A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Anasayfa / Bayilik Fırsatları / Bayilik Veren Firmalar 2016
Bayilik Veren Firmalar 2016
Bayilik Ücreti Almayan Firmalar

Bayilik Veren Firmalar 2016

Bayilik Veren Firmalar 2016

Franchise veren firmalar 2016 başlıklı yazımızda franchising veren firmalar 2016 veya bayilik veren firmalar 2016 olarakda adlandırılan şirketlerin yatırım şartlarını sizler ile paylaşıyoruz. Türkiye’de 35 milyar dolarlık büyüklüğe ulaşan franchising sektörü, sunduğu fırsatlarla hem yatırımcıların hem de girişimcilerin gözdesi olmaya devam ediyor.

Bu sisteme sürekli yeni markalar giriyor. Sisteme 2015’te ilk kez dahil olan 25 marka, 2016 sonuna kadar 467 şube açmak için girişimcileri bekliyor. Bunların büyük çoğunluğu, sandviç zinciri Foxhole ve demleme çay konseptiyle faaliyet gösteren Chay gibi genç markalar. Ancak aralarında geçmişte kendisi büyürken sistemin avantajlarına kayıtsız kalamayarak franchise verme kararı alan KFC, Pizza Hut, Carl’s Jrgibi köklü markalar da var.

Franchising son yılların en istikrarlı büyüyen sektörlerinden biri… Artık girişimcilerin önemli bir kısmı sıfırdan iş kurmak yerine franchise veren bir markanın gücünü arkasına alarak büyümeyi tercih ediyor. Sektördeki bu ivme rakamlara da olumlu yansıyor. Bugün franchising pazarı yaklaşık 35 milyar dolarlık büyüklüğe ulaşmış durumda. Türkiye’de bulunan bin 850 zincir şirketin bin 471’i bayilik veya franchise vererek büyümeyi tercih ediyor. Yani franchise veya bayilikle büyüyenlerin tüm zincirlerin içindeki payı yüzde 78’e ulaşıyor. Zincirlere bağlı şube sayısı ise 50 bin civarında. Avrupa Franchise Federasyonu istatistiklerine göre, Türkiye zincir sayısıyla Avrupa birincisi konumuna yükselmiş bulunuyor.

Bayilik Veren Firmalar 2016
Bayilik Veren Firmalar 2016

Bu yıl ekim ayında 13’üncüsü gerçekleştirilen Bayim Olur musun Fuarı da sektördeki büyümeye ilişkin önemli ipuçları taşıyordu. Fuar, Türkiye’deki tüm siyasi ve ekonomik belirsizliklere rağmen son derece hareketli geçti. 365 firmanın katıldığı fuarı yaklaşık 30 bin ziyaretçi gezdi. Bu rakamlar belirsizliklere rağmen Türkiye’deki girişimcilerin yatırım yapmaktan ve yeni konseptler geliştirmekten kaçınmadığını gösteriyor. Üstelik sadece bilindik markalar değil, çok sayıda yeni marka da sisteme dahil olmak için firsat kolluyor.

Biz de bu hareketlilikten yola çıkarak bu yıl ilk kez franchise vermeye başlayan şirketleri araştırdık. Yaptığımız araştırma gösterdi ki, Türkiye geneline yayılmak isteyen 25 marka, 2016 yılı sonuna kadar 467 franchise şube açmayı planlıyor. Bu markaların büyük bir çoğunluğu, ilk kez franchise vermeye başlayan, iş dünyasının genç markalan. Futbolla kahveyi birleştiren Futbol Kahve, sandviç zinciri Foxhole, demleme çay konseptiyle faaliyet gösteren Chay, bu genç markalardan birkaçı. Ancak aralarında geçmişte kendisi büyürken sistemin avantajlarına kayıtsız kalamayarak franchise verme karan alan KFC, Pizza Hut, Carl’s Jrgibi köklü markalar da var.

Hakkında Admin

Avatar of Admin
Sizlerde sitemizden iş fikirleri, hibe & destek fonları, banka kredileri, bayilik fırsatları, evden para kazanma ve internetten para kazanma imkanları hakkında bilgi edinebilir. Bizimle fikirlerinizi paylaşıp; fikrinizin gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz. www.yenibiriskurmak.com

Kontrol Edin

Atölye Kurulumu

Atölye Kurulumu

Eğitim sisteminin motor becerilerini ve teknik bilgiyi esas alan yapısının gelişmesiyle kurumlarda atölye sınıfları artmaktadır. …

Bir cevap yazın