. Para kazandıkça ihtiyacınız olan şeyleri tamamlama yoluna gidin. Borç stresini ve yükünü ortadan kaldırmak şirketinizin başarıya ulaşmış olma şansını büyük seviyede arttırır.

5 – Alacaklar politikanızın sizi batırmayacağından güvenilir olun

Yapacağınız işte ödeme politikanızı iyi düşünerek hazırladığınızdan güvenilir olmalısınız. Alacaklarınızı müşterilerinizin isteklerine bakılırsa ayarlamayın. Alacaklarınızı işletmenizi başarıya ulaşmış bir halde nasıl yapılır yönetebileceğinize bakılırsa ayarlayın.

6 – Sermayenizi alın teriniz ile oluşturun

Başlangıç aşamasında gece gündüz çalışın, işle ilgili her türlü mevzuyu ve bununla birlikte pazarlama ve gelişme faaliyetlerini de kendiniz halledin. Tüm bu emek harcamalar ve uzun günler boşuna değildir. Bir marka yaratacaksınız ve verdiğiniz emekte işinizin kıymetini arttıracak. Şirketinizin belli bir bölümünü satmaya yada bir ortak almaya karar verseniz bile alın teri payınız devreye girecek.

7 – Parasız reklam ve pazarlama faaliyetlerinin avantajlarından faydalanın

Büyük paralar harcamadan işinizle ilgili söylentiler yaymanın bir sürü yolu vardır. Toplumsal medya dikkat çekmenin ve potansiyel müşterilerle etkileşimde bulunmanın en iyi yoludur. Bununla birlikte mahalli medya ile temas kurabilir ve uzmanlığınızı sunabilirsiniz. Mahalli medya ile mümkün olduğunca oldukca temas kurun ve taleplerine en kısa sürede yanıt verin. Bunu yapmanız sizi mahalli otorite olarak markalamalarını ve şirketinizle ilgili parasız haberler yapmalarını elde edecektir.

8 – Koşturmaya hazır olun

Azca parayla yada sıfır ana para ile iş kurarken işletmenizin başarıya ulaşmış olması için her şeyi kendi başınıza yapmanız icap ettiğini ihmal etmeyin. Bu soğuk temas (rehberden rastgele telefon numaralarını arayarak meydana getirilen satış ), alan kişi desteği kullanma, muhasebe ve satmaca işlemleri ile ilgilenme ve işle ilgili öteki tüm mevzuları kapsamaktadır. Birçok işi aynı anda yapmanız gerekecektir ve bunlar zamanınızın ve enerjinizin büyük bölümünü alacaktır.

9- İş kurma kredisi kullanabilrsiniz

Gerek devletin gerekse hususi sektörün girişimcilere sunmuş olduğu cazip iş kurma kredileri yardımıyla para sorununuzu kökten çözebilirsiniz. Mevzu hakkında detaylı informasyon almak için tıklayınız.

Kafi paranızın olmamasının, iyi bir iş fikrini hayata geçirmenizi engellemesine müsaade etmeyin. Zorluklar ve stresli durumlar olmayacak mı? Doğal olarak olacak sadece tüm bunlar girişimciliğin bir parçasıdır.

Hakkında Admin

Avatar of Admin
Sizlerde sitemizden iş fikirleri, hibe & destek fonları, banka kredileri, bayilik fırsatları, evden para kazanma ve internetten para kazanma imkanları hakkında bilgi edinebilir. Bizimle fikirlerinizi paylaşıp; fikrinizin gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz. www.yenibiriskurmak.com

Kontrol Edin

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG)

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG)

Tübitak Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG) 2017 ÇAĞRISI 2. DÖNEMİ PANEL TAKVİMİ (17.10.2017) 1512-TEKNOGİRİŞİM SERMAYE DESTEĞİ PROGRAMI …

İlk Yorum

  1. Avatar of Admin

    güzel enformasyonlar veriyorsunuz teşekkür ederim. Lakin enformasyon kelimesi ne zamandan beri Türkçe olarak kullanılıyor?

Bir cevap yazın